Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL PartyBox 310 / Zábava graduje

NexTech

20.11.2020

Pod značkou JBL jsem si už zvykl hledat nejrozmanitější zařízení na reprodukci zvuku, ale asi ty nejobvyklejší jsou přenosné reproduktory a jejich větší bratři z řady PartyBox. Novinka je pokračováním úspěšného modelu PartyBox 300 a dostala vícero vylepšení.  V nabídce jde o jeden z největších modelů, takže určitě přijdou vhod přidaná kolečka a výsuvná rukojeť, která umožňuje přemisťovat reproduktor tak, jak jste zvyklí u zavazadlových kufrů do letadel. Zařízení je navržené tak, že může stát v poloze na výšku, ale i na šířku.
Oproti nižším modelům má Partybox 310 rozšířené využití díky dvojici audio vstupů, do kterých můžete připojit externí mikrofon, případně kytaru nebo jiný elektronický nástroj a oživit tak party svým zpěvem, karaoke nebo svým uměním hry na hudební nástroj. JBL má na tento účel v nabídce drátový mikrofon PBM100, který dostanete za 1090,- Kč. Dvojice středo basových měničů s průměrem 176 mm je vybavená světelnými efektovými obručemi, které dokáží vyčarovat různobarevné světelné efekty. Ty si můžete podrobněji nastavit v aplikaci, ale můžete je také jednoduše přepínat tlačítkem na vrchní straně přístroje.

JBL PartyBox 310

Základní vlastnost PartyBoxu je, pochopitelně, funkce bezdrátového bluetooth reproduktoru, takže si ho musíte nejdřív spárovat s vaším smartphonem nebo jiným zařízením a můžete hned začít s produkcí hudby. Pokud si chcete váš reproduktor podrobněji přizpůsobit, případně nastavit hudbu, máte k dispozici volně dostupnou aplikaci, pomocí které je to možné. Mimo přehrávání přes bluetooth si můžete vaší hudbu nahrát na USB klíč a přehrávat jí přímo z něho. Další možnost je využít linkový audio vstup. Kdyby jeden reproduktor nestačil, můžete připojit kompatibilní reproduktory bezdrátově prostřednictvím TWS (True Wireless Stereo pomocí bluetooth připojení až ke dvěma party reproduktorům- nebo kabelem prostřednictvím výstupu AUX k druhému. Na vrchní straně reproduktoru je umístěný ovládací panel, ze kterého můžete spouštět přehrávání, ovládat hlasitost, párovat s bluetooth, zapnout režim Bass Boost, přepínat světelné efekty, regulovat basy, výšky a ozvěnu a také spouštět trojici předprogramovaných zvukových efektů. Je zde i tlačítko na přepínání vstupů s LED indikací vstupu, který je zvolený. Na zadní straně pod velkou gumovou krytkou najdete dvojici vstupů na mikrofony nebo kytaru, audio vstup na 12V napájení, výstup USB na nabíjení telefonu a konektory na propojení s dalšími reproduktory.

Jak je už u výrobce dobrým zvykem, zařízení má krytí IPX4, což znamená odolnost proti stříkající vodě. Mimo vzpomínaných středo basových měničů se o reprodukci zvuku stará ještě dvojice výškových měničů s průměrem 65 mm, celkový výstupní výkon zařízení je 240W. To stačí na opravdu velmi hlasité a poměrně kvalitní ozvučení i větších party, a to nejen v interiéru, ale i ve venkovním prostředí. PartyBox může být napájený buď přímo ze zásuvky, anebo pomocí vestavné 10 000 mAh baterie. Ta udrží zařízení při životě zhruba 18 hodin, což by mělo vystačit i na opravdu divoké party. Zařízení v podstatě do poslední tečky splňuje to, co slibuje. Poskytuje vysoký výkon, slušnou výbavu i kvalitní zvuk. Na můj vkus možná trochu přebasovaný, ale je fakt, že nejsem právě cílovou skupinou pro takovéto zařízení. Pokud tedy budete chtít organizovat opravdu velkou a hlučnou party, je toto zařízení, bez kterého se asi neobejdete.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Vysoký výkon, množství funkcí, jednoduchá manipulace i ovládání
- Zvuk posunutí vice do basů
HODNOCENÍ: 8/10

Související produkty

Pošlete článek známému