infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Bar 5.1 je kvalitný a celkom nenápadný zvukový systém

TechBox

01.04.2019

Vývoj prostorového ozvučení pro obýváku prošel perfektním vývojovým cyklem. Po 5.1-kanálových domácích kinech, při kterých jsme museli trpět dlouhé a ošklivé kabely, jsme se přesunuli k elegantnějším a menším Soundbarům.
Ty již nezabírají tolik místa a na ozvučení celé místnosti jim stačí relativně malý prostor pod televizorem. Právě JBL Bar 5.1 se opět vrací k 5.1-kanálové sestavě reproduktorů, ale tentokrát v takové podobě, v jaké jsme je chtěli vidět už léta.

JBL Bar 5.1

Základ ozvučení v této sestavě tvoří stále hlavní soundbar, který si můžete umístit pod televizor, nebo si ho můžete pověsit na zeď pomocí přibalených držáků. Hlavnímu reproduktoru sekunduje masivní subwoofer s 250-milimetrovým měničem.

Ten už sice tak snadno neschováte, ale díky bezdrátovému propojení s hlavním reproduktorem vám alespoň odpadnou starosti s kabeláží pod televizorem. To však není to hlavní eso, které má JBL Bar 5.1 v rukávu.

JBL Bar 5.1

Hlavní reproduktor zároveň slouží jako dokovací stanice pro dvojici bezdrátových reproduktorů, které před sledováním filmu odpojíte a umístěte je za sebe, abyste vytvořili perfektní prostorový zvuk.

Samostatné bezdrátové reproduktory vydrží přehrávat zvuk až 10 hodin, což je i při filmovém maratonu více než dostačující. JBL Bar 5.1 však dokáže ohromit zvukem iv případě, že reproduktory necháte nabíjet, přičemž jejich nabíjení trvá zhruba 3 hodiny. Kvalita zvuku však samozřejmě závisí od zdroje.

JBL Bar 5.1

V nabídce najdete trojici HDMI vstupů: analogový a optický vstup, USB a Bluetooth 4.2. Hudba přenášena ze smartphonu přes Bluetooth se například kvalitou nevyrovná hudbě, kterou přehráváte přímo přes HDMI v HiFi kvalitě ze služby Tidal.

JBL Bar 5.1

Pokud tedy máte k dispozici filmy a hudbu v té správné kvalitě, JBL Bar 5.1 si zamilujete s rozeznění prvních tónů. Kromě zmíněných způsobů připojení je ve výbavě SoundBar i funkce JBL SoundShift, která slouží k okamžitému přepínání zvuku mezi televizorem a Bluetooth podle toho, který zdroj aktuálně odesílá zvuk.

JBL Bar 5.1

Velkou výhodou tohoto zvukového systému je i extrémně jednoduchá instalace, kterou zvládne skutečně kdokoliv. Od vybalení z krabice k hrající hudbě se dostanete bez problémů za 10-15 minut.

JBL Bar 5.1

JBL Bar 5.1 je je navzdory poměrně vysoké ceně 749 € ideálním řešením pro ty, kteří chtějí do svého obývacího pokoje kvalitní, ale zároveň zcela nenápadný zvukový systém s podporou Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS. V redakci jsme mu udělili ocenění TIP REDAKCE.


Naše hodnocení:
95%
Klady
- bezdrátové 5.1-kanálové ozvučení
- podpora 4K, Dolby Pro Logic II a DTS
- skvělý zvuk
Zápory
- chybí podpora AirPlay a Chromecast Audio
- režim "Music" je neobvykle plochý
Jednou větou
JBL Bar 5.1 je kvalitní, ale zároveň poměrně nenápadný zvukový systém s podporou Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS.

JBL Bar 5.1 - Tip Redakcie

Pošlete článek známému