Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Tune: Cenovo prijateľná séria True Wireless slúchadiel

Tento rok byly představeny 4 verze sluchátek ze série Tune, která nabízí JBL kvalitu za přijatelnou cenu se základními funkcemi bez zbytečných vychytávek. Sluchátka jsou určená zejména pro ty, kteří chtějí nízkou cenu a nechtějí nic nastavovat. Jen vít sluchátka a používat. Tune série je na to přímo stvořená.
JBL Tune 125 TWS

JBL Tune 225TWS, 215TWS, 125TWS a 115TWS jsou vlastnostmi téměř identická sluchátka se základními vlastnostmi. Odlišují se zejména konstrukčně a od toho závisí samotná hmotnost. (jen v jednotkách gramů) a výdrž sluchátek. Všechna sluchátka podporují pro Android telefony "Google Fast Pair Service", nabíjení pomocí USB-C a rozhraní Bluetooth ve verzi 5.1 se základním ovládáním. Pro testování jsem si jako představitele vybral JBL Tune 125TWS.

JBL Tune 125 TWS

Balení je už v tomto případě standardem. Krabička se sluchátky, 3 gumové nástavce v různých velikostech (S, L, M), nabíjecí USB-C kabel a povinné manuály. Nic víc pro používání není potřeba. Pochválit musím zpracování manuálu, které se snaží firma dělat maximálně jednoduše pomocí obrázků. Nemusíte tak číst nezáživný text a z obrázků hned vše pochopíte.

JBL Tune 125 TWS

Ovládání je maximálně jednoduché. Kromě toho, že je jednoduché a dá se rychle naučit, tak je i pohodlné. Ovládání není dotykové, ale pod logem se nachází tlačítko, na které ani nemusíte vyvinout velký tlak aby zareagovalo. Je nastavené tak akorát.

JBL Tune 125 TWS

Vlastností všech True Wireless sluchátek představených po 09/2020 je to, že můžete používat jen jedno sluchátku (např. telefonování) a nemusí se jednat výhradně jen o pravé jako v předešlých generacích, kde pravé sluchátko sloužilo jako primární a levé sluchátko se připojovalo na pravé a nedalo se použít samostatně. Nyní je jedno zda si zvolíte pravou nebo levou stranu. Sluchátka fungují i nezávisle díky Dual Connect.

JBL Tune 125 TWS

Firemní aplikace "My JBL Headphones" nepodporuje tuto základní sérii. Odpadá vám tam dodatečné nastavování sluchátek. Pro někoho výhoda. Jak si chcete zvuk a další vychytávky nastavovat, musíte sáhnout po vyšších modelech. Navzdory tomu, telefon vám zobrazuje stav úrovně baterie připojených sluchátek.

S každým modelem ze série Tune se lehko dostanete v kombinované výdrže přes 20 hodin, ale Tune 125TWS jsou výjimečné tím, že zde dosáhnete až na 32 hodin s tím, že sluchátka bez odložení do krabičky dokáží hrát až 8 hodin. Je to dané i tím, že nemají zbytečné vychytávky, které by jim odčerpávaly energii. Jak budete chtít sluchátka používat při cestování do školy či práce, je možné, že je budete nabíjet jen jednou za týden.

JBL Tune 125 TWS

I když sluchátka nemají žádné ANC, díky konstrukci, pasivně izolují okolní hluk. Jen si musíte zvolit vhodné gumové nástavce, aby vám sluchátka perfektně sedla. To je afou omegou pro kvalitní zvuk. Jakmile vám JBL Tune 125TWS perfektně nesedí, tak i zvuk je špatný. Samozřejmě to záleží i na kvalitě přehrávané skladby. U námi používaných MacBook PRO a iPhone XR sluchátka využívala výhradně audio kodek AAC. Pokud máte tedy i skladby ve formátu AAC, nedochází už k žádné rekompresi a kodekem aptX je jen minimální rozdíl.

JBL Tune 125 TWS

Basy na sluchátkách JBL Tune 125TWS dostávají trochu víc prostoru na úkor výškové složky. Jak zesílíte sluchátka na maximum, basy jsou příjemné, až vám to začíná otřásat hlavou, ale výšky se v určitých pasážích slévají a někdy dokáží až nepříjemně "řezat" do uší. Zato na běžné každodenní používání jsou příjemná. Sluchátka si nehrají a ani se nesnaží atakovat audiofilská sluchátka. Jsou to sluchátka určená na každodenní používání při docházení do práce nebo do školy. Přímo ideální jsou na poslouchání podcastů, kde to středové pásmo je přímo dokonalé. Při denním cca 4-6 hodin je bude stačit nabíjet jen jednou za týden.

JBL Tune 125 TWS

Za cenu 2790,- Kč asi nenajdete lepší sluchátka na trhu. Můžete vybrat ze 4 barevných kombinací. V této sérii určitě zaujmou ještě JBL Tune 225 TWS v transparentním provedení. Pokud vám víc vyhovují sluchátka ve stylu Apple Airpods, tak sáhněte právě po těchto.

Pošlete článek známému