Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL PartyBox 100: Vezmite si diskotéku so sebou

PC Revue

29.11.2019

Pokud jste příznivcem divokých párty a přenosné bluetoothové reproduktory vaše očekávání nesplňují, JBL nabízí i "těžší kalibr". V nabídce výrobce najdete totiž i řadu reproduktorů nazvaných PartyBox. Jak již název napovídá, nejde o žádné kapesní řešení, ale o pořádný kus hardwaru. K nám se dostal nejnovější z této řady, PartyBox 100, který i přesto že je nejmenší, má stejně jako PartyBox 300 vestavěnou baterii, takže si ho až 12 hodin můžete užívat i mimo civilizaci.
V principu je PartyBox 100 vlastně zvětšený bluetoothová reproduktor. Oproti menším bratříčkům však nabízí i větší možnosti konektivity a samozřejmě se nezapomnělo ani na nezbytné světelné efekty. I když nepatřím k jejich velkým příznivcům, musím uznat, že výrobce se posnažil, efekty vypadají velmi dobře a nepůsobí "jarmarečným" dojmem. Jejich přepínání je svěřeno tlačítku na vrchní straně a dají se i zcela vypnout. Na vrchní straně (zařízení je koncipováno na výšku) jsou i ostatní tlačítka: zapnutí, párování, hlasitost a play/pauza. Je zde také LED indikátor úrovně baterie. Na přední straně jsou pod mřížkou ukryty dva středobasové 5,25" měniče a dva 2,25" výškové měniče. Basové mají lemování ze světelných RGB LED obručí, které dokáží vytvářet různé světelné efekty. Nahoře a dole je umístěna ještě dvojice stroboskopovacích světel, která dotvářejí atmosféru. Zadní strana je vyhrazena pro přípojná místa a otvor basreflexu. Z konektorů zde naleznete audiovstup a výstup na 3,5mm jack, USB a 6,5 ​​mm jacky s regulačními potenciometry pro připojení mikrofonu a kytary. Na párty se tedy mohou realizovat i nadanější jedinci. Na vrchní a spodní straně je masivní rukojeť na přenášení. Přestože je přístroj orientovaný na výšku, na obou bočních stranách naleznete čtveřice gumových nožiček pro položení naplocho. Protože se tělo reproduktoru zezadu dopředu rozšiřuje, může být takto položený na zemi a zvuková osa bude směřovat asi 30° nahoru. Na spodní straně pod krytem se nachází také otvor pro standardní reproduktorové stojany, který se hodí hlavně když ozvučujete větší prostor. Reproduktor je vybaven také funkcí TWS (True Wireless Stereo) pro propojení až dvou párty reproduktorů pomocí technologie bluetooth do stereosestavy.

JBL PartyBox 100

Musím se přiznat, že PártyBox 100 mě dostal. Výborné zpracování, špičkový zvuk s výkonem až 160W a sympaticky zvolené světelné efekty, to se nedá přejít jen tak. Na rozdíl od větších modelů považuji za velkou výhodu vestavěnou baterii, která možnosti využití zařízení posouvá ještě dál. Zajímavá je možnost připojení kytary a mikrofonu, takže nemusíte být pouze pasivními konzumenty hudby. Základní připojení je samozřejmě přes bluetooth. Reproduktor mě příjemně překvapil zvukem. Přestože jde o nejméně výkonný model, domácí párty ozvučí s přehledem a rozhodně ho nebudete chtít pouštět na plný výkon.

Zvuk má výbornou dynamiku i srozumitelnost, je frekvenčně vyrovnaný. Kdyby vám nestačily basy, je tu tlačítko BassBooster, které je rozezvučí v plné kráse. Výstup je kvalitní v celém rozsahu hlasitosti. Při nízké hlasitosti je zachována výborná srozumitelnost a ani při nejvyšší úrovni nezaznamenáte žádné zkreslení nebo artefakty. Velmi dobře jsou řešeny i LED obruby reproduktorů. Jejich jas je nastaven tak, že i přes den jsou efekty jasně vidět, ale ani v tmavé místnosti nejsou rušivé a neoslňují. Konstrukce je masivní a působí velmi solidním dojmem. Praktické rukojeti na přenášení jsou potaženy oranžovou gumou, která kontrastuje s černým tělem.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, odolná konstrukce, ovládání, konektivita, LED efekty
- Nic podstatné

Hodnocení:
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 100%

Pošlete článek známému