infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Tune 750BTNC: Obklopený tichom

PC Revue

13.12.2019

Technologie potlačení okolního hluku byla delší dobu výsadou pouze  dražších modelů. JBL ji nyní nabízí i v cenově relativně dostupnějších sluchátkách. K takovým patří i testovaná novinka, model JBL Tune 750BTNC.
Jak naznačuje trochu krkolomný název, sluchátka využívají připojení bluetooth a mají integrované obvody potlačení šumu (NC - Noise cancelation). Z konstrukční stránky jde o uzavřená sluchátka, takže při nasazení obepínají celé uši. Hlavový most je z pevného plastu a vrchní oblouk je z vnitřní strany čalouněný pro pohodlnější nošení. Jde spíše o street sluchátka než o domácí nebo studiové. Budete je nosit při cestování v MHD nebo ve vlaku. Vzhledem k větší rozměrům se mušle dají natočit o 90° a sklopit dovnitř hlavového mostu, takže je snadno přenesete v batohu i v brašně na notebook. Ovládání je svěřeno pěti tlačítkům (zapnutí, trojtlačítko s regulací hlasitosti a pauzou přehrávání, respektive přijetí/ukončení hovoru a zapnutí potlačení šumu - ANC). Trojice LED indikuje zapnutí bluetooth, potlačení šumu a slabou baterii. Ovládací prvky spolu s nabíjecím konektorem micro USB jsou umístěny na pravé mušli. Zde se nachází také 3,5 mm jack pro připojení sluchátek kabelem. Mušle jsou měkce vystlané a obsahují 40 mm měniče s podporou technologie JBL Pure Bass. Párování se smartphonem probíhá při prvním zapnutí automaticky, můžete jej však znovu spustit podržením zapínacího tlačítka. Sluchátka podporují i ​​Multipoint Connection, takže je můžete mít připojeny současně ke dvěma různým zařízením. Na prvním pak stačí stisknuut pauzu a přehrávat z druhého. Druhé zařízení se páruje podržením tlačítek Pauza a +. Je to výhodné zejména v případě, že například na tabletu nebo notebooku sledujete film a přichází vám hovor na telefon. Ten má prioritu, takže ho nepromeškáte. Sluchátka se automaticky přepnou. Díky technologii bluetooth sluchátka umožňují i ​​připojení k Siri nebo Google Now bez použití vašeho mobilního telefonu. Vestavěná baterie s kapacitou 610 mAh se nabije za dvě hodiny a umožňuje poslech hudby až 15 hodin se zapnutým ANC, asi 22 hodin s vypnutým ANC a až 30 hodin při připojení kabelem, tedy bez bluetooth.

JBL Tune750BTNC

Lhal bych, kdybych tvrdil že jsem nečekal, že sluchátka budou dobře hrát. Byl jsem však zvědavý i na účinnost funkce potlačení šumu. Ani v jednom případě novinka nezklamala. Zvuk je plný, s výbornou dynamikou a nikde nic nechybí. Výšky jsou jasné, středy srozumitelné a basů je dostatek. Obvody ANC vás docela slušně oddělí od rušivého okolí. Je však třeba důrazně varovat před používáním takových sluchátek při pohybu na ulici. Velmi snadno totiž přeslechnete auto nebo jiný dopravní prostředek a kvalitní zvuk za to určitě nestojí. Při cestování vlakem, autobusem či tramvají jde naopak o velmi dobrou volbu. Díky dobře nastavenému přítlaku sluchátka neobtěžují ani při delším nošení, nemají však ani tendenci padat. Mezi čtveřicí barev si vyberou mladší i starší uživatelé, povrch je matný.

Pošlete článek známému