Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Under Armour Sport Wireless Train: Nejen do fitka

High & Style

26.11.2018

Spolupráce JBL a sportovní značky Under Armour má jasný koncept. Nabízet modely sluchátek, které splňují náročná specifika konkrétního sportu, které zároveň můžete používat pro běžný den. Firmy se s modelem JBL Under Armour Sport Wireless Train zaměřily na fitnesscentra, jak napovídá už samotný název. Výsledkem jsou over-ear bezdrátová sluchátka s perfektním designem.
Zacílení na fitnescentrum je jasné z konstrukce sluchátek. Na kardio aktivity, jako je běh, kolo, či pádlování, byste přirozeně volili špunty, ale na zvedání závaží si můžete dopřát o kousek pohodlnější over-ear ušnice. Neděláte totiž žádné rychlé ani trhané pohyby. JBL Under Armour Sport Wireless Train mají 240 gramů, poměrně robustní konstrukci, která je sice potažená protiskluzovým sportovním materiálem, ale stále vás bude nahlodávat jakási tichá nedůvěra, zda při rázném pohybu nebudou spíš překážet. Jde o výsostně pocitovou záležitost, vám by možná seděly i na běh. Nám ne.

Měkoučká
Ušnice jsou na rám uchycené přiměřeně tuhým kloubem, díky čemuž si JBL Under Armour Sport Wireless Train můžete přizpůsobit k dokonalé pohodlnosti. Masivní pěna ušnic na jedné straně zabezpečí, že vás opravdu nebude nic tlačit, na druhou stranu se možná zamyslíte, zda se nebudete příliš potit. Výrobce uvádí, že díky použitým materiálům se ušnicové násady nezahřívají a jsou odolné vůči vodě, respektive potu. Nám se ušnice po dobu testování nepodařilo výrazně propotit. Třeba je však počítat s tím, že když v posilovně poctivě trénujete, nezůstanou ve stavu ve kterém jste je poprvé vytáhli z krabice. Velkým plusem rozhodně je, že se pěna do sundat a vyprat. Přeci jen, pot je pot a za intenzivního používání se ne právě lichotivý odér dostaví. Na to, jak je pěna natěsno na ušnice natažená se překvapivě snadno a pohodlně natahuje i stahuje.

JBL Under Armour


Popovídáte si

Ovládání je v pravé ušnici. On/off tlačítko je třeba podržet cca 3 sekundy, abyste sluchátka zapli. Může to na první poslech znít kousek otravně, ale je na to velmi dobré řešení, jelikož ovládání hlasitosti, play/stop tlačítko a přepínání skladeb, všechno v jednom, je umístěno hned pod zapínáním/vypínáním, a než si na ovládání zvyknete, jistě byste si zbytečně párkrát sluchátka vypli. Přepínání skladeb je v ovládání hlasitosti, stačí pár sekund podržet tlačítko a skadba se přepne. Za nás perfektní řešení. Menší chaos by mohl nastat, když byste chtěli přes sluchátka telefonovat po spárování s telefonem, protože ovládání je opět přes tu stejnou trojici tlačítek. Dokonce jimi dokážete aktivovat hlasové asistenty operačního systému vašeho inteligentního zařízení. No upřímně, když jdete cvičit, proč byste to všechno dělali? 

Na pravé ušnici je v logu Under Armour skryté ovládání funkce Talkthru, díky kterému nemusíte skládat sluchátka, když vás někdo osloví. Tlačítko reaguje pohotově, hlasitost hudby se sníží příjemně do pozadí a trojice zabudovaných mikrofonů šikovně zesílí okolní hlasy. Zní to všechno perfektně, ale drobnost by se tu přeci jen našla. Přechod do Talkthru režimu trvá přibližně dvě sekundy. Teda první slova, která k vám budou směřovat, určitě nezachytíte. Přivítali bychom, kdyby se sluchátka z režimu do režimu přepla okamžitě a vynechal se zbytečný přechod.

JBL Under Armour

Zbytečně nehučí
JBL v „trainech“ nabízí zvuk, který má mírně předsunuté basy, aby vás skladby "vyhecovaly" k vyššímu výkonu. Celkově je však zvuk sluchátek velmi příjemný, vyvážený a určitě si svoje oblíbené skladby ve vysoké kvalitě užijete i v pohodlí domova či za běžných dní mimo fitcentrum. JBL mají léty ověřený zvuk, tedy vás rozhodně uspokojí, i když jste opravdu náročný posluchač. Pokud patříte ke skupině hudebních nadšenců, kteří jsou stále přesvědčení, že Bluetooth přiipojením zvuk přichází o kvalitu, v balení je audio kabel se zabudovaným ovládáním.

Maximální hlasitost JBL Under Armour Sport Wireless Train je o něco nižší, než byste očekávali. I když nás to trochu překvapilo, v konečném důsledku to vnímáme jako plus. Pokud i vyženete hlasitost na maximum, zvuk je stále pěkně čistý a vy nebudete ohučení ani po delším poslechu. Okolní zvuky jsou perfektně izolované, tedy pokud si potřebujete vytvořit ochrannou bublinu před světem, abyste se mohli dokonale soustředit, sluchátka vám ideální poslouží. 

JBL Under Armour


Neutopte je!
Z čeho jsme trochu zůstali paf je certifikace ochrany IPX4, teda odolnost sluchátek vůči vodě, respektive potu. IPX4 je na úrovni proti stříkající vodě, bez tlaku. Ono, můžete se ptát, či má smysl, aby měla sluchátka vyšší stupeň odolnosti, ale jelikož máme zkušenosti s „utopeným“ iPodem Shuffle na spoceném tričku či s odpálením in-ear sluchátek střední, ale i vyšší třídy právě kvůli pocení, jistý stupeň přirozené nedůvěry tu rozhodně je. I když, samozřejmě, závisí na intenzitě a náročnosti vašeho tréninku a na tom, jak intenzivně se potíte. 

Za nás ano
JBL Under Armour Sport Wireless Train jsou perfektně nadesignovaná do fitnesscentra, ale zároveň je budete velmi pohodlně používat i mimo něj. Pár drobností, o kterých bychom polemiizovali, je spíš subjektivního charakteru. V zásadě se tomuto sportovnímu modelu nedá nic vyčítat. Kromě sluchátek vás potěší i sportovní odolné pouzdro s praktickou karabinou, abyste sluchátka ve sportovní tašce zbytečně dlouho nehledali.

HODNOCENÍ
+ zvuk
+ design
+ pěkné přenosné pouzdro
+ rychlé nabíjení
- za image se platí

Pošlete článek známému