Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Tuner 2: DAB a FM rádio kdekoľvek a za každých okolností

JBL zařadilo do své nabídky hned dva modely nahrazující první model reproduktoru s integrovaným FM a DAB rádiem. Jsou to JBL Tuner 2 a Tuner XL. Dnes se nejprve podíváme na menší a kompaktnější model.
Balení
Jak jsme si již u JBL zvykli, balení bývá většinou velmi strohé, protože více není třeba. Pouze to nejnutnější. I v tomto případě, kromě samotného reproduktoru, najdete v balení jen potřebný USB-C kabel pro nabíjení. Adaptér do elektrické zásuvky vůbec netřeba, určitě každý nějaký má ke svému mobilnímu telefonu. A pokud ne, stále se dá nabít z USB portu vašeho notebooku či počítače. Takto se alespoň nezvyšuje cena. Dále se v balení nacházejí povinné "papíry" v podobě manuálu a bezpečnostních upozornění.

JBL Tuner 2

Provedení JBL Tuner 2

Sami se neumíme rozhodnout, zda se nám více líbil původní design nebo ten aktuální. V podstatě se stále jedná o reproduktor v provedení kvádru s integrovanou vysouvací teleskopickou anténou. Samotná ovládací tlačítka zůstala na svém místě, jen se změnil jejich design. Čeho si určitě všimnete je to, že se změnil samotný displej. Ten nyní zabírá čtvrtinu čelního panelu. Tím dostanete najednou mnohem více zobrazených informací. Samotný reproduktor narostl o pár milimetrů v každém směru a přibral na váze o 100g. Na zadní části se stále nachází AUX-In konektor a nově, jak jste již mohli vytušit z balení, nabíjecí USB-C port.

JBL Tuner 2

JBL Tuner 2

Co se změnilo uvnitř
To, že reproduktor trochu nabobtnal má svá pozitiva. Reproduktor se nyní může chlubit certifikací voděodolnosti IPX7. Pokud vám spadne do bazénu nebo zmokne, už se mu nic nestane. Vše hravě zvládne. Navíc se zvýšila i kapacita integrované baterie. Nyní vám vydrží na jedno nabití hrát až 12 hodin (předchozí verze měla "jen" 8 hodin).

I samotný měnič se dočkal vylepšení, i když jeho výkon a rozměry se nezměnily. Jen dokáže zahrát o něco basověji. Vylepšení se dočkalo také rozhraní Bluetooth, které povýšilo z verze 4.1 na 4.2. I když bychom tu rádi viděli již verzi 5.0, ale nijak extra to nepřekáží ani nechybí.

JBL Tuner 2

Celý týden s JBL Tuner 2
Chtěli jsme si sami na sobě odzkoušet, zda nový JBL Tuner 2.0 je opravdu tak univerzální reproduktor. Z pracovního stolu jsme odstranili všechny reproduktory a sluchátka a zkusili používat jen Tuner 2. S telefonem iPhone XR jsme reproduktor JBL Tuner 2 spojily pomocí Bluetooth. Samotné párování bylo naprosto bezproblémové. Rovněž nebyl problém ani při párování s MacBook PRO.

Pro šetření baterie jsme ho napojili na napájení přímo z MacBook-u. K tomu jsme museli použít vlastní USB-C kabel, jelikož nové MacBooky nedisponují již klasickým USB-A konektorem. Je k tomu zapotřebí kabel, který má oba konce USB-C.

JBL Tuner 2

Reproduktor disponuje duálním FM tunerem. Jeden je ještě klasický analogový a druhý už digidtální (DAB). Pokud máte JBL Tuner 2 umístěn u okna, anténu netřeba ani vysouvat. V místech s horším pokrytím je třeba tuto anténu povysunout. Jelikož se nacházíme v Bratislavě, nebyl absolutně žádný problém s příjmem DAB rádií. Dokonce nám automatické ladění našlo i širokou škálu rakouských rádií. Výhodou příjmu rádií přes DAB je to, že nedochází k žádnému rušení. Rádio buď hraje, nebo ne. A to velmi jasně a čistě. Navíc dostáváte množství informací z rádia. Záleží, jaké údaje konkrétní stanice vysílá. Ty se vám poté zobrazují na předním displeji. Ať už se jedná o název přehrávané skladby, dopravní nebo jiné informace.

