Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Komplexní sluchátka za dobrou cenu

High & Style

22.05.2020

Nejvyšší model plně bezdrátových sluchátek JBL TUNE750BTNC s funkcí ANC ze série TUNE staví na základech modelu JBL TUNE600BTNC, který jsem testoval hned po jeho uvedení na začátku minulého léta.
Dobře si na něj vzpomínám, protože šlo o cenově dustupný, dobře vybavený a technicky dobře zvládnutý model, který navíc vzhledem k ceně a výbavě i dobře hrál. Kruhové náušníky menšího průměru nezakrývaly celé uši. Aktuální vlajkový model série TUNE, model 750BTNC je o poznání větší a působí o něco hodnotnějším dojmem. Sluchátka mají sklápěcí konstrukci a hmotnost pouhých 220 gramů. Přítlak je ideální a pod komfortní náušníky se vlezou i rozměrnější "lopuchy". Hlavový most je v horní části polstrovaný pro komfortní, klidně i vícehodinový poslech. Už samotný přítlak a paměťová pěna obepínající uši výrazně eliminují množství pronikajícího zvuku zvenčí. Aktivace funkce odbourání okolního hluku vás následně posune ještě o level výše a ani během tichého relaxačního poslechu okolí téměř nebudete vnímat.

JBL Tune750BTNC

Všechny ovládací tlačítka jsou soustředěny v pevné konstrukci pravého sluchátka. Postupně jsou to tlačítko na zapnutí/vypnutí, aktivace/deaktivace funkce ANC a trojice tlačítek pro ovládání hlasitosti a hlasového asistenta. Nechybí také jack pro připojení kabelu a led kontrolky párování a stavu nabití akumulátoru. Ten dokáže na plné nabití živit sluchátka energií až 15 hodin při zapnutých funkcích BT/NC. Samotné plné nabití trvá 2 hodiny. Pokud se rozhodnete pro kabelové spojení s telefonem, funkce NC vám dopřeje na jedno nabití až 30 hodin okolního ticha. Micro USB konektor je šikovně ukrytý ve vrchní části pravého sluchátka v oblasti pantů. A málem bych zapomněl, jelikož lze se sluchátky i pohodlně telefonovat je zde také drobný otvor, pod kterým je osazen citlivý mikrofon. Zde bych zmínil funkci vícebodového připojení, které umožňuje spárovat sluchátka se dvěma zařízeními současně. Sledujete film na počítači či tabletu a zazvoní vám telefon? Žádný problém, jednoduše přepnete z videa na příchozí hovor.

JBL Tune750BTNC

Zvukově mě tento model vzhledem k ceně překvapil více než příjemně. JBL TUNE750BTNC jsou velmi muzikální s příjemně zabarveným, zlehka vystupujícím basem. Při klidném poslechu jsou basy stále dostatečně přítomny, na druhou stranu, při nárůstu úrovně hlasitosti jsou ideálně dávkované a nedeformují zvuk přehnaným tlakem na ušní bubínky. Zkrátka nechávají hudební prostor i ostatním pásmům.

Nestihl jsem toho naposlouchat mnoho, a původně jsem tuto krátkou recenzi plánoval přesunout do jarního čísla. Ale sluchátka si mě svým příjemným, lehkým, ale zároveň detailním přednesem velmi rychle získala. Řekl jsem si tedy, že kromě strohé informace o aktuální novince vám je na pár řádcích blíže popíši. Současně se totiž rodina TUNE rozrůstá i o další model JBL TUNE115BT a také o JBL TUNE 220TWS, se kterými si plánuji pohrát během nadcházejících svátků a recenzi vám přinesu už v následujícím jarním vydání. Za mě tedy palec na první i druhý poslech nahoru. Najít tak ještě v balení plátěnný přenosný obal a jsem maximálně spokojený. Sluchátka jsou dostupné v černém, bílém, červeném a modrém provedení.

JBL Tune750BTNC

+ zvuk
+ provedení
+ Funkce ANC
+ vícebodové připojení
+ cena
- nemají přenosné pouzdro na cestování

Pošlete článek známému