Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Charge 4: Reproduktor na párty aj k bazénu

PC Revue

31.01.2019

Značka JBL platí v oblasti přenosných bluetoothových reproduktorů za etalon a asi byste těžko hledali někoho, kdo by ji neznal. Novinka je již čtvrtou generací modelu Charge, to znamená, že přináší v jednom těle přenosný bluetoothová reproduktor s výkonnou baterií a kvalitním zvukem a powerbank. Tak jako jeho firemní sourozenci a předchůdci je cílený na mladou klientelu, nabízí proto atraktivně nápadný design s provedením ve více, méně či více divokých barvách a odolnost proti prachu a vodě. Stejně jako model 3 se pyšní stupněm ochrany až IPX7, což znamená 30-minutové ponoření v hloubce 1 m. Měl by tak přežít výlety do přírody i divokou párty, při níž se nedopatřením může ocitnout v bazénu. Baterie dostala vyšší kapacitu, až 7500 mAh, a tak umožní poslech hudby téměř až 20 hodin, samozřejmě podle nastavené hlasitosti. Jak naznačuje název, další funkce je možnost napájení jiného zařízení. To se sice děje pouze proudem 1 A, ale na to, abyste si mohli z mobilu dále přehrávat hudbu, to postačí.
Reproduktor podporuje funkci JBL Connect +, která umožňuje bezdrátově propojit v režimu stereo dvojici reproduktorů. V párty módu pak můžete propojit až 100 reproduktorů, takže dokážete ozvučit i velké prostranství či více místností. V tomto případě hrají všechny reproduktory synchronně totéž. Zvuk zajišťuje zesilovač s výkonem 30 W, který napájí centrálně umístěný měnič. Na obou stranách jsou dva pasivní zářiče basů, které vytvářejí zajímavý efekt kmitající membrány. Povrch přístroje je z kombinací balistické tkaniny a silikonových doplňků. Ovládací tlačítka mají tvar piktogramů svých funkcí. Přípojné konektory jsou kryty vodotěsnou gumovou krytkou v zadní spodní části. Pokud budete přístroj používat ve vlhkém prostředí, krytka musí být zavřena! Lze použít pouze připojení bluetooth. Ve spodní části je umístěn také řadu pěti bílých LED, které indikují úroveň nabití baterie a nabíjení. Kromě bluetooth lze připojit i linkový vstup pomocí 3,5 mm konektoru jack. Nabíjení je zajištěno již konektorem USB-C, nabíjecí proud je 2 A.

JBL Charge 4

JBL Charge 4 je zařízení na přenášení v tašce či batohu. Vzhledem k větší baterii narostla i hmotnost, která již atakuje 1 kg, rozměry jsou však menší a oproti předchozí generaci již nepodporuje funkci hands-free. Na vše však zapomenete po jeho zapnutí. Jestli jsem ho poslouchal venku nebo v místnosti, přednes zvuku byl vynikající. Zpěvy jsou čisté a srozumitelné, hudba má plný rozsah, kde slyšíte stejně dobře cinkání činelů jako hluboké basy. Zvuk je čistý a má velmi slušnou dynamiku. Nezaskočí ho ani maximální nastavení hlasitosti. Spektrum je poměrně vyrovnané a ztrácí až při nejnižších basech. Kdyby mi někdo spustil tento reproduktor, aniž jsem ho viděl, rozhodně bych tipoval mnohem větší zařízení. Výdrž baterie postačí i na delší akce mimo dosah elektřiny.

PLUSY, MINUSY:
+ Kvalitní zvuk, odolná konstrukce, powerbank, ovládání, výdrž
- Nic podstatné

HODNOCENÍ:
Zvuk: 98%
Výbava: 90%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 97%

Pošlete článek známému