Recenze JBL Go2: Šikovný reproduktor doslova do kapsy

Autor: TouchIT
Recenze JBL Go2: Šikovný reproduktor doslova do kapsy
Autor: TouchIT
Na podvodní diskotéku to nebude, ale certifikace IPX7 ho ochráni proti náhodnému ponoření a běžným stříkancům vody. Dostupný je až ve dvanácti barvách.
Je to malý reproduktor, který se vejde do kapsy u kalhot a má pogumované tělo. Díky tomu nebude klouzat, ať už ho položíte na hladký nerovný povrch nebo přímo na namočenou dlažbu. Nabíjí se přes microUSB port.

Ten je spolu s audiokonektorem chráněný gumovým krytem. Kabel AUX na propojení se vstupním zařízením není součástí balení. Předpokládáme, že téměř každý použije Bleuetooth. Z reproduktoru se dá i telefonovat.

Ovládání je na horní straně a tvoří ho tlačítka hlasitosti, zapnutí. Bluetooth a multifunkční tlačítko. To slouží k přijetí hovoru nebo k pozastavení či posunutí o jednu skladbu dopředu. Potěšilo nás, že to fungovalo i na počítači. Skoušeli jsme to na kombinaci Windows 10 a Spotify.

Neprehliadnite:
Nejzábavnější reproduktor JBL GO se dočkal nástupce. Jaká je jeho druhá generace JBL GO 2?
JBL GO2

Reproduktor je třeba postavit směrem k uživateli, jinak se bude zvuk výrazně tlumit. Je slyšet, když ho nemáte natočený přímo k sobě. Zvukově je cítit, že má posunutou schopnost reprodukce nízkých tónů až od 120 Hz. Zvuk odpovídá malému 40 mm reproduktoru. Je vhodný na filmy i hudbu. Strředy a výšky jsou jasné, nízké tóny mírně tvrdší a jakoby zastřenější.

Výhody
+ IPX7
+ tvar a vyvážení
+ zvuk/cena

Nevýhody
- menší nepřesnosti zvuku

Verdikt
JBL Go2 je šikovný reproduktor doslova do kapsy. Odolá ponoření do vody a vydrží 5 hodin přehrávání na jedno nabití. Zvukově má nějaké rezervy. Nebudeme vám tvrdit, že zvuk je bezchybný a zaplní celý obývák. U této ceny ale málokde seženete lepši zvuk z přenosného reproduktoru.
TOUCHIT je moderný tech časopis, v ktorom nájdete všetko z oblasti počítačov, smartfónov, audio, spotrebnej elektroniky, aplikácií, internetu, mobilných operátorov. Technológie sú náš život, milujeme ich a testujeme, aby ste si vedeli správne vybrať. Hovoríme zrozumiteľnou rečou, aby technológiám rozumel každý. Viac na www.touchit.sk