Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Everest Elite 750NC

TechBox

15.12.2017

Na test sluchátek se vždy těším. Můžu si přitom nerušeně vychutnat hudbu bez toho, aby mě někdo vyrušoval, nebo abych já hlasitějším poslechem obtěžoval okolí. Po rozbalení těchto sluchátek mě hned upoutalo elegantní pevné pouzdro s řemínkem na zápěstí. Je to prakticné nejen při přenášení, ale i skladování. Též mě zaujaly poměrně velké náušníky s měkkým polstrováním, které pohodlně překryly celé moje uši. To se podepsalo na pohodlném nošení sluchátek.
Mušle přitom můžete snadno pootočit, ale i sklopit k hlavovému mostu. Díky tomu se sluchátka lépe skladují. Všechny ovládací prvky jsou na pravé mušli. Sluchátka se zapínají posuvným vypínačem, u kterého je LED dioda, která signalizuje připojení, stav baterie, či její nabíjení. Trojice tlaččítek níže má za úkol ovládat přehrávání hudby a hlasitost. Předposledním tlačítkem spustíte párování sluchátek, pokud chcete připojit další zařízení. Poslední tlačítko spustí párování sluchátek, pokud chcete připojit další zařízení. Poslední tlačítko je multifunkční. V první řadě se s ním ovládá funkce ANC (adaptivní potlačování hluku), které má několik úrovní. Když je vypnuté, neslyšíte okolní zvuk. to je vhodné při poslechu v interiéru. Naopak při nejvyšší úrovni okolní hluk do sluchátek naplno proniká. Doporučuji využívat to hlavně na ulici, když potřebujete mít přehled o tom, co se děje ve vašem okolí, aby vás například nesrazilo auto. Druhou funkcí tohoto smart tlačítka je spuštění TruNote Auto Sound kalibrace. Tato kalibrace přizpůsobí zvukový výkon na základě napasování náušníků, což přináší nejintenzivnější verzi hudby, tvrdí výrobce. Prakticky sem rozdíly ve zvuku neslyšel. A to asi proto, že mi náušníky dobře seděly a přiléhaly. ANC přitom fungovalo spolehlivě a často sem si upravoval jeho úroveň. No a jaký je zvukový projev sluchátek se 40 mm měniči, impedancí 76 ohmů a rozsahem 70 Hz - 22 kHz? Velmi dobrý. I při vypnutém ekvalizéru v mobilu byly hloubky dostatečně výrazné a výšky dobře slyšitelné. Hlasitost sem nepotřeboval tlačit na maximum, dostatečná byla i při polovičním nastavení. Po prvním nabití baterie jsem ji při používání Bluetooth připojení znovu nabíjel téměř po týdnu. A to jsem hudbu poslouchal (a mezi tím i několikrát telefonoval) průměrně 4-5 hodin denně. Velkým plusem je možnost použití i kabelového 3,5 mm připojení. Můžete tak šetřit baterii, nebo poslouchat hudbu, pokud by se vybila. Ovladačem na kabelu ovládáte hovor i přehrávání hudby. Stisknutím pustíte/přerušíte skladbu, dvojitým stisknutím přejdete na následující, trojitým na předcházející písničku. Pokud tlačítko podržíte, spustíte rychlé zpětné listování skladbami, takže se rychleji dostanete k písničce, kterou jste poslouchali před desítkami minut. 

JBL Everest Elite 750NC

Naše hodnocení: 89%

+ kvalitní zvukový projev
+ pohodlné nošení
+ ANC potlačení hluku
- povrch náchylný k poškrábání
- vyšší cena

Verdikt
Sluchátka JBL EVEREST ELITE 750NC mě zaujala veľmi pohodlným nočením, dvěma způsoby připojení, účinnou funkcí ANC a kvalitním zvukovým projevem.

Pošlete článek známému