Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Live 300TWS: Nejlepší True Wireless sluchátka od JBL

Nové sluchátka JBL Live 300TWS si vzali to nejlepší ze všech existujících modelů a přidali ještě něco navíc. Cenově dostupné sluchátka ve třech barevných variantách to nejlepší, co můžete momentálně mít v kategorii True Wireless od JBL.
Balení
V nevelké krabici se schovává i něco navíc, co dosud nebylo standardem v žádném balení od této firmy. Kromě samotných sluchátek a nabíjecí krabičky, schovává balení i množství doplňkových nástavců. Kromě tří velikostí nástavců do uší (S, M, L) se v balení nacházejí i tzv. křídlovité rozšíření nástavců do uší a to hned ve čtyřech velikostech. To aby opravdu každému sedli.

JBL Live 300TWS

Nabíjecí kabel, ukončený rozhraním USB-C je potěšením. Konečně toto rozhraní se stává standartem i u JBL. USB-C je dostupné v nedávno testovaných sluchátek JBL Club One. Ostatní součásti balení jsou už jen povinnou jízdou: záruční list, manuál, ... a další dokumentace. Velmi se nám líbí, že i manuály jsou zpracovány přehledně a srozumitelně stylem IKEA. Obrázkový manuál toho řekne podstatně více a srozumitelněji.

Pohodlnost nošení
Celé pouzdro i se sluchátky váží jen 65.7g, z toho samotné sluchátka jen 12g (každé 6g). Navzdory velmi nízké hmotnosti, kterou ani nebudete cítit v uších, vydrží přehrávat hudbu 6 hodin. Pouzdro dodá vašim sluchátkům 14 hodin, tak se dostanete až na 20 hodin.

JBL Live 300TWS

Pokud si zvolíte správnou velikost gumových nástavců, tak sluchátka nebudete ani cítit při nošení. Nebojte se také experimentovat, ne každý má obě uši identické. Můžete i pro každé sluchátko zvolit jinou velikost gumových nástavců. To se vám pak odmění nadstandardním pohodlím. Ke komfortu nošení a používání určitě přispějí i funkce které firma JBL mohla vtěsnat do tak malého prostoru.

Technická stránka sluchátek JBL Live 300TWS
První překvapení se dostavuje ihned při otevření pouzdra. Zde se nechali inspirovat u Apple, který je nepsaným králem v tomto segmentu. Otevřením pouzdra se sluchátka automaticky zapínají a při prvním použití se automaticky nacházejí v párovacím režimu. Nelze si nevšimnout ani zapuštěné tlačítko nacházející se uprostřed mezi sluchátky. Velká škoda, že samotné nabíjecí pouzdro nepřebírá možnosti k napárování sluchátek s telefonem a neukazuje se ani stav. Knoflík slouží k resetování sluchátek a spárování sluchátek mezi sebou, kdyby se vám náhodou nějakým nedopatřením "rozpárovali". Dioda nad tlačítkem dává vědět jen základní stav.

JBL Live 300TWS

Párování se zařízením probíhá výhradně s pravým sluchátkem. Levé sluchátko je samostatně bez pravého nefunkční.

Co musíme velmi ocenit, je dotykové ovládání. Nemusíte nikde nic mačkat ani silněji se dotýkat a můžete základní funkcionalitu ovládat pouze ze sluchátek, aniž JBL Live 300TWS se nějak pohnuly, když už jsou v uchu pohodlně usazeny. Základní gesta dotyků fungují bezchybně. S doteky ovládáte hlasovou aktivaci a deaktivaci hlasového asistenta či přehrávání skladeb, zvedání / položení hovorů, či přeskakování skladeb. Trochu cviku (asi tak 30 sekund) třeba na zjištění gesta jak funguje swiping pro ovládání hlasitosti. Jakmile dojdete na správný grif, je to zcela přirozené.

Pomocí aplikace My JBL Headphones (iOS a Android) si můžete upravit možnosti dotykového ovládání z předdefinovaných možností. Aplikace je velmi intuitivní a nebude vám dělat žádný problém ji ovládat. Součástí aplikace je i ekvalizér.

JBL Live 300TWS

Trochu schované v aplikaci (pod ozubeným kolečkem) jsou další zajímavé možnosti. Aktivace automatického pozastavení a přehrávání. Abyste ušetřili baterii, přehrávaná skladba se pozastaví, když si vyberete sluchátka z uší a pustí se, když si je zase dáte do uší. Tato funkce je pro nás zajímavá a začali jsme zkoumat na jakém principu to funguje. Rádi se do takového něčeho "vrtáme". Nakonec je to jednoduchý a geniální princip. Na vnitřní straně sluchátek je zabudovaný světelný senzor. Pokud sluchátka neregistrují žádné světlo, tak přehrávají aktuální skladbu. Proto vám tato funkcionalita nebude fungovat v noci, kdy je tma. Za nás to není určitě chyba, ale příjemná vychytávka.

Druhá vychytávka se nachází v menu pod položkou "Find my buds". A jak z názvu vyplývá, můžete takto najít zapadlé či ztracené sluchátka, pokud se nachází v dosahu. Ťuknutím na sluchátko začne ztracená část vydávat vysoký tón. Jakmile najdete ztracené sluchátko, stačí klepnout znovu a ztlumíte přehrávaný zvuk.

Poslední vlastností jsou technologie TalkThru a Ambient Aware. Ambient Aware / TalkThru jsou vlastnosti, které zpříjemňují používání sluchátek. Obě funkce vám zesílí zvuk z okolí, ale každý na to jde jinak. Ambient Aware vám propustí a zesílí zvuk z okolí při zachované hlasitosti přehrávané hudby. To je dobré například při poslechu venku, abyste slyšeli příchozí dopravní prostředek nebo zvonícího cyklistu. TalkThru vám při zesílení zvuku z okolí ztlumí na minimum přehrávanou hudbu. To je dobré, pokud chcete s někým prohodit pár slov, aniž by jste sluchátka museli vyndávat z uší.

JBL Live 300TWS

Sluchátka se vyznačují voděodolností IPX5. To stačí na to, že můžete sluchátka použít i při sportu. Pot jim neublíží. Rovněž se nemusíte bát o sluchátka když začne pršet, nebo vám náhodou upadnou do louže.

Kvalita zvuku
Vlastností všech sluchátek, které se vkládají do uší, mít je správně nasazené. Od toho se také odvíjí kvalita zvuku. Znát to zejména na basové složce. Pokud nemáte sluchátka správně nasazené, máte pocit, jakoby sluchátkům ty basy chyběly, ale ani velký měnič (5.8mm) nedokáže zázraky. Stačí trochu zasunout sluchátka do zvukovodu a hned je to jiná písnička.

Bluetooth ve verzi 5.0 vám spolu s AAC kodekem zajistí vysokou kvalitu přehrávání v dlouhém dosahu bez jakýchkoliv kompromisů. Co vám nevyhovuje na charakteristice zvuku, snadno upravíte ekvalizérem v aplikaci. Někdy jsme měli pocit, že přehrávaná hudba je jakoby posunuta poněkud dál od nás.

JBL Live 300TWS

Závěr
Sluchátka JBL Live 300TWS přinášejí množství technických inovací, které jistě oceníte při poslechu audio knih, hudby či podcastů kdekoli. Ať už na cestě do práce, školy ale i při cestování letadlem či autem. Velmi nízká hmotnost, dlouhá výdrž a základní voděodolnost z nich dělají univerzální sluchátka na denní poslech.

JBL Live 300TWS


Pošlete článek známému