infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL TUNE205BT – sluchátka pro každou příležitost

TechBox

27.06.2018

Pod značkou JBL se na náš trh v posledním době dostalo opět několik nových produktů. Jedním z nich jsou i Bluetooth sluchátka JBL TUNE205BT.
Tato sluchátka rozšiřují i tak už dost bohatou rodinu bezdrátových sluchátek, což na druhou stranu přispívá k tomu, že si širší spektrum zákazníků může vybrat produkt vhodný pro sebe.

JBL TUNE205BT jsou z řady sluchátek do uší, tedy In-Ear. Zvukovodné ukončení přitom nemají realizované klasickými "špuntovými" koncovkami. Jak můžete vidět na obrázcích, ploché kruhové koncovky mají do šikma vyvedené zvukové výústy, kterými si sluchátka vložíte do uší.

V podstatě jde o podobné řešení, jako mají příbuzná sluchátka JBL Inspire 500. Možná je trochu atypické, ale zároveň umožňuje použití větších měničů. Tak například, pokud je v modelu JBL E25BT měnič velikosti 8 mm, či je ve sluchátkách JBL Reflect Mini 2 BT velký „jen“ 5,8 mm, JBL TUNE205BT má měniče rozměru 12,5 mm. Zřejmě netřeba připomínat, že to má pozitivní vlyv na zvukový projev.

Z technických parametrů můžu ještě zmínit frekvenční rozsah, který je 20 Hz – 20 kHz. Citlivost má hodnotu 100 dB SPL/1 mw a impedance je 32 Ω. Sluchátka jsou napájena 120 mAh Li-ion baterií, která jim při poslouchání hudby dodává energii minimálně 6 hodin.

JBL Tune 205BT

Bezdrátové připojení se smartphonem či jiným zdrojem zvuku zabezpečuje Bluetooth 4.0 s podporou profilů HFP 1.5, HSP 1.2, A2DP 1.2 i AVRCP 1.5. Díky nim můžete reprodukovanou hudbu či video nejen ovládat (přehrávání, pozastavení, posun skladeb, hlasitost), ale i ho poslouchat ve stereo kvalitě. A taktéž sluchátka využijete při telefonování jako hands free sadu. 

Jelikož jsem měl možnost si na nějakou dobu sluchátka i vyzkoušet, podělím se s vámi zároveň i o dojmy z nich.

Propagační materiály výrobce vyzdvihují funkci JBL Pure Bass Sound, která má vypichnout hluboké a výkonné basy. Mohu potvrdit, že i bez použití ekvalizéru v telefonu byl jak basový, tak i celkový zvukový projev těchto sluchátek velmi dobrý. Na tuto třídu sluchátek a i jejich cenovou hladinu víc než postačující.

Pokud si náhodou už nepamatujete mou poznámku k reprodukci hudby, uveřejněnou v recenzi JBL Inspire 500 - sluchátka na sport i do přírody,tak si ji nascrollujte. Protože plně platí i v případě JBL TUNE205BT.

Nošení sluchátek při jejich hmotnosti 16,5 g je pohodlné, ovládání jednoduché a intuitivní. Dvojicí krajních tlačítek ovládáte hlasitost hudby i telefonátu a posun skladeb, středním tradičně zapnete/vypnete sluchátka, spustíte/přerušíte přehrávání či přijmete/ukončíte hovor. 

Opět mě nezklamala ani výdrž baterie. Při kontinuálním poslechu hudby, přerušené několika telefonáty, mi signál upozorňující na potřebu nabití baterie, zazněl nejdřív po 7-7,5 hodinách. Nehrotil sem to do krajnosti a snažil sem se připojit nabíječku co nejdřív, ale určitě by ve stand-by režimu baterie vydržela ještě několik desítek minut. 

JBL Tune 205BT

Jednu výhradu bych ke sluchátkům JBL TUNE205BT přeci jen měl. A to ke koncovkám, které se vkládají do uší. Jsou totiž z hladkého materiálu a ten způsobuje, hlavně v horku, kdy je člověk zpocený od hlavy k patě, jejich vyklouzávání z uší. Může se proto stát, že si je budete častěji napravovat, nebo utírat od potu. 

Bluetooth sluchátka JBL TUNE205BT, která jsou na našem trhu nabízena v pěti barvách (Rose Gold, Champagne Gold, Silver, Blue a Black) za cca 1 300 Kč, by mohly být dobrou volbou pro široké spektrum zájemců. Ne jen kvůli elegantnímu designu, ale i kvalitou zpracování, reprodukcí hudby a přijatelnou cenou.

Pošlete článek známému