infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Luxusní, šmrncovní a cestovní

High & Style

04.12.2018

Podzimní kolekce sluchátek od JBL rozšiřuje i rodinu Everest o konstrukčně i designově zajímavý model Everest Elite 150NC. Zevnitř pěkné a poměrně velké krabičky vyndávám přenosné zipové pouzdro, v němž v pravé polovině po otevření nacházím na měkkém čalouněném vnitřku úhledně osazená sluchátka. Špunty do uší jsou pevně fixována ve vytvarovaných komůrkách a káblík je přichycený páskem se suchým zipem. Velmi elegantní a funkční řešení. V levé polovině je v elastickém váčku dvojice náhradních nástavců velikostí a, samozřejmě, oranžový nabíjecí kabel. Už první kontakt mi prozrazuje, že model Everest Elite 150 NC patří kvalitativně a pravděpodobně i cenově do vyšší ligy.
Jako u každých in ear sluchátek i tento model je poměrně citlivý na správnou volbu nástavců. Pokud nezvolíte správnou velikost, sluchátka jednoduše nezahrají a nebude to jejich vina. Doporučuji proto věnovat pár minut jejich výměně za správnou velikost. Dočkáte se zasloužené odměny. Samozřejmě i kvalita a fungování funkce odbourávání okolního hluku NC je závislá na správné velikosti osazení do ucha. 

Při prvním zapnutí se už standardně spustí párování přes BT a celý proces proběhne do pár sekund. Důmyslné řešená konstrukce má základ v klvalitním pružném gumovém povrchu. Nákrční systém se dá ohýbat a kroutit, ale vždy se vrátí do původního tvaru. Jeho velkým benefitem je možnost šikovně ho ukrýt pod límec košile. Viditelné tak budou jen samotné káblíky a špunty s logem JBL. Ty se - pokud právě neposloucháte - vzájemně spojí megnetem a elegantně spočinou na tričku bez otravného houpání. Ovládání sluchátek se uskutečňuje na rozšířených koncích konstrukce, přičemž na levé straně se nastavuje úroveň hlasitosti a současně i posouvání skladeb jednou dvojicí tlačítek. Třetím se spustí nebo pozastaví přehrávaná skladba. Na pravé straně je tlačítko zapnutí/vypnutí, BT párování a též vícestupňové nastavení úrovně funkce odbourávání okolních ruchů.

JBL Everest Elite 150NC

Jen málokdy, spíš velmi výjimečně, se mi nová, nerozehraná sluchátka hudebně líbí od jejich prvního tónu. Bývá to zpravidla přesně naopak. Everest Elite 150NC byla toutto výjimečnou výjimkou potvrzující pravidlo. Od prvního momentu, kdy jsem do nich pusti live koncert americké rockové legendy Pearl Jam, sem se do nich doslova zamiloval. Od začátku bylo jednoduše cítit, že se jim na tomto světě líbí a zvuk se s nabíhajícími hodinami dále pěkně vybarvoval a rozkvétal. Jelikož nejde o žádné teenagerské "chrastítka", ale o poměrně drahá sluchátka, byylo třeba proběhnout i ostatní žánry a styly včetně klasiky. Johann Sebastian Bach a organ v pompézní skladbě Tuccata zněly velkolepě. Klavír ve skladbě English Suite No. 2 v podání Grigoryho Sokolova byl hedvábný a vláčný s pěkně vykresleným prostorem. Asi se mi na stará kolena přeci jen začne ta klasika líbit. Zkouším tedy ještě nějaké standardní vypalovačky od Eagles a Yello. Hotel California či The Race – všechno jak má být. Muzikálně, živé s dostatkem basů a množstvím detailů, které si everestky pěkně vydolují z kvalitních digitálních souborů.

Funkce noise canceling je, jak sem už zmínil, regulovatelná ve dvou stupních. Nižší stupeň, který propustí i část okolních zvuků, je vhodný, když se pohybujete po městě. Je dobré vědět, co se kolem vás děje a nebýt úplně odstřižení od reality. Vyšší stupeň je vhodný na cestování a dokáže téměr dokonale odfiltrovat všechny ruchy a umožňuje tak spokojeně relaxovat ať už při poslechu hudby nebo v tichosti vlstní mysli. Na vysoké kvalitativní úrovni je, samozřejmě, i zabudovaný mikrofon na komfortní telefonování. Zvuk je na obou stranách už standardně vynikající. Menší problém mi dělaly špunty osazené v obou uších, díky čemuž jsem při rozhovoru neslyšel a neustále jsem měl pocit, že mluvím přehnaně nahlas. Vyřešit se to dá vytažením nebo alespoň povytažením jednoho ze sluchátek.

S vynikající výdrží baterie, která nabízí po plném nabití až 14 hodin přehrávání se zapnutou funkcí ANC nebo 16 hodin s vypnutím ANC, zvládnete bez nabíjecího kabelu i let na Nový Zéland. Cyklus plného nabití trvá přibližně tři hodiny.

HODNOCENÍ
+ zvuk
+ design
+ integrace ANC
+ kvalitní přenosné pouzdro

Pošlete článek známému