infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

JBL Boombox

TechBox

20.11.2017

JBL nezná hranice extrému. To je vidět, ale hlavně slyšet, u přenosného reproduktoru Boombox, který vás pořádně rozvibruje.
Wow! Vlastne, 3x wow. První patří reproduktoru JBL Boombox za excelentní kvalitu zvuku i při maximální hlasitosti, která je dost vysoká i v exteriéru. U ní si reproduktor sám mírně sníží basy, aby zvládal přehrávat jakoukoliv písničku bez chrčení. To se může objevit, pokud používáte vlastní ekvalizér. Což ale není chyba reproduktoru. Dva tweetery velikosti 20 mm se starají o krásné výšky a plné středy, které jsou bez zkreslení i na nejvyšší hlasitosti. Mohutný basový projev zabezpečuje dvojice 4 palcových wooferů. Zajímavostí Boomboxu je, že při napájení ze sítě se jeho výkon zvýší z 2x20 W (z baterie) na 2x30 W. Tehdy, pochopitelně, hraje ještě líp. V kvalitě zvuku Boombox hravě překonává i nejluxusnější značky přenosných reproduktorů. Druhé wow si zaslouží za extrémní kapacitu baterie 20 000 mAh. Věřte mi, že vám bez problémů umožní celodenní výdrž přehrávání hudby. Dokonce s ní můžete nabíjet mobil nebo tablet, k čemuž vám poslouží dva USB výstupy. V prvním týdnu testování, při průměrném poslouchání hudby cca 4 hodiny denně, se mi baterii nepodařilo vybít.  Pokud ji už budete nabíjet, nebo z ní napájet jiné zařízení, nedoporučuji vám být blízko vody. Tehdy je totiž odhalena nejcitlivější část Boomboxu a určitě nechcete, aby se sem voda dostala. Třetí wow je za vodoodolnost podle IPX7. Mohutná konstrukce reproduktoru vodu nepropustí po obvodu a na bocích jejímu proniknutí brání gumové membrány. Konektory Boomboxu chrání „brnění“ v podobě kvalitního a dost hrubého krytu na zadní straně, ukrývajícího nabíjecí konektor, zmíněné USB výstupy, 3,5 mm AUX vstup a servisní microUSB. V případě, že byste chtě udělat vašim kamarádům menší show, můžete reproduktor položit na bok a na opačnou stranu nalít vodu. Efektní zábava, při níž budete kvůli silným basům vodu často dolévat. Velikost a hmotnost nemůžu tomuto reproduktoru vyčítat, protože i díky ní má výbornou kvalitu zvuku a dostatečnou odolnost. Uchyt navrchu reproduktoru je pohodlný a pevný, takže se dá zvládnout i delší přenášení. Ale hodilo by se připevnění řemínku, aby jeho nošení bylo ještě pohodlnější. Přes Bluetooth se hlasitost synchronizuje s mobilem, kterým ji můžete ovládat. Pokud reproduktor připojíte AUX kabelem, hlasitost regulujete tlačítky na jeho těle, mezi nimiž jsou tlačítka  ON/OFF a funkce Connect+. Díky ní navzájem propojíte vícero JBL kompatibilních reproduktorů a ozvučíte i větší párty. U Boomboxu sem ocenil i možnost využití jako handsfree. Vestavěný mikrofon je dostatečně citlivý, takže mě druhá strana dobře slyšela. Při hovoru nevznikaly žádná echá nebo ozvěny, které by ho narušovaly.

JBL Boombox

Naše hodnocení: 96%

+ kvalita zvuku
+ výdrž baterie
+ voděodolnost
- chybí možnost přichycení řemínku
- vyšší cena

Verdikt
Z reproduktoru JBL Boombox mi „spadla čelist“. Kvalitní reprodukce hudby, silná baterie s dlouhou výdrží a odolnost vůči vodě, to jsou silné trumfy. Cena ale není pro každého.

JBL Boombox

Pošlete článek známému