Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Bezdrátová sluchátka JBL Everest Elite 750NC jsou ideální na cesty

Alza

11.10.2018

JBL Everest Elite 750NC jsou robustní, přesto lehká sluchátka
Na první pohled zaujme design. Na to, že jsou sluchátka JBL Everest Elite 750NC propagována jako cestovní, působí poměrně mohutně. Nenechte se však zmást, samotná konstrukce sluchátek je velmi lehká. Robustní dojem je dán mimo jiné většími náušníky, než bývá u „cestovních“ sluchátek obvyklé. Zásluhou toho Elite 750NC výborně tlumí okolní zvuky. A netřeba se obávat, že sluchátka zaberou zbytečně hodně místa v příručním zavazadle. Díky chytré konstrukci jsou dostatečně skladná i na časté přenášení třeba v batohu.

Samotné mušle sluchátek JBL Everest Elite 750NC jsou plastové a spojuje je pevný ocelový most. Odolnost pro časté přenášení a možná i lehce hrubší zacházení je tak zajištěna. Aby se dobře přenášela, výrobce umožnil nejen sklopení mušlí, ale i složení samotného hlavového oblouku. A tím výčet superlativů nekončí – náušníky jsou navíc nadmíru pohodlné. Z vnitřní strany jsou jemně polstrované a velmi příjemný je i koženkový povrch. Na uši nevyvíjejí tlak ani při delším poslechu, protože zásluhou většího rozměru dobře obklopují téměř celé ušní boltce.

Sluchátka Everest Elite 750NC nabízí dokonalé tlumení, které zvládne i hluk letadla
JBL Everest Elite 750NC výborně tlumí okolní hluk a poradí si i s takovými rušivý zvuky, jako je hluk v kabině letadla. Pokud se ale nacházíte v místech, kde chcete krom poslechu hudby zároveň vnímat i zvuky okolí, oceníte funkci Ambient. Ta sníží utlumení okolního hluku a zvuky z letiště, nádraží či ulice propustí až k vám. Funkci lze nastavit ve dvou stupních tlačítkem přímo na sluchátkách, v mobilní aplikaci My JBL Headphones (zdarma pro Android a iOS) pak ve třech stupních. Kromě úpravy funkce Ambient si v aplikaci můžete nastavit samotný zvuk sluchátek nebo aktualizovat firmware.

JBL Everest Elite 750NC

Další zajímavou funkcí je TruNote, kterou lze opět využít skrze dodávanou mobilní aplikaci. Ta umožňuje automatickou kalibraci zvuku sluchátek na základě vašich uší, tvaru hlavy a toho, jak máte sluchátka nastavená. Společně s technologií ANC se tak sama sluchátka postarají o to, aby hrála naprosto špičkově a zvládla hutné basy i čisté výšky.

Zvuk sluchátek příjemně potěší
Zvuk sluchátek JBL Elite Everest 750NC odpovídá kvalitě provedení. Podle ohlasů zahraničních recenzentů jsou ideální pro ty posluchače, jejichž oblíbené žánry obsahují hluboké dunivé basy. Pokud tedy rádi posloucháte současnou hudbu, zamilujete si je. O nic ale nepřijdete ani v případě, že jste fanoušci komplexnějších žánrů, jako je klasika nebo jazz. I s touto hudbou si totiž sluchátka dobře poradí. Pokud si budete chtít pohrát s nastavením zvuku, je zde možnost poměrně přesné ekvalizace. Stačí vypnout přednastavené volby a změnit nastavení podle potřeby.

JBL Everest Elite 750NC

Elite 750NC vydrží až 15 hodin na jedno nabití
U bezdrátových sluchátek je vždy důležitá výdrž baterie. V případě JBL Everest Elite 750NC si můžete oddechnout, vydrží totiž až 15 hodin na jedno nabití, takže zvládnou i dlouhý let. Šťávu jim pak doplníte rychlým nabíjením během tří hodin. K propojení se zdrojem zvuku využívají Bluetooth, k dispozici ale máte i dodávaný audiokabel, který se připojuje do levé mušle. Kabel se bude hodit i v případě, že chcete sluchátka použít při handsfree telefonování. Na pravé mušli pak najdete tlačítko pro ovládání hlasitosti a aktivaci i deaktivaci funkcí sluchátek.

Konstrukčně, zvukem i technologickými nápady patří sluchátka JBL Everest Elite 750NC ke špičce na trhu. Jsou lehká, pohodlná a díky přesné kalibraci pro konkrétního uživatele a technologii ANC zvukově vysoce nadprůměrná. JBL se pustilo do designu ideálních sluchátek pro cestování. Pokud už se jim to v tomto případě nepodařilo, jsou velmi blízko.​

Pošlete článek známému