Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Quantum 600: Ideálny stred vo výbere hráčskych slúchadiel za príjemnu cenu

Čím déle používáme nové herní sluchátka ze série Quantum, tím více se nám líbí. Už jsme otestovali druhý nejvyšší model v podobě Quantum 800, ale také jeden těch mírně low endových a to Quantum 300. Dnes se podíváme na model JBL Quantum 600 a zjistíme, zda se vyplatí připlatit pár euro za vyšší model, ale nesahat zase po úplně TOP modelech.
JBL Quantum 600

Před přečtením této recenze doporučujeme se podívat na dříve recenzované sluchátka JBL Quantum 800.  To proto, že jsou velmi podobné až téměř shodné. Tento článek se spíše zaměří na jednotlivé rozdíly. Vyplatí se ušetřit 50,- € za JBL Quantum 600 nebo si raději vybrat JBL Quantum 800? Tuto otázku si každý bude muset rozhodnout sám. Pojďme tedy na to:

JBL Quantum 600

JBL Quantum 600 jsou ochuzeny o některé funkce a o prvky podsvícení sluchátek a proto jsou o 64 gramů lehčí. Na pohodlnosti dlouhodobého nošení jim to neubralo, ale spíše pomohlo. Kvalita přehrávaného zvuku zůstává identická, což potvrzuje i technická specifikace. Podpora technologie JBL Quantum Surround či DTS headphone: X v2.0 je přítomna u obou sluchátek.

JBL Quantum 600

Výrobce ušetřil odebráním technologie ANC (aktivní potlačení okolního hluku), které v modelu Quantum 800 nebylo na úplně dokonalé úrovni, ale i přes to dost nežádoucích zvuků z okolí odfiltrovalo. Záleží od vás kde a v jakém prostředí sluchátka používáte. Sluchátka jsou určeny primárně k počítači ke hraní a doma většinou nepotřebujeme odfiltrovat okolí. Ale někteří možná ano, ať už plačící děti, nebo křičící partnerku :)

JBL Quantum 600

U sluchátek JBL Quantum 600 byla odebrána ještě konektivita přes Bluetooth. Tu jsme ani moc nevyužívali, protože ve skutečnosti má Bluetooth dosah pouze 10m (bez překážek). Využili jsme ho jednou, při spojení s mobilním telefonem. Více požíváme přiložený USB adaptér pro spojení se sluchátky v 2.4GHz pásmu, který má velký dosah s nepozorovatelnou latencí a dobrou stabilitou připojení. Jack kabel jsme ani nevybalili. Ten je dostupný u obou modelů.

JBL Quantum 600

A samozřejmě je trochu ochuzené podsvícení sluchátek. Na modelu JBL Quantum 600 je pouze svítící logo, ale už ne obruba náušníků. Je to pouze designová věc. Animace a barvy se dají nastavit přes přiložený software.

JBL Quantum 600

Když to shrneme, osobně se nám při porovnání modelů 800 vs. 600 více osvědčil nižší model. Neříkám, že model 800 je špatný. Záleží na vašich preferencích. Pokud preferujete podsvícení, Bluetooth konektivitu či ANC jděte do modelu Quantum 800, jinak vám stačí model Quantum 600 a ještě ušetříte 50,- €.

JBL Quantum 600

Naši sérii testováním herních sluchátek JBL ze série Quantum ukončíme ještě recenzí na model Quantum 200. Ten čeká v pořadníku, až na něj přijde řada.

JBL Quantum 600


Související produkty