infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Hra světla a zvuku

High & Style

21.07.2020

Snad nejvýraznější designovou změnou ze všech zvukových válečků JBL, které jsem během roku otestoval, prošla poslední generace lifestylového modelu Pulse 4. Z estetického hlediska je to určitě nejpůsobivěji navržený a zkonstruováný přenosný kompaktní reproduktor, s jakým jsem se dosud setkal.
Oproti svému předchůdci generačně zkrásněl, ale jeho konstrukce přišla na úkor zdokonaleného designu o trojici měničů, které šířily zvuk do prostoru a byly umístěny ve spodní části základny spolu s konektivitou. Pulse 4 využívá pasivní membránu ve spodní části podstavce a výkonný všesměrový měnič na opačném vrchním konci. Je ukrytý pod matnou designovou mřížkou s logem JBL.

JBL Pulse 4

JBL Puls 4 je o pár milimetrů nižší a také o něco širší, díky čemuž působí mohutnějším dojmem. Design je maximálně čistý a elegantní. Při čelním pohledu vynikne výrazné oranžové logo JBL ve spodní části reproduktoru. Tělo reproduktoru je vyrobeno z tvrzeného technického skla, což sice navyšuje jeho hmotnost, ale na druhé straně přispívá k výrazné tuhosti a repráčku dodává eleganci a potřebný šmrnc. V horní části je umístěna trojice ovladačů přehrávání a regulace hlasitosti. V zadní spodní části je odkrytý USB port typu C pro rychlé nabíjení. Po stranách, při pohledu na zadní část ve stejném vrchním prstenci, je vlevo další dvojice tlačítek sloužící pro zapnutí/vypnutí a párování přes bluetooth a vpravo dvojice tlačítek pro vzájemné párování a změnu světelného režimu. Párovat se dají pouze reproduktory stejného modelu. S mým starším Pulse 3 si nová čtyřka nerozuměla. Vychytávkou je synchronizace světelné show jednoduchým potřesením v blízkosti jiného reproduktoru Pulse 4.

Výkon modelu Pulse 4 je 20W RMS a je totožný s jeho předchůdcem. Zatímco Pulse 3 využíval trojici menších 40mm měničů, nový model staví na sólo dráze 57mm širokopásmového reproduktoru vyzařujícího zvuk směrem nahoru a do všech stran. To má jednoznačnou výhodu. Pokud reproduktor umístíte na zem, dostanoe se k vám jeho zvuk podstatně přirozeněji. Reproduktor hraje čistě a už standardně má slušný basový základ. Pro umocnění zážitku je možné pomocí aplikace JBL Connect jednoduše spárovat dva stejné reproduktory k dosažení reálného stereo zvuku. Aplikace ale umožňuje párovat i větší množství reproduktorů s podporou JBL PartyBoost a také nastavit širokou škálu světelných efektů.

JBL Pulse 4

Více světelných efektů si přirozeně vyžádalo výkonnější baterii, která má 7260 mAh. I díky ní má reproduktor o poznání vyšší hmotnost. Dobrou zprávou je, že doba nabíjení se zkrátila na 3,5 hodiny, což je přesně o hodinu méně, než měl předchůdce Pulse 3. Plně nabitá baterie by měla vydržet až 12 hodin přehrávání hudby při optimální úrovni hlasitosti.

Nový reproduktor JBL Pulse 4 je skutečná designová lahůdka. Díky 360-stupňovému LED podsvícení s vysokým rozlišením zvládá impozantní světelné efekty, ale rozhodně se neztratí ani po zvukové stránce. Přechod na sólo měnič mi zpočátku dělal vrásky, ale nakonec se ukázalo, že právě tento koncept vyzařování zvuku je ideálním při postavení reproduktoru například na zem k bazénu. Díky ochraně IPX7 zvládne totiž reproduktor i nějakou tu nechtěnou koupel. Pokud bych se rozhodoval na základě designu, určitě bych neváhal připlatit si pár desítek eur a mít doma tuto extravagantní světelnou hrací lampu. Cena 229 € je však už jen na "skok" od modelu Xtreme 2, který sice neudělá velkolepou světelnou show, ale o poznání hlučnější párty. JBL PULSE 4 ale přece jen patří do úplně jiné kategorie přenosných reproduktorů než Xtreme 2.

Pošlete článek známému