infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Synchros E40BT

PC Revue

17.01.2017

JBL kromě bluetooth reproduktorů útočí na mladé uživatele i sluchátky. Jeden z takto zaměřených modelů je i   Synchros E40BT.
Hardware
Sluchátka přichází s efektním designem, dostupným ve vícero barevných variantách včetně bílé a černé. Mají polouzavřenou konstrukci s nastavitelným pevným hlavovým mostem a sklopnými a otočnými držáky mušlí. Jsou vybavené připojením bluetooth, v případě potřeby však lze použít i kabel. Jak je u těchto řadách v JBL zvykem, disponují i funkcí hands-free, takže při poslouchání hudby můžete přijmout i hovor, ve výbavě je i vestavěný mikrofon. Zajímavá je funkce ShareMe, která umožňuje sdílet poslouchaný obsah s dalšími sluchátky s touto funkcí. Ovládání sluchátek je umístěné trochu netradičně na levé mušli. Celá plocha je v podstatě čtyřsměrné tlačítko. Sluchátka se zapínají z boku podsvíceným tlačítkem s poktogramem bluetooth na levé mušli. Ovládání hlasitosti je nezávislé na nastavení telefonu. Ze sluchátek lze v telefonu ovládat jen pauzu a spuštění přehrávání. 

Model JBL Synchros E40BT je vybavený dvojicí 40 mm měničů s frekvenčním rozsahem 20 – 22 kHz s technologií Pure Bass. Vestavěná Li-Pol baterie umožní až 16 hodin poslouchání hudby.

JBL E40BT

Zkušenosti z testování

Konstrukce sluchátek umožňuje natočení mušlí o 90° a sklopení o stejný úhel. Díky tomu je snadněji sbalíte do tašky nebo batohu. Hlavový most je plastový s vystýlkou z vnitřní strany. Vystýlka mostu i mušlí je z jemné koženky, příjemné na dotyk. Konstrukce mušlí je celoplastová s imitací kovu. Vnějšku mušlí dominuje stříbrná střední plocha s velkým logem JBL. Na levé je použita jako ovladač. Nabíjení vestavěné baterie nebo připojení kabelem v případě vybité baterie se realizuje pomocí 2,5 mm konektoru jack na levé mušli. Nesmíte tedy zapomenout vzít si na cesty speciální nabíjecí kabel s USB. Spárování s mobilním zařízením je dílo okamžiku, stačí podržet tlačítko zapínání a vyhledat sluchátka v seznamu dostupných zařízení přes bluetooth. Mikrofon v levé mušli využívá technologii potlačení šumu a ozvěn a musíme konstatovat, že funguje výborně. Zkoušeli jsme několik hovorů v úloze hands-free, druhá strana si vždy pochvalovala kvalitu a srozumitelnost zvuku. Kvalita zvuju je však celkově silná stránky těchto sluchátek. Poskytnou zřetelný a čistý zvuk bez zkreslení. Poměrně slušně si poradí i s basovou složkou. Ani při maximální hlasitosti neměli sklon k jakýmkoliv pazvukům. Charakteristika je vyrovnaná, jen v nejnižších basech úroveň klesá. Bluetoothe má překvapivě vysokou citlivost a ani při pohybu po bytě za dvěma stěnami nedošlo k žádnému vápadku zvuku.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, hands-free, výdrž, velký dosah, režim Synchros
- Nestandardní konektor nabíjení

VERDIKT:
Sluchátka JBL Synchros E40BT jsou výborná volba pro každého, kdo hledá kvalitní a lehká sluchátka na cesty nebo domácí poslouchání. Funkce hands-free výrazně zvyšuje úžitkovou hodnotu. Vysoká výdrž na baterii a výborná kvalita zvuku mluví samy za sebe.

JBL E40BT

Pošlete článek známému