Na rozdíl od našich západních sousedů není DAB pokrytí ještě na celém Slovensku. Tehdy se stačí přepnout na FM vysílání a spustit automatické skenování stanic. Oblíbené stanice si pak můžete, ať už v případě DAB nebo FM vysílání, uložit pod jednotlivé číslovky pro rychlé přepnutí.

JBL Tuner 2

Během celé pracovní doby jsme měli rádio naladěné v DAB režimu. Za celých 8 hodin jsme nezaznamenali žádný výpadek a celou dobu rádio hrálo čistě. Jediné co nám trochu vadilo, že jsme museli ručně přepínat vstup, když jsme chtěli přehrát video z YouTube na notebooku. Na druhou stranu, reproduktor nemůže vědět, ze kterého zdroje chceme právě poslouchat.

I sledování filmů či seriálů bylo skvělé. Podstatně lepší než integrované reproduktory v těle notebooku. Všechny zvuky byly jasné a čisté a velikost reproduktoru zajistila to, že i basů byl dostatek. Jedná jediná věc nám chyběla. Asi už příliš využíváme možnosti, které nám JBL servíruje. Tou je technologie JBL PartyBoost (příp. Connect či Connect+). JBL Tuner 2 nedisponuje žádnou takovou technologií. Sice to dává smysl, ale bylo by dobré to mít jako skrytý bonus.

JBL Tuner 2

Použití JBL Tuner 2 venku
Počkali jsme si na pěkné počasí a vydali jsme se s plně nabitým reproduktorem k vodě. Chceme totiž otestovat reálnou voděodolnost JBL Tuner 2. Zejména nás zajímalo, zda reproduktor zůstane plavat na hladině, nebo se potopí na dno. Toto výrobce bohužel neuvádí. A je to opravdu důležité, protože voděodolný může být jak chce, když spadne do vody a klesne na dno kde už jej nikdo nenajde. Ale to není případ tohoto kousku. JBL Tuner 2 totiž po pádu vyplave na hladinu a tam zůstane. Nemusíte se vůbec bát, že byste ho doslova "utopili".

Při přehrávání na baterii JBL Tuner 2 bez problémů zvládne udávanou 12 hodinovou výdrž. Záleží opravdu na úrovni hlasitosti a protože neradi rušíme okolí, tak jsme dokonce výdrž dokázali i mírně překročit. Následně reproduktor do plna nabijete za 3.5 hodiny. Pokud máte dostatečnou powerbanku, můžete nabíjet i z ní.

JBL Tuner 2

Je JBL Tuner 2 pro vás?

JBL Tuner spojuje přenosný reproduktor s rádiem, kde důraz je kladen právě na přehrávání rádio stanic. Ať už pomocí moderního DAB nebo časem ověřeného FM vysílání. Vzít si ho můžete kamkoli. Hmotnost 540g není mnoho. Ať už ho budete mít položený na stole v práci, doma, v kuchyni či dílně. Na zahradě nebo chalupě se také neztratí, i když tam nemáte elektřinu. Můžete ho např. nabít i z autozapalovače s USB výstupem. Zastane i roli přenosného reproduktoru když požadujete lepší zvuk, než je ve vašem notebooku či monitoru. Je to takový malý, příjemný společník na každý den. Doma ho zapínáme každé ráno při kávě před odchodem do práce, abychom zjistili jaká je situace na cestách.

Příště se podíváme na větší model: JBL Tuner XL.

Pošlete článek známému