Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Pulse 4: Najobdivovanejší reproduktor na IFA v Berlíne

JBL Pulse 3 byl a stále je nejkrásnějším přenosným bluetooth reproduktorem na trhu. Je možné, aby byl ještě hezčí? Určitě. Tento reproduktor má svého pokračovatele.
Nový reproduktor má jméno: JBL Pulse 4
Na první pohled zaujme samotné tělo. Plocha na podsvícení je ještě větší než u jeho předchůdce. Výrobce dokonce říká o podsvícení ve vysokém rozlišení spolu se zvukem do všech směrů. Samotné podsvícení se na autonomní výdrži vůbec nepodepsalo. Až 12 hodinová výdrž přehrávání se zapnutým podsvícením. To dodává 26Wh (3.6V, 7260mAh) lithium-polymer baterie. Baterii nabijete přibližně za 3.5 hodiny pomocí moderního USB-C kabelu. Klasický jack konektor je zastaralou konektivitou a už jej zde nenajdete. O přenos hudby se postará Bluetooth konektivita do reproduktorů s výkonem 20W RMS.

Vynikající vlastnosti z předchozí generace zůstali, jako voděodolnost IPX7, spárování více reproduktorů mezi sebou a synchronizace barevné hudby. Zde si můžete měnit a nastavovat pomocí aplikace z telefonu, nebo to necháte náhodě zatřesením reproduktoru. O konektivitu se postará technologie JBL PartyBoost, která je stabilnější a s větším dosahem než JBL Connect +. Takto si můžete JBL Pulse 4 propojit vzájemně se stejným typem reproduktoru nebo novým JBL Flip 5.

Porovnání technických parametrů
JBL Pulse 3 JBL Pulse 4
Bluetooth verze 4.2 4.2
Výkon 20W 20W
Frekvenční odozva 65Hz - 20kHz 70Hz - 20kHz
Kapacita baterie 3.7V, 6000mAh 3.6V, 7260mAh
Doba nabíjení
4.5 hodiny @ 5V 2,3A 3.5 hodiny @ 5V 3A
Doba přehrávání
až 12 hodin až 12 hodin
Výkon Bluetooth vysílače ≤9dBm ≤10dBm
Rozměry 223x92x92mm 207x96x96mm
Hmotnost 960g 1260g

JBL Pulse 4

Velmi nádherný reproduktor

Pokud by probíhala soutěž Miss přenosný reproduktor, JBL Pulse 4 by byl minimálně v TOP 3, pokud ne vítězem. V Berlíně jsme měli možnost si vyzkoušet Pulse4 osobně. Těšíme se na testování v méně rušném a méně hlučném prostředí.

A jaký zvuk vychází z tohoto reproduktoru?
Výkon reproduktor je shodný s JBL Flip 5, ale tím podobnost končí. Nečekejte ani, že hraje přibližně stejně jako jeho předchůdce, ale ještě více prostorově. Je to zvukově nejlepší PULSE, který JBL kdy vyrobil. Zvuk se šíří doslova odevšad a těžko se bude identifikovat odkud skutečně proudí tato nádherná kvalita. Kdo zná legendární Soundsticks od Harman / Kardon (pod který spadá JBL) tuší, že konstruktéři JBL Pulse 4 čerpali zkušeností právě ze Sounsticks. Mimochodem, Harman / Kardon Soundsticks byl první kompaktní PC reproduktor vůbec a redesign nedělal nikdo známější, sám šéfdesignér Apple: "Jonathan Ive".

Cena a dostupnost
Reproduktor by měl být dostupný ještě na začátku vánoční sezóny 2019 (říjen) s předpokládanou maloobchodní cenou 229, - €

Pošlete článek známému