infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Co je Google Fast Pair Service?

Všichni uživatelé telefonů s operačním systémem Android jásejte. Vychytávka z telefonů Apple, je už i na telefonech s OS Android. Tuto službu přináší do všech nově představených sluchátek i JBL. Pojďme se podívat, o co se jedná.

Určitě jste to už viděli v Apple ekosystému. Stačí nové sluchátka Apple Airpods otevřít v blízkosti iPhone a už na vás vyskočí na obrazovce telefonu oznámení, zda chcete spárovat sluchátka. Ono je toho více v pozadí, ale tím vás nebudeme zatěžovat, ale rovnou se vrhneme co je aktuálně pro Android.

Google Fast Pair Service byl v listopadu 2018 aktualizován na použitelný a přijatelný stav, ale existovalo jen velmi málo příslušenství s touto podporou. S kompatibilním příslušenstvím se roztrhl pytel až v roce 2020. A co vám přináší?

Stačí, že sluchátka máte v párovacím režimu (což jsou všechny nově zakoupené) a přiblížit se s nimi k vašemu telefonu. Telefon musí disponovat minimálně operačním systémem Android 6.0 (a službou Play 11.7+) a Bluetooth 4.2 s podporou BLE (Bluetooth Low Energy). Na telefonu vám vyskočí notifikace, že v blízkosti se vyskytují sluchátka. Z Google serverů se stáhne i příslušný obrázek sluchátek, pokud se u nich v databázi nachází. Následně stačí klepnout na notifikaci pro spárování. Nemusíte tak tápat v útrobách nastavení v telefonu a jednoduše si spárujete sluchátka. Tím to ale nekončí.

Sluchátka se propojí i s vaším Google účtem. To znamená, že pokud máte více zařízení (další telefon, tablet), tak na těchto zařízeních budou sluchátka automaticky napárovaná, a to i na budoucí zařízení, pokud budete přihlášení pomocí stejného Google účtu.

Pokud výrobce zapracuje dle specifikace vše podle doporučení Google, Android by vám měl nabídnout i stažení doprovodné aplikace příslušenství.

Dále by měla být dostupná funkce vyhledání ztracených sluchátek. Musíte mít jen zapnutou historii polohy v telefonu. Pak máte velkou šanci najít vaše ztracené sluchátka. V případě True Wireless sluchátek stačí kliknout na dané sluchátko, které začne přehrávat tón. Můžeme potvrdit, že tuto funkci mají zapracovanou do operačního systému Android sluchátka Harman / Kardon Fly TWS. Tato pokročilá funkce a další, vyžaduje už minimálně operační systém Android 10. Např. zobrazení stavu baterie.

Lokalizace sluchátek bude fungovat velmi jednoduše. Pokud jsou sluchátka v dosahu Bluetooth, automaticky přehrají zvuk. Pokud jste je ztratili či zapomněli někde jinde, ukáže se na mapě poslední zaznamenaná poloha, kde byla sluchátka připojena k telefonu.

Všechny pokročilé funkce mají být v budoucnu jen z jednoho prostředí, bez nutnosti instalace dalších aplikaci. Uvidíme, zda Google svou podporu dotáhne k dokonalosti. Každopádně všechny nové True Wireless sluchátka podporují Google Fast Pair. Už si jen zkontrolujte svůj telefon, zda podporuje danou službu.

Z momentální nabídky JBL sluchátek tuto službu podporují: JBL Live 220B, JBL Live 400BT, JBL Live 500B a JBL Live 650BTNC (pro plnou podporu třeba aktualizovat firmware pomocí JBL aplikace) a všechna připravovaná True Wireless sluchátka. Testováním jsme navíc zjistili, že Google Fast Pair podporují i sluchátka JBL Club ONE.

Pošlete článek známému