Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

MULTITEST JBL T110, T210 a T290: trio šikovných sluchátek k vašemu smartphonu

doucha.sk

10.01.2017

Do rukou se mi dostala trojice kapesních sluchátek od JBL, která hájí jméno řady T. Sluchátka T110, T210 a T290 patří mezi cenově dostupná sluchátka, která mají typický JBL zvuk, pěkný design a nízkou cenu. Pojďme si je však rozebrat do detailu.
Design a konstrukce
JBL T110 jsou hravá sluchátka, která vás vyjdou na nejméně. Je to entry-level model, který přichází s velkými 9mm měniči, jednodušším, ale pěkným designem a jednotlačítkovým ovladačem. Ten je multifunkční - jedním stisknutím pozastavíte přehrávání, dvojitým se posune přehrávání o skladbu vpřed, trojitým zase o jednu vzad. Jednoduché a návykové řešení, za což si JBL zaslouží pochvalu. Oceňuji též ploché provedení kabelu, které zamezuje samozamotávání sluchátek.
JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Model T210 mi přišel určený spíš pro dámy. Jednoznačně je však nejhezčí. Může za to lesklý lem sluchátek s o něco menším průměrem měniče. Ten je u modelu T210 8,7 milimetru. Zvýšení kvality je cítit už na první pohled, proto si za T210 něco málo připlatíte. Stejně však disponují plochým kabelom proti zamotávání a jednotlačítkovým ovladačem, který má stejné ovládání jako výše jmenovaný model.

T290-ky se zase mohou chlubit hliníkovým provedením. Působí kvalitně a unisexově, i když bych je spíš (hlavně v černé variantě) zařadil do pánského světa. Design je opět jednoduchý, ale pěkný. Klasický "nábojnicový" design se osvědčil už mnohokrát, takže JBL neměl proč experimentovat. I model T290 však obsahuje jen jednotlačítkový ovladač se zabudovaným mikrofonem. Škoda, že u tohoto modelu JBL nepřidalo vícetlačítkovou variantu známou z jiných sluchátek. 

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Zvuk
Trio se společně může pochlubit technologií JBL Pure Bass Sound, díky níž jsou sluchátka naladěná primárně na podání dobrých basů. JBL T110 má, logicky, z nich nejslabší zvuk. Pokud však zohledním cenovku sluchátek, není moc co kritizovat. Basy jsou citelné a realtivně dobře reprodukované. Chybělo mi však silnější, resp. výraznější donění, které je typické pro JBL produkty. Našel sem to až u modelu T210 a T290 (téměř identická úroveň kvality hloubek). Právě tyto dva modely jsou citelně o úroveň výš než model T110 a nabídnou měkké a dunivé basy.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Všechny tři modely se mohou pochlubit čistými středy a jasnými výškami, které nejsou zkreslené ani při vysokých hlasitostech. Pokud však přímo porovnáte řadu T2xx a sluchátka T110, pocítíte jistý pokles i v tomto spektru pásma. Nejlevnější model má trochu tupější zvuk. U T210 a T290 je všechno vykreslené precízněji a kvalitněji.

Telefonování s každým z testovaných modelů bylo bezproblémové, druhá strana ani nepostřehla, že volám přes handsfree.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Závěr
Trojice sluchátek si bezpochyby najde své fanoušky, protože nabízí kampaktní rozměry, podařený design s množstvím barevných variant a pěkný zvuk. To všechno za přátelskou cenu. Pokud bych to měl ve všeobecnosti zhodnotit: T110 jsou budgetová suchátka, která v rámci cenové konkurence nenajdou mnoho přemožitelů,T210 bych doporučil spíš dámám ke stejně barevné variantě smartphonu a T290 budou idální volbou pro ty, kdo si potrpí na kvalitu zvuku a konstrukce a neváhají těch pár korun přihodit.

Pošlete článek známému