infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Mega reproduktor JBL Boombox

TouchIT

06.10.2017

Vyzkoušeli jsme si revoluční multimediální reproduktor. Doposud výrobci ukazovali reproduktory s rozměr tak akorát do batohu, do stojanu na kolo neo jen tak do ruky. JBL Boombox je trochu jiná třída. Velmi se podobá JBL Xtreme, ale výrobce ho ještě více nafoukl. Výsledkem je rozměrově větší reproduktor a neporovnatelně větší síla zvuku.
Silný zvuk je to, co výrobce tímto reproduktorem slibuje. Stále se dá přenášet, na to máte připravený oblouk nad měničem. Ten je zároveň designovým prvkem. Není  to ale žádný drobeček. S rozměry 255 x 495 x 196 mm a hmotnstí 5.25 kg ho raději někam položíte. Je dobře vyvážený, stojí jen na malé oválné podstavě. Má certifikaci IPX7. Nic se nestane, pokud na něj bude pršet, postříkáte ho z dálky zahradní hadicí nebo omylem spadne do bazénu. Povrch kryje látkový potah přesně jako u ostatních modelů odolné série reproduktorův od JBL.

JBL Boombox

Sestavení a možnosti

Reproduktor je sestavený ze dvou výškových měničů s průměrem 20 mm na přední straně. Po bocích jsou dva basové měniče s průměrem 100 mm. Ze vnitř jsou chráněné gumou, přesně tak, aby byl reproduktor odolný vůči vodě. Ovládání je na horní straně a je tu tlačítko na párování přes Bluetooth, dvě na ovládání hlasitosti, pozastavení hudby nebo spuštění digitálního asistenta, též tlačítko na zapnutí a tlačítko na párování s JBL Connect+. To umožní připojit 100 reproduktorů k sobě a rozšířit si tak hudební zážitek. Na podstavci jsou zepředu umístěné bílé LED diody, které signalizují stav akumulátoru. Ten má kapacitu 20 000 mAh a umožní až 24-hodinové přehrávání přes tohoto obra.

Na zadní straně jsou pod krytem dva USB porty na nabíjení dalších zařízení, konektor na externí napájení přes dodávaný adaptér a konektor na propojení audiokabelem. Najpohodlnější je však bezdrátové připojení přes Bluetooth. Dá se spárovat se dvěma zařízeními. Přehrávání bude z toho, které bude poslední přehrávat obsah. Na zadní části je ještě jedna funkce, a to speciální režim pro použití venku. Reproduktor tedy hraje v jednom ze dvou hodebních režimů a to domácím a venkovním. Přepíná se tlačítkem a podle zvoleného režimu se rozsvítí domeček nebo stromy.

JBL Boombox

Zvuk
Hudebně je zaměřený hlavně na produkci silného zvuku. To znamená, že se hodí k reprodukování ve vyšších hlasitostech. Nastavit na něm nízkou hlasitost je možné jen ve větších krocích. Rozlišení úpravy hlasitosti je tu slabší, mezi jednotlivými úrovněmi hlasitosti jsou velké skoky. Takže buď hraje velmi potichu nebo potom o poznání hlasitěji. Vyšší úrovně hlasitosti nejsou tak skokové. Hlasitější reprodukce vyniká basovou složkou a vnějším režimem se ještě zesílí. Ne příliš, ale je zřetelná. Vytvoří dunivější zvuk se zvýrazněním basů i výšek, ideální například na ozvučení většího prostoru u bazénu, na tenisových kurtech atd. Všechny hudební složky budete dostatečně dobře vnímat. V malém pokoji byste jeho potenciál naplno nevyužili. Má totiž výkon  60 W v režimu napájení a mírně nižší 40 W z baterie.

JBL Boombox

Verdikt
JBL Boombox je reproduktor, jakých na trhu v tomto vyhotovení není moc. Má všechny možnosti, které od značky JBL očekáváte. Dlouhou výdrž na baterii, odolnost vůči vodě a dá se přenášet. Je těžší a věčší, ale o to právě jde. Zvukově s ním budete spokoneni, získáte totiž silný a hutný zvuk. Dokáže zabavit svoje okolí a malé zvukové nepřesnosti mu odpustíte. 

+ Odolné tělo
+ Odolnost IPX7
+ Silné basy
+ Dlouhá výdrž
- Někdy až příliš dunivý zvuk

JBL Boombox

Pošlete článek známému