Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Multimediálne reproduktory s mega zvukom

TouchIT

21.08.2020

Odolné reproduktory vhodné na doma i venkovní piknik. Oba s trochu jiným cílením a rozdílnou cenou. Do obývacího pokoje bychom dali Onyx Studio 6 a na zahradu Boombox 2.
Harman Kardon Onyx Studio 6
Toto je skutečná designová specialita. Neztratí se v žádné domácnosti, ale zároveň na sebe nebude kýčovitě upozorňovat. Na výběr je ve třech barvách, my jsme testovali černou verzi. Onyx Studio 6 se dá přenášet a vydrží přehrávat hudbu až 8 hodin.

Stabilní základna ho bezpečně udrží na svém místě. Aby ne, váží téměř 3 kg. Podle našich testů je lepší ho umístit na vyvýšenou polohu. Najednou k němu připojíte dvě zařízení. Stačí pustit zvuk z jednoho z nich a reproduktor přepne svůj vstup přes Bluetooth na toto aktivní zařízení. Reproduktor se zaměřuje na hudbu a nepodporuje telefonování. To je pochopitelné. Nemyslíme, že by někdo potřeboval z takto velkého reproduktoru volat.

Harman/Kardon Onyx Studio 6

Dá se použít i venku. Může i zmoknout a nic se mu nestane. Je zkonstruován tak, aby mohl mít certifikovanou odolnost IPX7. Hliníkové tělo jej zase činí odolným při menších nárazech. Ačkoliv vypadá jako módní doplněk do obývacího pokoje, můžete ho použít i v kuchyni nebo na zahradě. Když ho umažete, látkový povrch lze umýt.

Reproduktor lze zapojit do páru se stejným modelem. Pokud tedy máte dva, můžete si vychutnat rozšířený zvuk. My jsme testovali jen jeden kus. Hraje velmi dobře a neměli jsme pocit, že na pořádný zvuk je třeba kupovat dva onyxy. Uvnitř je 120 mm basový měnič a 25 mm výškový. Oba doplněné o pasivní zářič. Pro co nejlepší zvuk, je ideální položit Onyx na stůl, poličku nebo nějakou desku. Tak se budou zvukové vlny šířit nejlépe.

Harman/Kardon Onyx Studio 6

Onyx 6 používá Bluetooth 4.2 a má frekvenční rozsah 50 - 20 000 Hz. Ovládací prvky jsou nenápadné a najdete je na přední straně. Ocenili jsme i příjemné zvukové efekty reproduktoru upozorňující na zapnutí nebo například připojení zařízení. Dále potěší, že se dá připojit i přes AUX vstup.

Verdikt
Harman Kardon Onyx Studio 6 je levnější a menší. Subjektivně se nám tento model líbí víc. Dostanete z něj silný zvuk na ozvučení obývacího pokoje a také je dostatečně odolný i pro venkovní použití.

JBL Boombox2
Stylově je vhodný spíše na zahradu nebo  venkovní párty . Je to typický reproduktor pro mladé, ale použít ho lze v každém věku.

Původně vychází z modelu Boombox, který vypadá téměř identicky. Dvojka je "nafouknutější" a rozměrově mohutnější. Hlavní rozdíl je ve výkonu, který narostl o 20 W RMS celkově a přibylo novější Bluetooth 5.1. Reproduktor funguje ve dvou režimech. Při externím napájení z něj dostanete 2 x 40 W RMS, v režimu přehrávání z vestavěné baterie dostanete 2 × 30 W. Zajímavostí je však i to, že zůstala stejná výdrž baterie. Ta je 24 hodin, stejně jako u minulého, méně výkonného modelu.

JBL Boombox 2

Navržen je tak, aby se dal snadno přenášet a jeho vrchní strana má velkou rukojeť. Podobně jako "magneťák" z 80. let. Zde ale v oválném designu a s odolností, kterou značka JBL poskytuje již takříkajíc standardně. V tomto případě je zde certifikace IPX7 a nic se nestane ani když vám spadne do vody.

Na výběr je ve dvou variantách, černé a ve vojenském, hnědo-zeleném maskovaní. Zajímavostí je, že stojí na oválné podstavě. Ovládací prvky jsou v tomto případě černé a bílé podsvícení mají jen tlačítko pro zapnutí a Bluetooth. Ukazatel stavu baterie je ve spodní části válce. Za nás je to jedno z nejlepších řešení, jak vyrobit reproduktor, který nebude mít zbytečně mnoho efektů. Chcete-li reproduktor s efekty, je zde například JBL Pulse 4.

I zde se dají propojit reproduktory mezi sebou. Funkce JBL PartyBoost navzájem propojí reproduktory s touto technologií. Co se týče samotného propojení přes Bluetooth, i u Partyboxzu 2 lze připojit dvě zařízení najednou a pak mezi nimi přepínat.

Hudebně je to pořádná nálož. Boombox 2 se nachází přesně na hranici klasických multimediálních reproduktorů a tzv. pártyboxů. Zvuk je silný a opravdu z něj dostanete maximum. Rozdíl ve výkonu jsme pociťovali až při vyšší hlasitosti. U "pokojové párty" ho klidně můžete používat i v režimu na baterii. Nebudete o nic ochuzeni.

Verdikt
JBL Boombox 2 je volba pro ty, co chtějí opravdu pořádný zvuk i na zahradu nebo hřiště a připlatí si trochu víc. Zde si na pořádný zvuk opravdu nehrajete, zde ho dostanete. I s extra basovou, ale stále vyváženou reprodukcí.

JBL Boombox 2


Pošlete článek známému