Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Evoluce

High & Style

19.07.2018

První generace sportovních sluchátek JBL Reflect MINI BT s charakteristickým reflexním páskem si získala mou pozornost natolik, že sem se rozhodl jedny si obstarat. S odstupem dvou let přichází vynovený model sportovních bluetooth sluchátek s drobnými vylepšeními za nezměněnou cenu.
Základním rozdílem je konstrukce sluchátek, přičemž novinka je vyrobená z lehkého a odolného hliníku, do kterého jsou osazené měniče s průměrem 5,8 mm. Stejný měnič byl použit i v první generaci, ale charakter zvuku sluchátek je možná i vzhledem ke kovové konstrukci o něco důraznější a detailnější, především v pásmu basů. Jelikož jsem ve stejné době testoval i o polovinu levnější, ale současně odolnější, sluchátka Endurance Sprint, mohu s jistotou konstatovat, že Reflect MINI BT 2 jsou zvukově o něco vyspělejší, jemně muzikálnější, ale především univerzálnější. Pokud právě nesportujete, klidně si je můžete vzít na cestu autobusem či do města jen jako doplněk, přičemž nebudete budit pozornost okolí. 

JBL Reflect Mini 2 BT


I druhá generace staví na pohodlí a funkčnosti nástevců do uší s patentem Freebit, které jsou k dispozici ve třech velikostech a jsou, samozřejmě, všechny součástíu balení. Hliníkové vyhotovení má kromě zkvalitnění zvuku vliv ina komfort, jelikož sluchátka patří jednoznačně k těm lehčím z kategorie sportovních sluchátek. Na ovládání slouží propracovaný třítlačítkový ovladač se zabudovaným mikrofonem a hlasovým asistentem. Na rozdíl od inovativních dotykových senzorů se s nimi pohodlně manipuluje například i při běhu. Reflexní pásek jako poznávací znamení modelu je při večerním tréninku důležitým prvkem přispívajícím k aktivní bezpečnosti sportovce. Stupeň odolnosti vůči znečištění a vodě IPX5 představuje oproti IPX4 předešlého modelu jistý nárůst, ale sluchátka zůstávají nadále v kategorii odolné vůči potu a nějaká ta kapka deště, pokud vás překvapí, jim též neublíží. K bezpečnému odložení slouží šikovné přenosné pouzdro z měkkého silikonu, které mi u první generace chybělo. Atraktivnost nového modelu zvyšuje i svěží barevné provedení GreenLime.

Pošlete článek známému