Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL PartyBox On-The-Go / Keď párty, tak kvalitne

NexTech

24.11.2020

Horká novinka od JBL v podstatě vyplní mezeru mezi řadami PartyBox a Boombox a výrobce ta vstupuje do nového segmentu přenosných Party reproduktorů. PartyBox On-The-Go se soustředí především na kvalitní ozvučení, ať už ve venkovních nebo vnitřních prostorách. Navíc přináší možnost připojení hudebního nástroje, například kytary, a přímo v balení dostanete bezdrátový mikrofon na karaoke.
Koncepčně je zařízení zhotovené na používání naležato, protože i všechny ovládací prvky jsou umístěné na vrchní straně a v takovéto poloze je k nim nejpraktičtější přístup. V případě potřeby je však možné ho položit i na výšku a některou ze stran, které jsou na to upravené. Jak jsem už zmiňoval, novinka má poměrně bohatou výbavu, kromě připojení přes bluetooth můžete připojit také linkový audio vstup nebo USB a nahranou hudbou. USB klíč musí být naformátovaný v systému FAT16 nebo FAT32 a bude se přehrávat hudba ve formátech .mp3, .wma, wav. Oproti jiným zařízením je vodotěsný a přežije i pád do bazénu, novinka má stupeň krytí IPX4, takže sice může zmoknout na terase, případně postříkat vodou, ale potápět do vody moc nedoporučuji. Vrchní strana je věnované ovládacím prvkům. Kromě tlačítka zapnutí zde najdete párování bluetooth, regulaci hlasitosti, tlačítko Play, ale i malá panel na ovládání externích zařízení, jako je mikrofon nebo kytara. Pod gumovými krytkami se nacházejí dva vstupní 6,5 mm audio jacky. Jako u jiných modelů PartyBox zde najdete na vrchní straně drážku, do které je možné zasunout smartphone nebo tablet, aby se nemusel povalovat někde na stole. Po stranách jsou praktická mohutná držadla, díky kterým se se zařízením velmi jednoduše manipuluje. Kdyby to nestačilo, jsou zde i skoby na popruh, který také najdete v balení a díky kterému můžete přístroj přenášet i na rameni. Součástí popruhu je i otvírák na lahve. Aby se vám přístroj lépe nesl, je zadní strana čalouněná, takže vás nebude tlačit. Na zadní straně pod krytkou najdeme ještě linkový vstup s 3,5 mm jackem, konektor USB a konektor napájení. Napájecí zdroj je vestavěný přímo v zařízení. V zadní části najdete i dvojici gumových oček, určených pro uchycení mikrofonů při přenášení. Vestavnou baterii nabijete asi za tři a půl hodiny a vydrží asi na šest hodin hraní.

JBL PartyBox On-The-Go

Příjemné překvapení je zvuk zařízení. O jeho produkci se stará centrální středobasový měnič s bassreflexem s průměrem 133 mm a dvojice výškových měničů s průměrem 44 mm. Centrální měnič je po obvodu vybavený efektovým RGB LED kruhem, který umožňuje pomocí tlačítka na vrchní straně přepínat mezi čtyřmi druhy světelných efektů. Novinka podle mých testů není kompatibilní s žádnou aplikací od JBL, takže kromě ovládání hlasitosti přímo na zařízení a zapnutí zvýraznění basů nedokážete v podstatě s nastavením zvuku dělat nic. Pět otočných ovladačů na vrchní straně je určeno jen na ovládání mikrofonu a kytary připojených k zařízení a nemají žádný vliv na hudbu přehrávanou z jiných zdrojů. Určitě zajímavý doplněk je přibalený bezdrátový mikrofon. Ten je napájený dvojicí tužkových baterií AA. Na jeho těle najdete jen zapínací tlačítko a malý oranžový displej, který zobrazuje jeho zapnutí nebo vypnutí a číslo kanálu, na kterém právě pracuje a i stav interních baterií. Mikrofon využívá na připojení frekvenční pásmo UHF a po zapnutí PartyBoxu ho stačí jen zapnout a hned je funkční. Na vrchním panelu je možné nastavovat jeho hlasitost i echo. Je to zajímavé řešení, díky kterému můžete v podstatě PartyBox využívat i jako megafon anebo jako ozvučení pro mladého talentovaného kytaristu. Zvuk je vcelku vyrovnaný, poskytuje slušný frekvenční rozsah od jasných výšek a po dunivé basy. Velmi dobře mi jde i přednes středních tónů, vokály a dialogy jsou díky tomu velmi srozumitelní a jasné. Svým výkonem až 100 W bohatě postačuje na ozvučení i větších místností nebo kdejakého altánu v exteriéru. Kdyby to přeci jen nestačilo, je možné ho díky TWS propojit v režimu stereo s dalším reproduktorem. Zařízení je koncipované především na napájení ze sítě, proto je potřeba počítat s tím, že 18 Wh baterie ho udrží při životě asi 6 hodin při úměrném využívání.

PLUSY, MÍNUSY:
+Dostatečný výkon, množství funkcí, bezdrátový mikrofon v ceně, ovládání
- Nic podstatného
Hodnocení: 10/10

Pošlete článek známému