infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Quantum 800 / Ponorte sa do hry

NexTech

18.12.2020

Testovaná novinka Quantum 800 vychází z vlajkového modelu Quantum One, nabízí však i bezdrátové připojení a výhodnější cenu. První, co vás zaujme hned při vybalování je velmi robustní konstrukce z kombinace kovu a matného černého plastu. Výsuvné části hlavového mostu jsou z poloprůhledného polykarbonátu. Hlavový most je z vrchní části plastový a ze spodní čalouněný a potažený jemnou koženkou. Mušle jsou kombinací černého a stříbrného plastu s měkkým čalouněním s koženkou. Vnitřní části mušlí obsahují černou mřížku, která zakrývá 50 mm dynamické měniče s velkými červenými písmeny L a R na označení levého a pravého ucha. Z vnější strany mušlí je obruba i logo podsvícené nastavitelným osvětlením RGB. Propojovací kabel mezi mušlemi má elegantní černo-červené opletení. Vzhledem k množství funkcí jsou na obou mušlích ovládací prvky.
Na pravé najdete jen tlačítko zapnutí a párování bluetooth, na levé je vstup USB-C a 3,5 mm jack, tlačítka pro ztlumení mikrofonu a aktivního potlačení hluku, kolečko hlasitosti a vyvážení hry/chatu. Vlevo je i sklopný mikrofon se signalizační LED diodou na konci, který se zapíná sklopením dolů. Součástí balení je kabel USB a 3,5 mm a vysílač USB. Výdrž sluchátek je bez zapnutého osvětlení podle výrobce až 14 hodin. Model Quantum 800 je možné připojit k PC a některým konzolím dodaným bezdrátovým USB klíčem, ale i přes bluetooth či 3,5 mm jack. Všechny přizpůsobitelné funkce však vyžadují bezdrátové připojení k počítači s nainstalovaným softwarem JBL QuantumEngine. Ten vám umožní upravit různé funkce náhlavní soupravy, jako 10-pásmový ekvalizér s několika předvolbami, simulovaný prostorový zvuk DTS nebo vlastní QuantumSurround. Nastavit zde také můžete barevné osvětlení po stranách náušníků a logo JBL. Nastavení mikrofonu nabízí mimo hlasitosti možnost upravit i boční tón (kolik vašeho hlasu vychází ze sluchátek, když hovoříte). Mikrofon je velmi citlivý a nabízí kvalitní a vyvážený zvuk. Překvapivě dobře funguje potlačení okolního hluku ANC, které umožňuje poslouchat venku, když potřebujete s někým mluvit. Tuto funkci využijete hlavně u připojení k mobilu a u herních souprav je poměrně vzácná. U sluchátek a náhlavních souprav však k nejdůležitějším parametrům patří kvalita zvuku. Ačkoliv je náhlavní souprava určená prioritně pro hráče, při připojení k mobilu i k televizoru byla kvalita zvuku vynikající i když nebylo možné nastavovat žádné zvukové profily ani ekvalizér. Pochopitelně i při takovém využití můžete používat potlačení hluku. Při hraní her oceníte velmi slušný prostorový zvuk, který vás dokonale vtáhne do hry a umožní lepší orientaci v ní. Sluchátka mají dvojité bezdrátové připojení. Dodávaný USB klíč bude využívat dedikovaný bezdrátový přenos na frekvenci 2,4 GHz a je použitelný na PC, PS4, Mac a VR. K jiným zařízením jako je smartphone, tablet, televizor či multimediální přehrávač, můžete sluchátka připojit přes bluetooth 5.0.

JBL Quantum 800

JBL Quantum 800 je impozantní herní headset. Je bezdrátový, má programovatelné osvětlení, nabízí simulovaný prostorový zvuk, kvalitní mikrofon a dokonce slušné potlačení hluku.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Výbava, potlačení hluku, zvuk, ergonomie, zpracování
- Nic podstatného

Pošlete článek známému