Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL T450/T450BT

TechBox

30.03.2017

JBL je dlouhodobě synonymem kvality, co se týká zvukového výstupu svých produktů, ale i jejich designu a zpracování. Vícekrát se nám to potvrdilo i u sluchátek této značky.
Dvojice sluchátek T450 s hlavovým mostem dává tušit vzájemnou příbuznost, zkratka BT však naznačuje zásadní rozdíl. Tentokrát jsem vyzkoušel sluchátka s kabelovým i bezdrátovým Bluetooth připojením. JBL T450/T450BT jsou designově i vyhotovením téměř identická. Náušníky o průměru 70 mm mají měkké podušy dobře přilnoucí na uši. Ty se v nich ale neschovají a při dlouhém nošení už trochu tlačí. Hmotnost sluchátek je přijatelná. Váha ukázala 146 g, resp. 152 g u BT verze. Hlavový most i výsuvný mechanismus s náušníky jsou z pevného a dostatečně pružného plastu. Samotné náušníky mají možnost pootočení, a též sklopení směrem k hlavovému mostu. To se vám bude hodit při cestování. Škoda, že k nim není dodáváno alespoň látkové pouzdro. Sluchátka mají dynamické měniče s průměrem 32 mm a frekvenčním rozsahem 20 Hz - 20 kHz. Tento rozsah je pro cílovou skupinu úplně postačující, navíc na svou kategorii je zvuk velmi dobré kvality. Basové tóny jsou dostatečně mohutné a středy a výšky průměrně vyvážené. Subjektivně sem měl ale potic, že zvukový projev byl o trošku lepší u kabelových než u bezdrátových sluchátek. Na druhou stranu však člověka neomezuje připojený kabel. No a v čem jsou jednotlivá sluchátka specifická a jaký jsou mezi nimi rozdíly? Ten první - zůsob připojení ke zdroji zvuku  - je zřejmý od začátku. T450 mají plochý kabel, který se mi při běžném používání nezamotával. Na jeho konci je klasický 3,5 mm jack. V rozdvojené části směřující k pravé ušnici je jednotlačítkové ovládání a mikrofon. Kabelová verze T450 nemá mechanickou regulaci hlasitosti. Tu ovládáte jen na výstupním zařízení.

JBL T450BT

Zmíněným tlačítkem přijmete/ukončíte hovor, pozastavíte a znovu spustíte hudbu, případně dvojitým či trojitým stisknutím přepínáte skladby dopředu/dozadu. Přívodnímu kabelu jsem od ušnice po koncovku naměřil 123 cm. Málo či hodně? Mně tato délka vyhovovala. Bezdrátová sluchátka T450BT využívají na přenos zvuku Bluetooth 4.0. Energii jim dodává nabíjecí baterie s  kapacitou 170 mAh, která by měla vydržet 11 hodin přehrávání hudby. Přiznám se, že až tak dlouho kontinuálně poslouchat hudbu se mi nepodařilo. Určitě to však nebylo méně než 4 hodiny denně. K tomu třeba pripočítat i několik telefonátů počas dne. Věřte mi, sluchátka sem k nabíječce nedal častěji než po dvou dnech. Nabíjecí microUSB konektor je na pravé ušnici. Kromě něho jsou tu i tlačítka hovoru/přehrávání, ovládání hlasitosti/posun skladeb, též i zapínací tlačítko, LED dioda signalizující připojení a nabíjení a mikrofon. Pokud chcete měnit hlasitost na ušnici, je třeba příslušné tlačítko mačkat, nestačí jeho držení. Telefonování bylo u obou sluchátek na výborné úrovni, obě strany jsme se vždy velmi dobře slyšely. 

JBL T450BT

Verdikt
Obě nová sluchátka se vydařila. Které z nih si však vybrat? O trošku lepší zvuk a možnost připojení k zařízení s 3,5 mm konektorem (např. aj TV)? Či bezdrátová volnost, pohodlné ovládání na ušnici a dlouhá výdrž baterie? To už nechám na vašich osobních preferencích.

+ design
+ skladovatelnost
+ dobrý zvukový výstup
- chybí pouzdro v balení

JBL T450BT

Pošlete článek známému