Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Tune 225 TWS / Hudba do každého vrecka

NexTech

10.12.2020

Testovaná novinka nahrazuje n nabídce JBL model Tune 220TWS. Sluchátka přicházejí s ještě menším pouzdrem a s podobným designem ve tvaru hokejky, který připomíná sluchátka Apple Airpods. Více než sluchátka mě v prvním momentě zaujalo nabíjecí pouzdro, ve kterém se dodávají a které je jedno z nejmenších, s jakým se můžeme v současnosti u sluchátek setkat. Přesto má baterii, která dokáže zabezpečit nabíjení až na dalších 20 hodin hraní, takže sluchátka nabídnou až celkem 25 hodin hraní. To je o 7 hodin více než u předchůdce. Je to výborný poměr mezi velikostí a výdrží.
Pozitivně hodnotím i fakt, že pouzdro je oproti předchůdci vybavené novým konektorem USB-C, který by už měl být dnes standardem u všech takových zařízení. Sluchátka se zasouvají do ucha tak, že nožička zůstane směrem dolů z ucha. Pozice v uchu je bezpečná a sluchátka nemají tendenci vypadávat, ale asi po dvouhodinovém nošení jsem měl od nich uši otlačené. Pro mě osobně tedy tento typ konstrukce není moc vhodný, ale nevylučuji, že někomu může vyhovovat. Ale pro všechna sluchátka je důležitý parametrem hlavně zvuk. V tomto směru se novince vede velmi dobře. Zvuk je dobře lokalizovaný, má velmi slušné a jasné výšky a mírně plošší střední tóny, ve kterých jsou však jasně definované vokály. Výborně zní i strunové nástroje. Basy by si zasloužily silnější základ. Jsou méně výrazné a směrem k hlubším basům jejich intenzita rapidně klesá. Zvuk je však za všech okolností velmi čistý a bez jakýchkoliv známek zkreslení nebo atrefaktů. Sluchátka umožňují i funkci hands-free a i v tomto směru jsou velmi dobře použitelná. Mikrofony jsou kvalitní, takže i druhá strana vás uslyší zřetelně.

JBL Tune 225 TWS

Ovládání je zabezpečené miniaturními tlačítky na obou sluchátkách, která mají středně těžký chod, takže nehrozí jejich náhodné stlačení. To považuji za výhodu oproti řešením s dotykovými plochami, u kterých si často přepnete funkce bez toho, abyste to chtěli. Ovládání se omezuje jen na přeskakování skladeb a zastavení/spuštění přehrávání. Vcelku musím konstatovat, že mě sluchátka oslovila. I když mi osobně nevyhovuje jejich ergonomie, po stránce zvukové kvality podávají velmi dobrý výkon a také velmi oceňuji jejich miniaturní konstrukci, díky které můžete pouzdro bez problémů nosit v kapse. Dostatečná je i jejich výdrž. Sluchátka se budou včetně pouzdra dodávat v osmi barevných variantách, z toho dvou průhledných.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, praktické pouzdro, výdrž, USB-C
- Pro někoho horší ergonomie

HODNOCENÍ: 9/10

Pošlete článek známému