infoinfo

Objednávky vytvořené do 19.12. do 11:00 se pokusíme doručit ještě do Vánoc. Zboží z objednávek po tomto termínu bude doručeno až po Vánocích.

Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Charge 5: Bohatý zvuk do nepohody

Chip

30.08.2022

Reproduktor JBL Charge 5 přináší oproti předchozímu modelu řadu vylepšení. Nabízí příjemně bohatý zvuk, robustní konstrukci, vynikající výdrž na baterii a možnost propojení s až stovkou kompatibilních reproduktorů, ovšem nově jen pomocí funkce PartyBoost, která není kompatibilní s předchozí technologií Connect.

JBL Charge 5 má výrazně rozšířenou ochranu vůči vodě a prachu na úrovni IP67, která umožňuje dočasné ponoření do vody. K reproduktoru lze zároveň dva zdroje hudby, ovšem pouze přes Bluetooth 5.1,3,5mm audio zdířka nebo microSD karta chybí. Novinkou je indikátor stavu baterie a spodní gumové drážky. Na horní straně jsou obvyklá tlačítka pro párování přehrávačů a reproduktorů, změnu hlasitosti a pozastavení/spuštění přehrávání. S úctyhodným 40W RMS výkonem produkuje JBL Charge 5 krásný a přirozený zvuk, který zaujme zejména bohatými basy, ovšem výborné, dostatečně čisté i vzdušné jsou i vysoké tóny. Další funkce JBL Charge 5 je patrná z názvu, reproduktor lze díky velké 7500mAh baterii totiž použít jako powerbanku pro napájení mobilní elektroniky, pro tento účel je pod gumovou krytkou USB-A konektor. Tím se samozřejmě zkracuje doba provozu, ale i tak je s 15 hodinami a 18 minutami poměrně dlouhá. Zařízení se přes USB-C konektor 10W adaptérem nabije za cca tři hodiny, slabší nabíječka může tuto dobu zdvojnásobit. Během testu jsme zaznamenali nadstandardně dlouhý dosah Bluetooth signálu. S hmotností 975 gramů není výrazně těžší než jeho předchůdce a je lehčí než srovnatelná konkurence. Rozměry se také příliš nezměnily, Charge 5 měří přibližně 22 x 9,5 x 9,4 cm.

Pošlete článek známému