Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL TUNE 500BT: „Skladačky“ s veľkým zvukom

PC Revue

12.02.2019

Kromě bluetootových reproduktorů nabízí JBL i několik modelů bluetoothových sluchátek. Testované sluchátka JBL TUNE 500BT patří cenově do nižší kategorie, to však automaticky neznamená, že by byly horší. Pojďme se tedy podívat, co nabízejí.Sluchatka jsou polootevřené koncepce, takže mušle se nosí na uších a neobepínají je. To je jedna z cest, jak mohou být sluchátka velikostně univerzální. Hlavový most je z pružného, ​​ale pevného plastu a vrchní část je z vnitřní strany čalouněná. Jde o klasické pouliční sluchátka, mušle se dají natočit o 90 ° a sklopit dovnitř hlavového mostu, takže je snadno přenesete v batohu nebo tašce na notebook. Ovládací prvky se omezují na tlačítko zapnutí a trojtlačítko s regulací hlasitosti a pauzou při přehrávání, respektive přijetí / ukončení hovoru. Ovládací prvky spolu s nabíjecím konektorem micro USB jsou umístěny na pravé mušli. Kabelové připojení sluchátka neumožňují.
Mušle mají měkké obložení a obsahují 32 mm měniče s podporou JBL Pure Bass. Párování se smartphonem je velmi jednoduché a rychlé. Pokud vám během hraní někdo zavolá, hudba se automaticky ztlumí a můžete přijmout hovor. K sluchátkům můžete mít připojeno více zařízení a po skončení přehrávání z jednoho spustit hudbu z druhého. Díky technologii bluetooth vám sluchátka JBL TUNE 500BT umožňují rovněž připojení k Siri nebo Google Now bez použití mobilního telefonu. Vestavěná baterie s kapacitou 300 mAh se nabije za dvě hodiny a umožňuje poslech hudby až 16 hodin.

JBL Tune 500BT

Největší přednost sluchátek je kvalita zvuku. Musím říci, že přesto, že jsem při JBL zvyklý na kvalitní zvuk, čekal jsem spíše průměr. V tomto směru sluchátka velmi příjemně překvapily. Zvuk je plný, s výraznými basy, čistými výškami a křišťálovými vokály. Popravdě, od 50-eurových sluchátek bych takový zvuk nečekal. Vzhledem k polootevřenou koncepci třeba počítat se silnějším přítlakem, sluchátka však asi nejčastěji budou společníkem na cestě do školy či práce nebo při cestování. Přítlak je dobrý kompromis mezi pohodlím a stabilním udržením sluchátek na uších i během energické chůze. Sluchátka nejsou cílené pouze na mladou generaci, a tak je výběr barev spíše decentnější a najdete je v bílé, černé, tmavomodré a růžové barvě. Povrchová úprava je matná a působí elegantně.

PLUSY, MINUSY:
+ Výborný zvuk, skládací konstrukce, výdrž
- Nic podstatné

HODNOCENÍ:
Zvuk: 98%
Výbava: 95%
Ovládání: 100%
Provedení: 100%
Celkově: 98%

Pošlete článek známému