infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Letní úlet

High & Style

17.07.2018

Předešlým generacím obou modelů jsme se už na našich stránkách v minulosti věnovali. Před sezónou přichází oba modely s vylepšeným designem, zvukem a širokou nabídkou letních pastelových barev.
Oba repráčky charakterizuje jejich maximální kompaktnost a vysoká míra odolnosti, která se u produktů JBL zpravidla z generace na generaci zvyšuje. Pokud byla první generace JBL GO určena spíš jako přenosný repráček, kterému přílišná outdoorová aktivita právě nevoněla, dnes si ho klidně můžete postavit na kraj bazénu nebo ho bez obav nechat na terase za letní bouřky. Druhá generace má totiž certifikát IPX7, což znamená vysokou voděodolnost. Na boku má pod masivním gumovým krytem dvojici vstupů. Jeden mini USB určený k servisu a nabíjení, plus jeden 3,5 mm audiovstup. Pětice ovládacích tlačítek rozmístěných v horní části reproduktoru je intergrovaná do pogumované konstrukce, čímž si zabezpečuje stoprocentní ochranu proti vnějším podmínkám. Ve spodní části se nachází čtveřice drobných gumových nožiček velikosti větší špendlíkové hlavičky. Na první pohled si jich téměř nevšimnete, ale jejich vlyv na výslednou kvalitu zvuku jednoznačně oceňuji. Po postavení na pevnou podložku plní funkci odhmotňovacích hrotů, které známe z reprosoustav. Zvuk se pěkně vyčistí, bas pěkně zpevní a vystoupí i nějaké ty drobné fanovosti. Říkáte si, o jaké kvalitě zvuku tu můžeme mluvit u lifestylového přenosného reproduktoru s cenou do 1000 Kč?  No, div se světe, samotného mě překvapilo, jak dokáže tahle drobná hrací skříňka zahrát. Na jedno nabití vydrží slušných 5 hodin hudební reprodukce a je, samozřejmě, podobně jako jeho předchůdce a ostatní modely, vybavený zabudovaným mikrofonem pro komfortní telefonování. Drobným vylepšením prošel i samotný výkon, který narostl o 0,1 W.

JBL GO2

Odolnější z dvojice je však nový Clip třetí generace. Díky výrazně pogumovaným nejexponovanějším částem, které jsou vystavené možnému oděku, zvládne i poměrně neohleduplné zacházení. Pád na zem či do vody mu díky certifikaci  IPX7 nijak nepřekáží a navíc je po svých předchůdcích vybavený důmyslným klipem na uchycení na batoh či na poutko na kalhotech. Klip je součástí kovového prstence táhnoucího se po obvodě celého reproduktoru a podle něho má nakonec i svoje příznačné jméno. Detailnější pohled odhalí pogumované části i na vnitřní části kovového klipu, pro lepší fixaci při nošení. Na zadní straně budete marně hledat šikovně integrovaný audiokabel s 3,5 mm konektorom. Do aktuální třetí generace se konstruktéři rozhodli tuto fičůrku nezakomponovat. Přední část tvoří odolná průzvučná textílie s oranžovým logem ve spodní části a trojice ovládacích tlačítek kontroly hlasitosti a přehrávání v horní části. Tlačítko zapnutí/vypnutí a párování je umístěné na pravé boční straně pro jednoduchou manipulaci při bočním úchopu. Ve spodní části je podobně jako u GO2 masivní gumový kryt chránící nabíjecí a zvukový vstup. Designově je CLIP3 oproti svému předchůdci elegantnější, ale současně odolnější. Zvuk je poctivě na stejné úrovni jako druhá generace, s níž jsem porovnával hlavně basy. Není jich mnoh, ale stačí.   Zato se však zlepšila čistota přednesu a přidal se i nějaký ten detail a fajnovka, podobně jako u reproduktoru GO2. Clip 3 dokáže zahrát i díky pevněji navržené konstrukci a vyššímu výkonu překvapivě hlasitě, ale bez „křiku“ či náznaku rezonování. Výrazným poznávacím znamením aktuální generace Clip 3 je velký vystupující výkřičník v barvě reproduktoru v zadní části. Ta je komplet pogumovaná a strukturovaná pro co nejlepší přilnavost na jakémkoliv povrchu. Tento stylový parťák do přírody překvapí i 10 hodinovou výdrží na plné nabití, zatímco druhá generace nabízela výdrž na úrovni 8 hodin. Samozřejmostí je i zabudovaný mikrofon, který se může hodit, pokud právě visíte v sedačce někde na skále.

JBL GO2

Pošlete článek známému