Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Horizon 2: Partner do trojky

JBL uvádí nový zajímavý produkt: Radiobudík a bluetooth v jednom! Vynikající doplněk do vaší ložnice díky nezanedbatelným funkcím a příjemného designu, který se výborně hodí do jakéhokoliv prostoru.
JBL Horizon 2

První generace tohoto doplňku do domácnosti je tu s námi už od uvedení 6 let a hned se stal bestsellerem. Spojuje v sobě všechno potřebné, co můžete od moderního radiobudíku očekávat. FM/DAB/DAB+ rádio, Bluetooth reproduktor, nabíječka, noční lampa a samozřejmě režim buzení. Toto všechno je integrované do jednoho těla. JBL Horizon 2 se nabízí ve dvou barvách: černé a šedé. Tělo reproduktoru je potažené odolnou a příjemnou textilií, tak jako v případě nedávno recenzovaného Harman/Kardon Citation Oasis. Osobně radši preferuji šedou barvu, protože na takovém podkladě nejsou vidět částečky prachu jako v případě černého provedení.

JBL Horizon 2

Primární funkcí JBL Horizon 2 je buzení. A dělá to opravdu příjemným způsobem. Zvolit si můžete, zda se necháte vzbudit některou z předvolených melodií (které jsou velmi příjemné), rádiem anebo z bluetooth zdroje. Nastavujete si i maximální hlasitost při buzení. Zvuk budíku se tak postupně zesiluje až po nastavenou hlasitost. A navíc si můžete nastavit nezávisle hned dva budíky. Ideálně jeden pro sebe a druhý pro partnera. Proto tu najdete i dva USB konektory pro nabití svých zařízení. Zase se počítá, že máte partnera, a každý si nabijete přes noc na budíku svůj telefon. Výstupy mají 5V/2A.

JBL Horizon 2

Vynikajícím doplňkem je i noční lampa, když potřebujete v noci na toaletu. Nemusíte tak zapínat velké světlo, ale jen budík. Světlo je umístěné na zadní části JBL Horizon 2 a nehrozí tak, že dostanete plnou světelnou dávku do očí. A i intenzita osvětlení se přizpůsobuje na základě senzorů z okolí. Jinak světlo svítí v úplně tmavé místnosti (velmi slabě) a jinak za bílého dne. Jen škoda, že intenzita se nedá nastavit. Na druhou stranu, ani jsme to nepotřebovali. Nemusíte si dělat starosti ani s vypínáním osvětlení. Jak se na reproduktoru nic nepřehrává, osvětlení se vypne samo.

JBL Horizon 2

S intenzitou osvětlení souvisí i dostatečně velký displej, který je čitelný i z nějakých 5m. Okamžitě vidíte, jaký je čas, datum a zda máte nastavené budíky. Displej se nedá vypnout a jeho intenzita se přizpůsobuje okolním světelným podmínkám. V noci zbytečně nesvítí intenzivně a přes den zůstává jasně čitelný.

Dokonce se nemusíte obávat ani výpadku elektřiny. V těle přístroje je osazená i záložní baterie typu CR2032. Ta sice nenabije vaše telefony, ale určitě ván nenechá zaspat a vzbudí vás v nastavený čas.

JBL Horizon 2

Kromě primární funkce JBL Horizon 2 jako budíku vám poslouží zařízení jako domácí reproduktor a rádio. Ve firmě JBL se bohužel spletli a poslali nám jako vzorek ruskou verzi, která neobsahuje DAN a DAB+ rádio, takže tuto funkcionalitu doplníme později. Za to FM rádio se zde nachází. Jak ho máte puštěné a rádio vysílá i RDS informace, ty se vám zobrazí na displeji reproduktoru. Svoje oblíbené stanice si můžete uložit do předvoleb. Jako druhý zdroj přehrávání hudby vám poslouží Bluetooth konektivita ve verzi 4.2. S párováním zařízení jsme nezaregistrovali absolutně žádné problémy.

JBL Horizon 2

Proti první verzi je výkon menší o 1W a i frekvenční rozsah jde v rozsahu 75Hz - 20kHz. V dnešní době to nejsou absolutně žádné ohromující parametry, ale zase určení JBL Horizon 2 je úplně někde jinde. A právě svojí úlohu si plní perfektně. Jak budete mít JBL Horizon 2 v ložnici, nebude to váš primární zdroj ozvučení domácnosti. Ráno si poslechnete zprávy a možná večer si pustíte svoje oblíbené skladby. Na to není třeba žádnou extra hlasitost, spíše mírnou.

JBL Horizon 2

Po týdnu intenzivního používání velmi oceňuji 3 hlavní věci. Samozřejmě buzení, nabíjení zařízení a příjemné noční osvětlení. Pro toto si nás velmi získal. Bluetooth konektivita a zabudované rádio je jen příjemným doplňkem, který z budíku dělá něco víc. Rádi bychom tam sice viděli i možnost bezdrátového nabíjení, ale to by se musel od základu přepracovat celý design. Pokud hledáte něco s bezdrátovým nabíjením, tak dáváme do pozornosti velmi podobný produkt Harman/Kardon Citation Oasis.

JBL Horizon 2

Související produkty