Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Levný JBL reproduktor, vás může vyjít draho

Peter Samuelis

26.03.2020

Ať už nakupujeme rohlíky nebo elekroniku, vždy se snažíme ušetřit. Hledáme různé akce, porovnáváme ceny, někteří zabloudíme i na zahraniční e-shopy s vidinou výhodnějšího nákupu. JBL reproduktory a sluchátka nejsou výjimkou. Připravili jsme si pro vás pár užitečných rad, jakých chyb se vyvarovat při nákupu JBL produktů.
JBL Fake

Sleva na JBL reproduktory
O polovinu levnější JBL reproduktor či sluchátka? Zní to lákavě, ale nenechte se nachytat. Na takové ceny narazíte v našich končinách jedině v případě, že se jedná o nelegální distribuci. Jaké nevýhody mají výrobky z nelegální distribuce, se dočtete níže. Extrémně nízké ceny na zahraničních e-shopech znamenají, že vám v tom lepším případě dorazí domů „fejkový“ produkt. V tom horším vám stáhne peníze z karty, které už možná nikdy neuvidíte a na balíček budete čekat marně.

Naše rada zní: Nakupujte pouze u autorizovaných prodejců, nebo na Heureka.cz hledejte u obchodu zelenou ikonku „autorizovaný prodejce“.

JBL Fake

Výrobky z nelegální distribuce nemají záruku
Ihned po zakoupení, nebo v případě, že vaše JBL-ko již používáte, zkontrolujte si výrobní číslo. Prostřednictvím tohoto čísla, které najdete na krabici nebo na produktu si snadno sami zjistíte, zda je váš reproduktor nebo sluchátka z oficiální distribuce. V případě, že máte výrobek z nelegální distribuce, nemáte nárok na záruku, a tím pádem ani na případný servis.

Naše rada zní: Zkontrolujte si vaše výrobní číslo.

JBL Fake

Servis a záruka JBL
Společnost DSI Czech s.r.o je již více než 25 let výhradním distributorem značky JBL v ČR. Všechny vaše reklamace jsou odborně posuzovány v autorizovaném servisu. Bohužel, pokud jste ušetřili při nákupu a máte doma „fejk“ nebo výrobek z nelegální distribuce, ztrácíte nárok na záruku a servis. Ani Mercedes vám v autorizovaném servise neopraví, pokud nebudou sedět čísla na karoserii a v dokladech.

Naše rada zní: Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat servis, proto nakupujte zodpovědně.

Máte „fejk“ nebo JBL z nelegálního dovozu, co teď?
Co v případě, že jste narazili na neoficiální výrobek? V případě, že jste si váš reproduktor či sluchátka právě zakoupili, okamžitě ho vraťte. Zda jste si zakoupili neoficiální produkt, zjistíte zde. Pokud jste přišli na to, že máte doma takový produkt již delší dobu, pomoci vám už neumíme. Můžete však pomoci budoucím vlastníkům JBL produktů, pokud nám takový produkt nahlásíte na mailové adrese [email protected]. Prověříme historii daného produktu a budeme se snažit, aby se takové produkty na našem trhu nešířily.

Naše řada zní: V případě, že jste narazili na produkty s nelegálního dovozu, nahlaste nám je.

Určitě znáte toto rčení: „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Při nákupu JBL produktů to platí také. Nikdy nevíte, kdy se vám může něco pokazit, nebo náhodou narazíte na zmetek. Z výhodného nákupu se rázem stane haraburdí, které můžete akorát tak vyhodit a ušetřené peníze poputují do koše spolu s reprákem či sluchátky. Přejeme šťastnou ruku při nákupu a ať se vám neoficiální JBL-ka vyhýbají velkým obloukem.

Zkontrolujte si, zda je váš produkt oficiální.

Pošlete článek známému