infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Kickboxer Tomáš Možný: Svůj tréning si bez kvalitní hudby neumím představit.

Peter Samuelis

25.03.2021

Tomáši, někteří tě znají jako kickboxera světové organizace Glory, někteří zase jako trenéra. Na tvé cestě profesionálního sportovce tě provázejí mnozí partneři. Jedním z nich je značka JBL, o níž si popovídáme. Fanoušci možná zjistí, zda se vyrábějí i sluchátka, které sedí bojovníkům. Prozradíme také, že kromě dalších zápasů plánuješ i vlastní projekt. Více o plánech a tvé přípravě se už dozvíme v samotném rozhovoru.
Všechny nás zasáhly opatření v souvislosti s pandemií. Jak momentálně probíhá tvá příprava? Musel si zavést i improvizaci do tvého tréninku?
Ano samozřejmě, tak jako všichni, i já jsem se musel přizpůsobit situaci, kterou nám pandemie přinesla.Trénuji více v exteriéru, ale i doma, kde mám běžící pás, kolo, nějaké činky a také cvičím s vlastní váhou a pomůckami, jako například odporové gumy, expandéry a jiné, avšak trénink ve fitku mi to plnohodnotně nahradit nedokáže.

Tomáš Možný

V září si absolvoval operaci kolena. Můžeš fanouškům přiblížit o jaké zranění se jednalo? Zároveň je na místě otázka, zda si už 100% zdravý? A kdy tě vlastně zase budeme moci vidět v ringu?
Jelikož zranění s sebou nese i dlouhodobé následky, tak 100% fit nejsem, ale snažím se proto dělat maximum. Měl jsem roztržený přední křížový vaz v kombinaci s problémem s meniskem, takže operace byla dost náročná. Zatím čekám na nabídku, ale vzhledem k aktuální situaci ve světě ani organizátoři v Glory nevědí, kdy se bude nějaká akce moci konat.

Z tvého Instagramu je zcela jasné, že při sportu oblibuješ poslech hudby. Pamatuješ se na svůj první kontakt se značkou JBL?
Svůj trénink si bez kvalitní hudby ani neumím představit, dokáže mě vyburcovat, abych zvládl podat vždy dobrý výkon. Někdy když nemohu, je to jediné co mě dokáže zachránit a nakopnout. K JBL jsem se dostal díky spolupráci mého sponzora, sportovního oblečení Under Armour se značkou JBL. Dostal jsem tehdy moje první sluchátka od této značky a hned mi bylo jasné, že jiné už chtít nebudu. Od té doby jsem při hudbě věrný JBL.

Když jsme pro tebe společně vybírali sluchátka, vzpomínal si, že si měl velký problém najít model, který by ti seděl. Můžeš popsat v čem spočíval tvůj problém? A jak se ti ho podařilo vyřešit?
Ano je to pravda, protože box je výbušný sport, když jsem používal jiná sluchátka, stále jsem zápasil s vypadáváním z ucha, což mě znervózňovalo natolik, že jsem je nakonec vyndal a boxoval bez nich. Ani jsem nevěřil, že to může být i jinak. Teprve když jsem zkusil sluchátka JBL Reflect Flow typu True Wireless, přesvědčil jsem se, že to možné je. Sluchátka používám i při běhu, kondičním tréninku či cestování.

Tomáš Možný

Vypadá to tak, že už i tebe zasáhl současný trend True Wireless sluchátek. Mnoho lidí se obává problémů s párováním nebo mají strach, že některé ze sluchátek jednoduše ztratí. Měl si podobné obavy i ty?
Jelikož sluchátka jsou bezdrátová, může se na první dojem zdát, že budou z ucha vypadávat. Sám jsem byl překvapen, že tomu tak není, naopak, tím že nemají kabel, nic mi při sportu nepřekáží. Také se velmi jednoduše a rychle spárují s mobilním zařízením.

Někteří to možná nepostřehli, ale ve tvém životě máš dvě velké novinky. Můžeš nám říct o co se jedná?
Ano, jsou novinky, které mohu říci, že mi změnily a změní celkové fungování a život jako takový. Jedna novinka je ze soukromého života a jedna ze sportovního. V prosinci se nám s partnerkou narodila vytoužená dcerka a pustili jsme se do výstavby vlastního gymu, takže o zábavu mám postaráno.

Tomáš Možný

V tvém novém gymu určitě nebude chybět pořádně ozvučení. Jak tedy plánuješ řešit zvuk?
V dobrém gymu dobrá hudba jednoznačně nesmí chybět. S jinou alternativou, než s JBL jsem tedy ani nepočítal.

Tomáš držíme ti palce při tvé další sportovní cestě. Zároveň pevné zdraví tobě a tvé rodince. Pokud chceš ještě něco vzkázat tvým fanouškům. Zde je tvůj prostor.
Mým fanouškům, ale i všem kteří milují sport stejně jako já, bych chtěl vzkázat, ať se svých zálib nevzdávají i když to momentálně není vůbec jednoduché. Sport dokáže zpříjemnit život i v takovýchto nelehkých chvílích, držme si tedy palce, abychom se při něm brzy viděli. Zůstaňte zdraví.

Pošlete článek známému