Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos

TechBox

03.07.2020

JBL konečně představilo svůj první soundbar s podporou virtuálního prostorového Dolby Atmos zvuku. Zatímco konkurenční značky již delší mají v nabídce soundbar s Dolby Atmos, JBL se tomu zatím vyhýbalo. Až dosud. JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound nabídne 820 W výkonu, odnímatelné zadní reproduktory a docela slušnou cenu.
JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound je prvým plnohodnotným Dolby Atmos soundbarom od JBL. Navyše má odnímateľné bezdrôtové zadné reproduktory, takže zvuk bude ešte priestorovejší ako z klasických soundbarov bežnej konštrukcie, ktoré sa tiež chvália Dolby Atmos zvukom.

JBL Bar 9.1

Celkově jde o sestavu 5.1.4ch, tedy 5 kanálů směřuje k divákovi přímo a 4 vzhůru pro co největší efekt prostorového zvuku. O zvuk se stará 13 reproduktorů a jeden basový reproduktor. Zadní reproduktory mají po 60W, samotný soundbar 400 W a subwoofer 300 W.

Plusem je právě masivní subwoofer s 10" měničem, který již známe z jiných top modelů značky. Dunivé basy jsou tak jisté. Navíc je lze ovládat na přibaleném dálkovém ovladači. Přes dálkové ovládání má být možné obsluhovat i zapnutí Dolby Atmos zvuku.

JBL Bar 9.1

Fanoušky moderních technologií jistě potěší i podpora Apple Airplay 2 a Google Chromecast. Samozřejmostí je také Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 připojení. Kabelové připojení obsahuje 2 HDMI porty - HDMI IN a HDMI OUT (eARC) s HDCP 2.3. K dispozici je také USB port, Etherne