infoinfo
Vážení zákazníci, 31.5.2024 probíhá v našem skladu inventura. Vaše objednávky budou odeslány nejdřív 3.6.2024. Děkujeme za pochopení.
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Quantum 800: Iné hráčské slúchadlá ani nebudete chcieť

Herní náhlavní soupravy mají často odlišný design sluchátek. Zatímco většina sluchátek pro každodenní použití má  nenápadný černý design, hráči jsou ochotnější přijmout jasnější barvy a také RGB osvětlení.Toto je velmi dobře zakomponováno do JBL Quantum 800, které jsme pro vás testovali více než dva týdny.
Na první pohled vypadají JBL Quantum 800 až příliš mohutně, ale výsledkem je, že máte velmi pohodlné náušníky, RGB osvětlení, sklopný mikrofon a mnoho dalších vychytávek. Logo JBL spolu s kruhem kolem držáku nabízejí na každé straně osvětlení, které je plně přizpůsobitelné dle vašeho vkusu. Na levé straně se nachází USB-C port pro nabíjení, aux port pro kabelové připojení, ovladače hlasitosti a další prvky. Pravá strana obsahuje vypínač a tlačítka pro párování.

JBL Quantum 800

Jsou to pěkně vypadající sluchátka, i když pravděpodobně nejsou určena pro každého, ale hráči je jistě ocení. Konstrukce obsahuje množství kovu a plast se zdá velmi pevný. V balení kromě sluchátek najdete USB-C nabíjecí kabel, kabel pro klasické připojení a adaptér pro bezdrátové připojení v 2.4GHz pásmu.

JBL Quantum 800

Pohodlí při nošení
Vzhledem k tomu, že jsou zde dostatečné a bohaté náušníky, tak JBL Quantum 800 vam nebudou ani při velmi dlouhém hraní překážet ani vás tlačit. Ocenili jsme, že ani při celodenním nošení jsme neměli potřebu sundat sluchátka z hlavy.

JBL Quantum 800

Zvuk
Nejdůležitější věcí u sluchátek je zvuk a JBL Quantum 800 znějí skvělé. To však neznamená, že jsou to audiofilská sluchátka. Ale pro většinu her je zvuk více než nadprůměrný. Dokonce si dovolíme tvrdit, že je můžete použít jako hlavní sluchátka k počítači pro každodenní použití.

Basová složka bude možná zpočátku znít trochu ohlušivě. Při poslechu hudby se bubny snadno slévají, ale při hraní her dostanete plnou dávku silných výbuchů, které znějí až příliš realisticky.

JBL Quantum 800

Střední pásmo je trochu nabuzené, takže nezískáte naprosto přirozený zvuk, ale zní to stále skvěle. Občas se mohou nízké tóny se středními míchat, zvláště pokud komunikujete s dalšími hráči, ale u většiny her si umíte nastavit, jakou hlasitost má mít rozhovor a průběh hry.

Výšky znějí skvěle, je tu mnoho detailů, jejichž výsledkem je vzrušující zážitek z poslechu.

JBL Quantum 800

Možná jednou z nejlepších věcí na JBL Quantum 800 je skutečnost, že na počítači s OS Windows můžete na vyladění ekvalizéru použít software JBL QuantumEngine a zapnout a vypnout QuantumSurround. Když už mluvíme o QuantumSurround, jedná se o simulovaný prostorový zvuk a zní docela dobře. Jen je třeba si na něj zvyknout. Nejprve ho chcete vypnout a přejít zpět na klasické stereo, ale jakmile si zvyknete, tak stereo režim vám bude znít nepřirozeně a neuvěřitelně ploše.

JBL Quantum 800 nabízí i potlačení okolního šumu (ANC), což je užitečné pro ty, kteří se chtějí skutečně ponořit do herního zážitku. Potlačení hluku je docela dobré - a přestože není průlomové a unikátní, bude stačit pro většinu uživatelů.

JBL Quantum 800

Mikrofon
K mikrofonu nemáme žádné výhrady. Absolvovali jsme s ním několik videokonferencí a je skutečně velmi kvalitní. Jen při natáčení videí či nahrávání podcastů možná budete chtít externí. Na chatování se spoluhráči je více než dostatečný.

JBL Quantum 800

Další vychytávky
Sluchátka JBL Quantum 800 se mohou ke zdroji zvuku připojit buď přes Bluetooth 5.0 nebo přes 2.4GHz frekvenci s pomocí speciálního adaptéru dodávaného v balení. Právě přes tento adaptér je spojení velmi kvalitní, rychlé a stabilní. Po celou dobu testování jsme nezaznamenali absolutně žádný výpadek.

Vídrž samotné baterie není bohužel na úrovni maratonce. S vypnutým RGB osvětlením je to přibližně 14 hodin. Když ho ponecháte zapnuté, je to logicky méně. Rádi bychom viděli výdrž na úrovni 20 hodin. Pokud budete používat sluchátka JBL Quantum 800 v kabelovém režimu, nemusíte se vůbec starat o stav baterie. Fungují i s úplně vybitou baterií.

JBL Quantum 800

Závěr
V ceně do 200 € jsou sluchátka JBL Quantum 800 vynikající volbou, i když výdrž baterie není dokonalá. Sluchátka znějí skvěle, jsou nadstandardně funkční a nabízejí plně přizpůsobitelné RGB osvětlení.

JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800

Pošlete článek známému