infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Boombox: Společník na každou párty

PC Revue

13.10.2017

JBL je dlouho známý, kromě jiného, jako výrobce populárních přenosných bluetooth reproduktorů všech velikostí a výkonů. Tentokrát jsme otestovali horkou novinku, model JBL Boombox, který je největší z přenosných, jaký má v současnosti JBL v nabídce, a rozhodně nepatří k těm, s nimiž byste vzhledem k jejich hmotnosti chtěli chodit běžně po ulici.
Tento viac než 5-kilový „drobeček“ se drží tradiční designové linie výrobce s válcovým tělem situovaným naležato, ukončeným po stranách dvojicí basových měničoů s masivní rukojetí na přenášení. Tělo zařízení je kombinací plastu a balistické tkaniny a nabízí stupeň krytí IPX7, takže ho nezaskočí ani divoké večírky u bazénu, při kterých se může ocitnout ve vodě. Základní ovládací prvky jsou na vrchní části, kde najdete dvojici podsvícených tlačítek zapnutí a režimu Connect+ a čtyři reliéfní tlačítka hlasitosti, přehrávání a párování přes bluetooth. Ze zadní strany je ještě tlačítko s podsvícenými ikonami indoor/outdoor, jimiž přepínáte zvukovou charakteristiku podle toho, zda Boombox používáte v místnosti nebo venku. K zařízení mohou být současně připojeny dva smartphony, z nichž můžete střídavě přehrávat hudbu. Boombox je osazený dvojicí 20 mm středovýškových měničů a dvojicí 4" basových měničů. Dvojice zesilovačů poskytne výkon 2× 30 W  při napájení ze sítě nebo 2× 20 W při napájení ze zabudovaného akumulátoru. Ten je typu  Li-Pol s kapacitou 20 000 mAh (74 Wh) a udrží zařízení při životě 24 hodin. U takto dlouhého používání by ale spíš došla energie vašemu smartphonu, takže na zadní straně najdete dvojici výstupů USB na nabíjení externích zařízení. Baterie Boomboxu se nabíjí přiloženou nabíječkou 20 V/4 A, která ho dobije za 6,5 hodiny.

JBL Boombox

Obsluha zařízení je tradičně velmi jednoduchá. Po zapnutí stisknete tlačítko se symbolem bluetooth, kontrolka bliká namodro a na mobilu v nastaveních bluetooth zvolíte JBL Boombox. Potom už jen stačí spustit nějakou hudbu. Je přitom jedno, zda přehráváte z vašeho smartphonu, streamujete z internetu, nabo přehráváte internetové rádio. Na kvalitní zvuk jsme si už u JBL zvykli, Boombox však posouvá pomyslnou laťku zase o kus výš. Nebudete ochuzení o ostré výšky ani hlubší basy. Zvukový projev je velmi vyrovnaný a přirozený a přístroj nezskočí vážná hudba ani tvrdý rock. Výkon je i na baterie dostatečný na to, aby bez problémů ozvučil i větší prostranství nebo poměrně velkou místnost. Kdyby to přeci jen nestačilo, díky systému Connect+ můžete propojit až 100 kompatibilních zařízení. S tím už bez poblémů ozvučíte i stadion. Zvuková charakteristika je výborně vyladěná, takže ani u nejvyšší hlasitosti nemáte šanci slyšet zkreslení nebo pazvuky. JBL se zkrátka zase podařilo skloubit výborný zvuk s kvalitní a odolnou konstrukcí a velkou výdrží, takže hurá na párty!

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, odolná konstrukce, powerbank, ovládání, výdrž
– Nic podstatného

HODNOCENÍ
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládání: 100%
Vyhotovení: 100%

Pošlete článek známému