Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Malé, hravé, odolné, ideálne na leto

High & Style

18.07.2019

JBL rozšiřuje nabídku sluchátek a přenosných odolných reproduktorů o několik novinek určených pro malé hifisty. Nejde přitom o žádné hračky na jedno použití, ale o poctivě navrženy modely připraveny snést i méně šetrné zacházení.
Sluchátka JBL JR300 a příbuzný bluetooth model JR300BT charakterizuje odolná skládací konstrukce, plochý odolný kablík, a také zářivé dětské barvy. Na výběr jsou v modrém, tyrkysovém, červeném a růžovém provedení. Sluchátka jsou osazeny dvojicí 32 mm dynamických měničů, jejichž maximální hlasitost nepřesáhne 85 dB, čímž jsou naprosto bezpečné pro dětský sluch. Vnitřní část hlavového mostu i náušníky jsou čalouněné jemnou měkkou napodobeninou kůže pro komfortní nošení a poslech. Ovládací tlačítka jsou velikostí i designem přizpůsobena pro bezproblémovou manipulaci. Verze vybavená bezdrátovou technologií bluetooth zvládne na plné nabití celých 12 hodin poslechu. To může být z vlastních zkušeností u dětí i týden, či déle trvající cyklus. Dosah bluetooth vysílače je slušných 15 metrů. Sluchátka jsou vybavena rychlonabíjením a pro dosáhnutí hodinového přehrávání jim postačí 10 minut na nabíječce. V balení je sada veselých samolepek, kterými si děti mohou své sluchátka dotvořit podle svých představ. Základní kablíková verze JR300 váží pouhých 108 gramů a bezkabelové JR300BT pouze o pět gramů více, což v globálu neznamená pro dítě téměř absolutně žádnou zátěž. Obě verze sluchátek bude možné během června koupit u vybraných prodejců za zvýhodněnou cenu uvedenou v závorce v části technické parametry.

HODNOCENÍ

+ Odolné provedení, barevné provedení, výdrž baterie, maximální bezpečí
- žádné

JBL JR300BT

Pro mě a mé dvě rostoucí ratolesti byl však větším lákadlem než samotné sluchátka přenosný odolný reproduktor JBL JR POP. Stylový odolný design, pestrá paleta barevných provedení a skutečně fajnový zvuk potěšily dokonce i mě. Kompletně pogumované tělo reproduktor má stupeň ochrany IPX7, a je vybaven pevnou látkovou přezkou na klasický cvokový patent. Ten umožňuje přichytit reproduktor na poutko na kalhotách, batoh, koloběžku .... prakticky kamkoliv. S IPX7 se nemusíte obávat, že by děti reproduktor odrovnali během jednoho léta. Když ho náhodou zapomenete na pískové pláži a neodnese ho noční odliv, stačí reproduktor opláchnout sladkou vodou a jde se dál. Pokud si ho příliv odnese bude vyhrávat dokud mu nedojde šťáva zabudované baterie a to může trvat až celých pět hodin. Jelikož reproduktor pokrývá rozsah až do 20 kHz, kde už začíná pásmo ultrazvuku, užijí si jeho vysoké frekvence i pod hladinou plovoucí savci. Repráček je vybaven i několika světelnými režimy a samozřejmě sadou zábavných samolepek pro vlastní dětskou personalizaci. Mne u tohoto repráčky oslovil i samotný zvuk, který nemá daleko od dospělé verze JBL Clip2, který mám připevněný na svém batohu. Mám i aktuální třetí generaci no a ta je už zvukově o něco dál. JBL JR POP je dostupný ve fialové, růžové, zelené, tyrkysové, modré a také červené barvě.

HODNOCENÍ
+ Vysoká odolnost, pěkný design, barevná hudba
- žádné

JBL JR POP

Pošlete článek známému