infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Filmovo-hudební kvarteto

High & Style

12.01.2018

Čas receiverů a soundbarů je tu. Když se začnou hlásit novinky z této kategorie o slovo, znamená to, že poslední svátky roku jsou "na spadnutí". Tentokrtá jsem si dotáhl do poslechovky hned čtveřici soundbarů zvučeného výrobce JBL. Už v minulosti jsem jich měl možnost několik otestovat a zvědavě sem tedy vybaloval jeden za druhým a připojoval je ke zdrojům obrazu a zvuku.
Začal sem pěkně popořádku základním modelem JBL Bar Studio. Jde o nástupce končícího modelu Boost TV. Kompaktní balení prozrazuje, že půjde o sólo reproduktor bez subwooferu. V balení je kromě základního napájecího kabelu a dálkového ovládání i jeden kus optického a 3,5 mm káblíku. HDMI propojovací kabel součástí balení není a je třeba si ho obstarat. Kompaktní soundbar má na délku 614 mm a tak je poměrně skladný a umístitelný i na menší stolek. Součástí balení je i instalační souprava pro upevnění na stěnu. Konstrukci všech čtyř modelů tvoří perforovaný kovový skelet, který zabezpečuje optimální šíření zvuku do prostoru. Uprostřed je osazené drobné firemní logo JBL. Základní model nenabízí informační display, který se u vyšších modelů zobrazuje v pravé čelní části za kovovou mřížkou, ale jen světelné bodové LED diody zobrazující se vždy na krátký čas v levém rohu. 

JBL Bar

Zadní panel JBL Bar Studio obsahuje všechny možnosti připojení, jaké si může uživatel v dané kategorii přát. Je tu jeden optický vstup, jeden 3,5 mm analogový vstup, vstup na USB a též jeden HDMI výstupní konektor s podporou ARC. Pripojit se je možné i vzduchem přes bluetooth, což je fajn, pokud se rozhodnete zaposlouchat se do oblíbených skladeb uložených na svém chytrém zařízení. Ten funguje do deseti metrů, ale potom se firemně odpojí, aby nedocházelo ke sníženému kvalitativnímu přenosu a sekání.

Ze zvukové stránky je na tom už i základní model poměrně slušně. Nabízí vícero vyladěných zvukových re