Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL JR 310 BT: Detské slúchadlá s mikrofónom

NexTech

23.02.2021

Na testování jsem měl k dispozici sluchátka ve velmi přitažlivé barevné kombinaci růžové a světle modré. V balení naleznete také různé atraktivní nálepky, které si dítě může nalepit ať už na vnější stranu mušlí nebo hlavový most. Díky sklápěcím a otočným mušlím se sluchátka přizpůsobí tvaru hlavy a snadno se přenášejí. Už první dotek čalounění mušlí s velmi měkkou a poddajnou paměťovou pěnou prozrazuje, že budou příjemné i pro jemnou dětskou pokožku. Mušle jsou samozřejmě v "dětské" velikosti. Příjemně čalouněná je i střední vnitřní část hlavového mostu. Sluchátka budou pohodlná nejen při poslechu hudby nebo pohádek, ale díky zabudovanému mikrofonu i při interaktivním online vyučování nebo chatu se spolužáky, kamarády, případně přes přestávku s rodiči. Citlivost mikrofonu je dostatečná a přednostně snímá zvuk zblízka, takže umožňuje komunikaci i v hlučnějším prostředí dětského pokoje či třídy.
JBL JR310BT

Ovládání je jednoduché a intuitivní. Klíčový požadavek u dětí je vedle kvality zvuku i ochrana sluchu. Když posloucháte hudbu ze smartphonu přes běžná sluchátka, smartphone vás při překročení doporučené úrovně na tuto skutečnost upozorní, ale toto upozornění můžete ignorovat a nastavit vyšší hlasitost. Dětské sluchátka JBL JR 310 BT bez ohledu na to, jak je nastavená hlasitost na smartphonu či jiném zdroji zvuku, ke kterým jsou sluchátka připojena, nikdy nepřekročí úroveň hlasitosti zvuku 85 dB, což je úroveň dostačující i při poslechu v hlučném prostředí, ale naprosto bezpečná pro citlivý dětský sluch. Sluchátka se nabíjejí přes moderní konektor USB-C a na jedno nabití vydrží hrát přibližně 30 hodin. Pětiminutové nabíjení zajistí energii na dvě hodiny poslechu. Dětské mušle jsou pro dospělého samozřejmě malé, takže při testování jsem měl sluchátka nasazena tak, že mušle uši neobklopovali, ale byla na nich jen přitlačena. Technicky řečeno, namísto over-ear jsem měl on-ear sluchátka. Přesto byl zvuk velmi dobrý. Nemohl jsem však posoudit, nakolik sluchátka tlumí hluk okolí, když mušle úplně obklopují dětské uši. Při soustředění se na poslech či online učení v hlučném prostředí je to vítaná vlastnost, ale je třeba děti důrazně poučit, aby sluchátka používali jen v bezpečném prostředí, nikdy ne při chůzi na ulici.

JBL JR310BT

Poslouchal jsem především hudbu od interpretů známých dětem, jako např. Zahrajko a zpívánky. Čisté vokály i dynamické podání rytmických prvků hudby mě příjemně překvapily. Rovněž podání mluveného slova, například dramatizování pohádek, bylo příjemné a přirozené. Provizorní měření frekvenční charakteristiky prozradilo, že zvukoví inženýři šli v tomto případě na jistotu a nezvýraznili žádné frekvenční pásmo, takže sluchátka jsou vhodná na jakýkoliv žánr. Lineární pokrytí celého slyšitelného frekvenčního pásma a již zmíněná limitace maximální hlasitosti naučí děti vnímat i jemné nuance kvalitní hudby. K dispozici jsou i v dalších barvách, a to v zelené a červeno-modré.

Související produkty