Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Flip 5: Malý s veľkým zvukom

PC Revue

21.11.2019

Nový Flip 5 v nabídce výrobce nahrazuje starší model Flip 4, přičemž prošel výraznou modernizací. Flip 5 je v porovnání s předchůdcem o něco větší, těžší, nabízí vyšší výkon a rychlejší nabíjení. Přesto však byly zachovány poměrně kompaktní rozměry, takže ho snadno sbalíte do zavazadla. Novinka prošla rovněž generační změnou, a tak zde najdete nový konektor USB-C, který umožňuje rychlejší nabíjení a je sám o sobě vodotěsný, takže již nemusí být umístěn pod krytkou. Výrobce deklaruje stupeň ochrany až IPX7, což znamená 30-minutové ponoření v hloubce 1m. Měl by tak přežít výlety do přírody i divokou párty, při níž se nedopatřením může ocitnout v bazénu. Na druhé straně zde už nenajdete jack audiovstupu ani funkci hands-free. Nevidím v tom větší problém, ale při výběru je třeba s tím počítat.
O zvuk se tentokrát stará širokopásmový měnič s rozměry 44 × 80 mm, který spolupracuje s dvojicí pasivních zářičů a dodává výkon 20 W. Akumulátor má vyšší kapacitu, a to až 4800 mAh, ale vzhledem k vyššímu výkonu zůstala výdrž na 12 hodinách. Nabíjení se však o hodinu zkrátilo, takže úplné nabití zvládne za 2,5 hodiny. Flip 5 podporuje nový systém propojení PartyBoost, který umožňuje propojení více reproduktorů do režimu párty, tedy tak, že všechny hrají to samé, nebo do režimu stereo, kde dvojice reproduktorů tvoří jeden stereofonní pár. Nový systém má vyšší dosah, není však zpětně kompatibilní s JBL Connect+. Při tomto zapojení je i tak lepší kombinovat reproduktory stejného typu. Nevadí ale, i když budou různé. Při připojení do JBL PartyBoost může být s mobilním zařízením spárovaný pouze jeden reproduktor, ostatní se připojují k němu přes JBL PartyBoost. Pokud je máte spárované také, vymažte je nejprve z mobilního zařízení.

JBL Flip 5

Designově se novinka drží tradičních tvarů. Tělo s pogumovanými částmi je potaženo balistickou tkaninou. Na vrchní straně je čtveřice tlačítek ovládání hlasitosti, přehrávání a funkce PartyBoost. V zadní části je dvojice bíle podsvícených tlačítek zapnutí a párování, konektor USB-C a konzole pro uchycení poutka. Na koncích vřetenovitého těla jsou pasivní zářiče.

Jak je u JBL zvykem, kvalita zvuku je výborná. Frekvenční rozsah sahá od hlubokých, dunivých basů až po křišťálově čisté výšky. Výkon 20 W dokáže bez problémů ozvučit středně velkou místnost a kdyby to nestačilo, můžete přidat další reproduktory a ozvučit tak i větší prostranství. Zvuk je čistý a nezkreslený i při vysokých úrovních hlasitosti. Párování s mobilem je velmi rychlé, stačí zapnout bluetooth a reproduktor se téměř okamžitě objeví v seznamu zařízení. Potěší vysoká výdrž i odolnost zařízení. Flip 5 se na našem trhu dodává v 6 barevných provedeních.

JBL Flip 5

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, odolná konstrukce, výdrž, rychlé nabíjení
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98%
Výbava: 85%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 96%

Pošlete článek známému