infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitné bezdrôtové štuple

NexTech

18.02.2021

Sluchátka jsou svou lehkou, a přitom robustní a vodotěsnou konstrukcí určená pro aktivní, sportovně zaměřené lidi. Nejenže jsou do každého počasí, ale nevadí jim ani pot. Voděodolnost dle standardu IPX7 je tomto případě třeba chápat tak, že špunty vydrží opláchnutí pod vodovodem, případně si s nimi můžete posedět ve vaně či vířivce v dosahu signálu bluetooth.
Špunty mají silikonové "ploutvičky", které je zafixují v uchu, takže perfektně drží i při dynamických aktivitách. V balení jsou tři velikosti silikonových koncovek do uší a tři velikosti ploutviček, takže každý si najde vhodnou velikost. S nákupem sluchátek získáte roční bezplatné v MapMyRun.

Každé ze sluchátek má na vnější ploše pod pogumovaným povrchem mechanické tlačítko. Tato tlačítka mají rozdílné funkce u pravém a levém špuntu. Jedním stiskem pravého tlačítka se spustí / zastaví přehrávání. Dvojitým stiskem se posunete o jednu skladbu dopředu. Tlačítko na levém uchu aktivuje režim Talk Thru, ve kterém se utlumí přehrávaná hudba a zdůrazní zvuky okolí, takže se můžete i bavit. Během příchozího hovoru ho jedním stiskem přijmete.

JBL UA True Wireless Flash X

Dvojitým stisknutím se aktivuje režim Ambient Aware, který přimíchá zvuky okolí do přehrávané hudby, aniž by se ztlumila. Využijete to řekněme při procházkách nebo tréninku, například na polní cestě. I když je to relativně bezpečné prostředí, oceníte, pokud slyšíte, že se k vám něco blíží. Přidržením pravého tlačítka na dvě sekundy aktivujete hlasového asistenta. Sluchátka, přesněji jedno z nich, můžete použít i v monofonním režimu. Tehdy jsou funkce příposlechu deaktivovány, protože druhé ucho máte volné. Sluchátka neumožňují ovládat hlasitost ani vrátit se o skladbu zpět.

Hliníkové nabíjecí pouzdro hranatého tvaru se šňůrkou a konektorem USB-C s pryžovým krytem má vysouvací přihrádku, ve které jsou tvarované otvory pro uložení a nabíjení špuntů. Nabíjení je kontaktní, uskutečňuje se přes trojici pozlacených kontaktů. Špunty mají kapacitu baterií přibližně na 10 hodin a baterie v pouzdře na dalších 40 hodin. Celková výdrž včetně baterie v pouzdře je přibližně 50 hodin. To více než ospravedlňuje, že pouzdro je větší než u konkurenčních modelů. Nabíjení přes konektor USB-C trvá přibližně dvě hodiny.

JBL UA True Wireless Flash X

Sluchátka jsou kompatibilní s bluetooth 5.0 a podporují kodeky AAC a SBC Bluetooth. Kodek aptX podporován není. Deklarovaný frekvenční rozsah od 20 Hz do 22 kHz naznačuje kvalitní zvuk. Velmi příjemně mě překvapilo podání basů, a to i při nižší hlasitosti. Už po několika minutách poslechu jsem si uvědomil, že toto je jiná třída kvality než u většiny konkurenčních produktů, a tak jsem je testoval i na vážnějších žánrech samozřejmě v intencích kvality formátu mp3 a použitých kodeků. Sluchátkům nejvíce svědčí žánry typu rock, pop či disko - vše s důrazem na syté hluboké basy a jasné výšky. Pokud mám možnost, doma nejraději poslouchám hudbu z desek. Mnoho z nich jsem digitalizovat do formátu mp3. Při poslechu těchto nahrávek přes sluchátka JBL True Wireless Flash X mě překvapilo, že slyším i jemné praskání drobného prachu v drážkách. I mikrofon je citlivý a snímán zvuk je zřetelný.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Vynikající zvuk plný basů, výdrž baterie, možnost přidat zvuky okolí
- Potěšilo by ovládání hlasitosti

Pošlete článek známému