Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Kompaktní sluchátka do ulic

TouchIT

24.05.2017

Všimli jste si aktuálního trendu? Malých špuntových sluchátek s bezdrátovým přípojením? Ta se totiž u náš čím dál častěji objevují v portfoliu výrobců. Hlavně však v různé podobě. Už to nejsou jen masivní modely s nějakou aretací za ucho. Ta byla, mimochodem, mnoha lidem nepříjemná.Výrobci se poučili a přináší trochu jiné koncepty. Například s plastovým obloukem vedeným za krkem nebo jen s kabelovým či gumovým propojením.
Nuž, je z čeho vybírat. Nejhorší na světě slucháte je to, že si je nemáte jak vyzkoušet. I proto uvádíme naše konkrétní zkušenosti z testování a to, jak se nám osvědčily v různých prostředích. Ne jednou mají sluchátka tak zlé hodnocení, že se jednoduše musíte poohlédnout po jiném modelu. To i přes původní výběr určitého designu či vyhotovení. Není to jen o zvuku, ale i o tom, jak se vám budou sluchátka nosit. My jsme je nosili jako vlastní, a tak si každý model prošel domácností, kanceláří i rušnou ulicí. Tady je náš test. 

JBL E15
Toto jsou sluchátka, jejichž zvuk se nám zalíbil bez výhrad od první chvíle. Víme, co od JBL čekat. I když nemáme rádi reklamní texty typu "charateristický JBL zvuk", v tomto případě musíme dát výrobci za pravdu. Je to charakteristický zvuk a za svou tisícovku dostanete nejen dobrý zvuk, ale i účinné odhlučnění. To je na úrovni konstrukce, ale ne každé in-ear sluchátko automaticky znamená vysoký stupeň odhlučnění. Tady si stačí špunty nasadit do uší a eliminují se běžné šumivé zvuky, například i hlasité řachtání 3,5 mm externího disku. Podotýkáme, že to všechno bez zapnuté reprodukce ze sluchátek. Kabel má délku 140 mm, což je absolutně ideální na nošení s telefonem v kapse. Nebude vás tahat a vytahávat špunty z uší. Je látkový a nezamotává se, ale na druhou stranu, látka přináší rušení z otírání o oblečení. Toto je vlastně jediná nevýhoda sluchátek. Na použití u počítače je to bez problémů. V zimě pod bundou, která kabel přitlačí o druhou část oblečení, je to též v pořádku. Kabel nad oblečením už je slyšet. Jeho šustění při chůzi a pohupování se o košili budete vnímat. Sluchátka mají silný basový projev. Navzdory tomu stále vyniknou středy a výšky. Řekněme, že výšky přirozeně méně. Zvuk je ale vykreslený dobře. Při porovnání s jinými sluchátky bylo na některých skladbách cítit jasné zkreslení od středu nahoru. K dispozici jsou čtyři barevná vyhotovení. 

JBL E15

JBL E25BT

Toto jsou sluchátka s velkým potenciálem, jen kdyby se lépe nosila. Takové jsou naše závěry po testování bezdrátových sluchátek JBL E25BT. Jde o verzi, která má obě mušle spojené klasickým kabelem, podobně jako u drátových sluchátek. Na rozdíl od jiných je tu koncept bez velkých částí nebo plastového spojovacího mostu. Toto se nám líbí a sluchátka jsou stále kompaktní. Ovládání hlasitosti, hovorů nebo skladeb je na prvku bližší k pravé mušli. Zhruba uprostřed kabelu je akumulátor s indikační diodou. Sluchátka jsou látková a, podobně jako u modelu JBL E15, přenáší interferenci z otírání o oblečení. Kabel je méně poddajný. To je škoda, tu jsme opravdu nepotřebovali, aby se nezamotával. Je totiž krátký a snadno ho rozmotáte. Ideální je nosit sluchátka přímo na krku, což nám není příjemné, ale za límcem košile je to už na délku kabelu daleko. Akumulátor by měl vydržet zhruba 8 hodin. V praxi jsme sluchátka nabíjeli jednou za tři dny. Na poslouchání z práce a do práce a občasné poslouchání doma to postačuje. Líbilo se nám, že to není další příslušenství na baterie, které si nabíjením neustále vyžaduje pozornost. Sluchátka můžete spárovat se smartphonem a tabletem nebo počítačem. V případě přicházejícího hovoru se pozastaví hudba z notebooku a sluchátka můžete využít k telefonování.

Kvalita zvuku je velmi dobrá, k ní výhrady nemáme. Dynamika basové části je velmi dobrá, stejně jako i její silná intenzita. I přes to si zřetelně vychutnáte i ostatní zvukové složky. Kvalitou je přirovnáváme k modelu E15.

JBL E15

Ještě se testovaly Lamax Elite E-1, Sony MDR-XB70BT, Trust Duga a Trust FIT, o kterých si můžete prečíst v časopisu TouchIT 04/2017.

JBL E15

Související produkty

Pošlete článek známému