infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Bar Studio je skvělý soundbar za dobrou cenu

TechBox

03.09.2018

I když většina dnešních televizorů, hlavně ve vyšších cenových hladinách, už nabízí slušný zvuk, mnohé domácnosti řeší zvuk i externě. Za nový a kvalitní soundbar však nemusíte zazplatit hromadu tisícovek.
Přiznám se, nejsem velkým zastáncem množství techniky v obýváku, která zbytečně kazí dojem z čistého prostoru. O soundbaru bych osobně nechtěl ani slyšet, kdybych nezjistil, jak velký je rozdíl mezi tím žít s ním a bez něj. 

JBL Bar Studio


Pokud jste četli moji recenzi na špičkový OLED TV od Philipsu, určitě jste zaregistrovali, že mezi nevýhody televizoru patří zvuk. A to i přes to, že předcházající modely a celkově Phliips, to se zvukem ve svých televizorech umí. Nevýrazný až plechový zvuk vám bude překážet při sledování filmů a už vůbec se na takovém TV nedají sledovat hudební videoklipy.

Právě s tímto modelem TV sem si vyzkoušel i soundbar od JBL, od kterého jsem moc, vzhledem k ceně, neočekával. Za 4 470Kč (179 eur), totiž dostanete vskutku stylový kompaktní obdélník, jehož zvukový projev je obrovským překvapením.

JBL Bar Studio

Na výborný poměr zvuku/ceny jsem u produktů JBL zvyklý. V redakci se nám už objevilo vícero bluetooth reproduktorů tohoto výrobce. Ani jeden však nebyl takový. Musím pochválit hlavně jednoduchost instalace. V balení najdete i optický kabel, kterým jsem využil na propojení s TV. 

Po propojení můžete ovládat hlasitost soudbaru přímo dálkovým ovladačem k TV. Podporovaná je i funkce HDMI (ARC). V mém případě sem však nedokázal zařízení přes menu televizoru zesynchronizovat tak, aby bylo ovládání hlasitosti dokonalé. Pokud jsem například úplně ztišil televizor, soundbar ještě vydával zvuk. Musel jsem tak sáhnout po hardware tlačítkách soundbaru či dálkovém ovládání.

JBL Bar Studio

Dálkové ovládání k soundbaru vám umožní kromě hlasitosti či zdroje zvuku měnit i různé režimy přehrávání. Celkem použitelný byl i prostorový zvuk. Při nižší hlasitosti jsem ocenil mimořádnou kvalitu zvuku. Slyšitelné basy a čisté výšky jsem si užíval při sledování akčních filmů, ale i oblíbených hudebních videoklipů, včetně trance skladeb..

Pocit dobrého zvuku však budete mít jen do určité hlasitosti. Čím víc přidáte, tím zjevnější budou limity malého těla a jen 2″ wooferů, jednoduše už dochází ke zkreslování a ne věrnému podání basové složky. A tak soundbar JBL Studio i přes podporu bluetooth a výkon 30 W není nejvhodnějším kandidátem pro přehrávání skladeb například ze smartphonu.

JBL Bar Studio

Svou úlohu pro televizor si však plní dokonale. Navíc tento dvoukanálový soundbar nevypadá vůbec špatně. Na svou cenu působí mimořádně hodnotně. A to i díky čistému designu, kovové mřížce podél celého těla, či praktickým velkým harwarovým tlačítkům ve vrchní části soundbaru.

Překvapí vás i nízká hmostnost soundbaru na úrovni 1,4 kg. I proto bych ho doporučoval umístit na stěnu, kde se bude pod zavěšeným televizorem vyjímat lépe než na TV stolku.

JBL Bar Studio

Pokud chcete sledovat TV s výrazně lepším zvukem než který dostanete od většiny výrobců TV, JBL Bar Studio bude pro vás ideálním a dostupným řešením. Pokud však máte rádi vyšší hlasitost, poohlédněte se raději po modelech se samostatným subwooferem, jednoduše limity malého těla soundbaru neoklamete. Hlavně kvůli dostupné ceně a výbornému poměru cena/výkon si však JBL Bar Studio zaslouží naše ocenění DOBRÁ CENA.

Naše hodnocení: 85%
Klady
+ výrazné vylepšení zvuku TV
+ dobrá cena a optický kabel v balení
+ prostorový zvuk
+ podpora Bluetooth
Zápory
- limity pro vyšší hlasitost
- synchronizace s TV

JBL Bar Studio

Pošlete článek známému