Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak si správně vybrat herní sluchátka?

Peter Samuelis

28.11.2020

Produktů zaměřených na hráče od klávesnic přes monitory až po sluchátka existuje nespočet a jedná se tak o vysoce konkurenční prostředí. Pokud hrajete kompetetivní hry, obzvláště například FPSka jako Counter Strike, Valorant či Rainbow Six Siege, popřípadě zástupce žánru Battle Royale jako Fortnite nebo PUBG, slyšet jakoukoli akci nepřítele, obzvláště jeho pohyb po mapě, bývá často onou rozhodující věcí, která vám umožní zvítězit nebo naopak prohrát na plné čáře. Jednoznačné zvuk bude pro většinu z vás rozhodujícím parametrem. Nicméně kromě zvuku není radno opomíjet třeba pohodlí nebo konektivitu. Proto jsme pro vás připravili souhrn těch nejdůležitějších parametrů při výběru herních sluchátek.

Protihráče musíte slyšet

Jak už bylo řečeno zvuk někdy rozhoduje o tom, zda budete na straně vítězů nebo poražených. Vývojáři JBL jsou průkopníci ve světe audia a tentokrát nakoukli do světa gamingu. Na to abyste slyšeli protivníka, jestli jde zprava nebo zleva musí sluchátka disponovat prostorovým zvukem. Technologie zvuku, která byla vyvinuta speciálně pro hráče JBL QuantumSOUND Signature se skrývá ve všech sluchátkách z řady Quantum. Potřeby náročnějších hráčů uspokojí technologie JBL QuantumSurround, kterou poskytují sluchátka Quantum 300, 400, 610 a 810 ve spolupráci s programem QuantumEngine. Ten za pomoci speciálního softwaru umožňuje nápodobu širšího zvukového spektra, díky čemuž vám přinese plastičtější a takříkajíc filmovější herní zážitek, než bývá obvyklé. Ti z vás, kteří se spokojí jen s tím nejlepším bezpochyby zaujme vrcholný model JBL Quantum One, který přináší nejvytříbenější technologii prostorového zvuku na trhu v podobě QuantumSphere 360. Ten za pomoci unikátních algoritmů přináší perfektní prostorový zvuk, díky kterému se ve virtuálních světech budete orientovat lépe než kdy dřív.

Komfort pro uši je důležitý

Obecně lze konstatovat, že sluchátka přes uši jsou těmi nejpohodlnějšími pro dlouhé hodiny nepřetržitého užívání. Veškerá sluchátka JBL Quantum disponují polštářky z paměťové pěny. Modely 100 až 400 je mají obalené koženkou a prémiovější modely 610, 810 a ONE zase vysoce kvalitní pravou kůží. Samostatnou kategorii jsou True Wireless sluchátka JBL Quantum TWS, která určitě potěší hráče, kteří často cestují a nemají prostor pro objemná sluchátka nebo třeba pro hráče mobilních her. Doporučujeme je ale jenom na několika hodinově hraní.

Mikrofon nesmí chybět

V jakékoli týmové hře je zároveň důležité komunikovat se svými spoluhráči, a to tak aby vás bylo jasně a zřetelně slyšet, aniž by to znělo, jako že mluvíte do brambory v sousedství větrné elektrárny. Mikrofon může být sklápěcí nebo odnímatelný. Kompletní řada sluchátek Quantum od JBL disponuje vynikajícími mikrofony, které vám onu jasnou a zřetelnou komunikaci během hry hravě umožní. Kvalitní mikrofon samozřejmě ocení i ti z vás, kteří streamují na twitchi či jiné online video platformě. Do pozornosti dáváme třeba taky speciální streamovací mikrofón JBL Quantum Stream. 

Konektivita

Zásadním parametrem je konektivita. Všechny modely umožnují připojení přes 3,5 mm jack, sluchátka vyšší třídy již poskytují i USB připojení. Pokud hledat modely s bezdrátovým připojením, tak i pro vás existuje řešení. Modely Quantum 350, 610 a 810 mají možnost i bezdrátového připojení. Zde záleží na vašich konkrétních preferencích. Někdo preferuje klasické drátové připojení jiný má zase rád svobodu plynoucí z bezdrátového spojení. Z pohledu konektivity je potřeba myslet I na jaké konzole budete hrát anebo se jedná o PC. Nicméně v dnešní době jsou už téměř všechny sluchátkác kompatibilní napříč všemi konzolemi a PC.

Aktivní nebo pasivní potlačení hluku

V případě prémiových modelů Quantum 810 a Quantum ONE ještě nadále vylepší zvukový zážitek technologie aktivního potlačení hluku. Zatímco pasivním potlačením se rozumí to, že vás sluchátka jednoduše mechanicky "utěšní" od okolního dění, tak v případě aktivního odhlučnění sbírá mikrofon ruchy z okolí a sluchátka následně generují "protiruch", který okolní hluk vyruší a zbyde tak pouhý nepatrný šum.

Kompletní nabídka herních sluchátek.

Pošlete článek známému