Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Dobrá cena a super basy: JBL Club 700BT a Tune 700BT (RECENZIA)

TouchIT

18.08.2020

Obě jsou dobrá volba, kterou neuděláte krok vedle. Dvojice sluchátek, která se odlišují nejen dvojnásobkem ceny ale i zpracováním a způsobem, jakým se používají. V obou případech dostanete vynikající zvuk. Dražší jsou ještě o něco lepší a je to znát.
JBL Tune 700BT
Cenový tip na dobře hrající sluchátka. Budou se vám líbit nejen kvůli 27-hodinové výdrži na jedno nabití ale také možnosti používat je s audio kabelem. O nabíjení si tedy nemusíte dělat žádné starosti. Škoda, že výrobce použil microUSB konektor. Pravděpodobně cílí na skupinu uživatelů, kde se předpokládá používání zařízení s tímto typem konektoru.

JBL Tune700BT

Dostupné jsou v několika barevných variantách, stále však nechybí černá klasika. Ovládání je kompletně soustředěno na pravé sluchátko. Trojice tlačítek má sdružené funkce a lze s nimi upravovat hlasitost, pozastavit hudbu nebo přijímat telefonní hovory.

Polstrování je měkké a velmi přilnavé. Zároveň slouží k odhlučnění od okolí a také odhlučnění vlastní reprodukce. I při vysoké hlasitosti ji dobře tlumí a zvuky se nepřenášejí do okolí.

Mušle se dají otočit a přenášet sluchátka naplocho nebo se dají ohnout ve spojovacím mostě a sbalit je do kompaktnějšího stavu. Na nošení jsou pohodlné a nebudou vás nikde tlačit. Tím, že obepnou celé ucho, vytvářejí menší tlak na uši.

JBL Tune700BT

Najednou se dají připojit ke dvěma zařízením a přepínat mezi nimi. Takto dostanou vždy přednost při příchozím hovoru, pokud například posloucháte hudbu na PC nebo tabletu a zároveň je máte spojené i s telefonem.

Hudebně získáváte velmi čistý zvuk. Výšky i středy jsou dobře slyšet, basy díky technologii Pure Bass také.

JBL Tune700BT

JBL Club 700BT
Dvojnásobně dražší sluchátka, která si svou cenu zaslouží. Rozdíl v reprodukci oproti verzi Tune 700BT je slyšitelný. Nic to však nemění na tom, že i Tune 700BT vám dají velmi dobrý zážitek z hudby.

Club 700BT se však specializují na více věcí. Jde o model s přítlakem na uši. Což je první rozdíl. Přítlak je silnější, takže buď si zvětšíte spojovací oblouk na jeho povolení nebo si je posunete více směrem dopředu na horní straně hlavy.

JBL Clube 700BT

Sluchátka mají zpevněnou kovovou konstrukci a také funkci Ambient Aware a TalkThru. Není to odhlučnění ale právě naopak. První bude propouštět část okolních zvuků, zejména vysoké tóny do sluchátek. Můžete poslouchat hudbu a zároveň dobře slyšet, co se děje kolem vás. Druhá funkce zase ztlumí hudbu, abyste mohli mluvit a mohly mít stále nasazeny sluchátka.

Ovládání sluchátek je rozmístěné po obou mušlích. Potěšil nás konektor USB-C a zejména výdrž 50 hodin na jedno nabití. Kdybyste se ale přesto dostali do stavu, že budou vybité, máte možnost je použít s kabelem. Ten je standardní součástí balení.

JBL Clube 700BT

Na pravé mušli je samostatné tlačítko na zvýšení basů. Rozdíl je citelný, někdy je však bude třeba vypnout, jde o silné zesílení. Jeho podání vás potěší, ale přece jen to asi nebude univerzálně nastavený režim.

Sluchátka jsou kompatibilní s aplikací JBL Headphones. V ní si můžete nastavit ekvalizér podle vlastních preferencí nebo použít nastavení některého z pěti světových DJ-ů. Aplikace slouží i ke stažení nové verze firmwaru. I tento model podporuje připojení dvou zařízení najednou.

JBL Clube 700BT

Verdikt
JBL Tune 700BT jsou dobře hrající sluchátka přes hlavu. Dlouhá výdrž na baterii, možnost používat je i při vybité baterii z nich dělají univerzální model. A navíc mají opravdu dobrou cenu. Při této kvalitě zvuku bychom čekali vyšší cenu. Avšak výrobce ji nastavil i s ohledem na absenci USB-C a aktivního odhlučnění.

JBL Club 700BT rozhodně příjemně překvapí. Toto jsou sluchátka, které potěší vynikajícím zpracováním a zvukem. Rozhodně je doporučujeme. Pozor ale, nemají ANC v pravém smyslu. Poskytují ambientní rozšíření, což je přesný opak ANC.

Pošlete článek známému