Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Boombox – přenosný reproduktor, který vás pořádně rozvibruje

TechBox

27.11.2017

JBL nezná hranice extrému. To lze vidět, ale hlavně slyšet, u přenosného Bluetooth reproduktoru JBL Boombox, který vás pořádně rozvibruje.
WOW! Vlastně, 3x wow. První wow patří reproduktoru JBL Boombox za excelentní kvalitu zvuku i při maximální hlasitosti, která je i venku dost vysoká. Reproduktor si při ní sám mírně sníží basy, aby zvládal přehrávat jakoukoliv písničku bez chrčení. 

Samozřejmě, pokud nepoužijete vlastní ekvalizér. Tehdy se už chrčení objevuje, což ale není vada reproduktoru. Ale pochybuju, že u Boomboxu budete nějaký ekvalizér vůbec potřebovat. 

JBL Boombox

Dva tweetry velikosti 20 mm se starají o krásné výšky, které jsou bez zkreslení i na nejvyšší hlasitosti. Taktéž střední tóny jsou dostatečně výrazné. Mohutný basový projev zabezpečuje dvojice 4-palcových wooferů.

JBL Boombox

Zaujímavostí Boomboxu je, že když ho připojíte k elektrické síti, jeho výkon se zvýší z 2 x 20 W (režim napájení z baterie) na 2 x 30 W. Tehdy, pochopitelně, hraje ještě lépe. V kvalitě zvuku Boombox hravě překonává i ty nejluxusnější značky přenosných reproduktorů. A ne jen v tom.

JBL Boombox

Druhé wow si Boombox zaslouží za extrémní kapacitu zabudované baterie, která je 20 000 mAh. Věřte mi, že vám bez problémů zabezpečí celodenní výdrž přehrávání hudby. Dokonce s ní můžete nabíjet mobil nebo tablet, k čemuž vám poslouží dva USB výstupy. 

JBL Boombox

V prvním týdnu testování, při průměrném přehrávání hudby cca 4 hodiny denně, se mi baterii nepodařilo vybít. Pokud už budete reproduktor nabíjet, nebo z něho napájet jiné zařízení, nedoporučuji vám být s ním v blízkosti vody. Tehdy je totiž odhalená jeho nejcitlivější část a určitě nechcete, aby se sem voda dostala. 

JBL Boombox

Třetí wow, které sem u Boomboxu vyslovil, je za odolnost vůči vodě podle IPX7, což představuje ponoření do hloubky 1 m maximálně na 30 min. Boombox se však sám od sebe neponoří, ale zůstane plavat na vodě. Pokud by vám teda spadl do vody, například uprostřed přírodního jezera, neutopí se v něm.

JBL Boombox

Proto se nemusíte bát, že byste o něj přišli jen proto, že ho nevylovíte z hluboké vody. Mohutná konstrukce reproduktoru vodu nepropustí k tweetrům a na bocích jejímu proniknutí k wooferům brání gumové membrány.

JBL Boombox

No a aby se nedostala ke konektorům, má Boombox „brnění“ v podobě kvalitního a dost hrubého krytu ve spodní části zadní strany. Pod ním je konektor na nabíjení reproduktoru, zmíněné USB výstupy, 3,5 mm vstup AUX kabelu a servisní micro USB konektor.

JBL Boombox

V případě, že byste chtěli udělat vašim kamarádům nebo známým menší „šou“, můžete ho položit na bok a na opačnou stranu nalít vodu. Efektní zábava, při které budete kvůli silným basům muset vodu často dolévat.

JBL Boombox

Velikost a hmotnost nemůžu tomuto reproduktoru vyčítat, protože i díky tomu má excelentní kvalitu zvuku a dostatečnou odolnost. Rukojeť navrchu reproduktoru je dostatečně pohodlná a pevná, takže se dá zvládnout i delší přenášení na procházkách. Ale hodila by se možnost připevnění řemínku, aby nošení 5 kilového Boomboxu bylo ještě pohodlnější.

JBL Boombox

Při připojení přes Bluetooth se hlasitost synchronizuje s mobilem, přes který ji můžete ovládat. Pokud reproduktor připojíte prostřednictvím 3,5 mm AUX, hlasitost ovládáte tlačítkyi na jeho těle, mezi kterými je i tlačítko ON/OFF a tlačítko funkce Connect+. Díky ní můžete navzájem propojit vícero JBL kompatibilních reproduktorů a ozvučit i větší párty. 

JBL Boombox

Ještě jednu věc jsem u Boomboxu ocenil. A to možnost využití jako handsfree. Zabudovaný mikrofon byl při telefonování dostatečně citlivý, takže mě druhá strana dobře slyšela a navíc při hovoru nevznikaly žádná echa nebo ozvěny, který by hovor narušovaly. 

JBL Boombox

Z reproduktoru JBL Boombox mi doslova „spadla čelist“. Kvalitní reprodukce hudby, kterou si užijete díky baterii s velmi dlouhou výdrží a navíc odolnost vůči vodě, to jsou silné trumfy. Loučení s ním bylo těžké. Cena 499 €, i přes všechno co má, není pro každého. Naše redakce přenosnému Bluetooth reproduktoru JBL Boombox udělila ocenění TIP REDAKCE.

JBL Boombox

Pošlete článek známému