Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nejčastější otázky: Péče o JBL reproduktory

Peter Samuelis

28.03.2020

Někteří z vás si už svůj reproduktor zkoušeli čistit, jiní zase mají určité obavy, aby si ho nepoškodili případně nevědí jak na to. Na našoe Instagramu jsme vás vyzvali, aby jste nám napsali, co vás zajímá ohledně péče o JBL repráky. Ptali jste se, jak je to s čištěním voděodolných reproduktorů? A zda sundávat ochrannou mřížku před čištěním? Vaše dotazy jsme konzultovali s naším servisem a odpovědi najdete ve článku.
1.) Jak sundat ochrannou mřížku před čištěním?
Máte reproduktor v záruce? Mřížku se nepokoušejte sundat! Vyjádření našeho servisu: "Každý viditelný neodborný zásah, tedy pokus o otevření ochranné mřížky je posuzován jako porušení záručních podmínek, rovnající se ztrátě záruky." Po uplynutí záruky si můžete dát mřížku dolů bez starostí. Návod pro svůj model hledejte na Youtube.

2.) Jak vyčistit povrch voděodolného reproduktoru resp. ochrannou mřížku?
Ideální je povrch vyčistit pod proudem vlažné vody a čistíme jemným kartáčkem, například můžete použít jemný zubní kartáček. Kartáč s tvrdými vlasy může způsobit poškození krycího materiálu.

3.) Jak vyčistit povrch reproduktoru, který není voděodolný?
S vodou přímo nemanipulujeme vůbec, opatrně se snažíme vyčistit povrch reproduktoru vlhkým hadříkem a vyhýbáme se konektorům.

4.) Používat chemické prostředky k čištění reproduktorů?
Nepoužívat prostředky které způsobují leptání, obsahují žíraviny, či jiné rozpustné látky. Prostředky používané na mytí nádobí reproduktory nepoškodí.

5.) Kolik vody použít při čištění reproduktoru?
Zkontrolujte si certifikaci voděodolnosti vašeho reproduktoru, buď na krabici nebo na webu. Voděolnost udává označení například IPX7, mění se pouze koncové číslo, které udává hodnotu voděodolnosti.
IPX4 / IPX5 - jen velmi krátce čistíme pod slabým proudem vody, v žádném případě neponořovat. Po vyčištění, okamžitě vysušit.
IPX7 - reproduktor můžeme ponořit pod vodu, na maximální dobu 30 minut a maximálně do metrové hloubky.

6.) Je třeba reproduktor nechat po čištění vyschnout?
Pokud má reproduktor certifikaci IPX7, není bezpodmínečně nutné ho nechat vyschnout, ale je to vhodné - vzhledem k tomu, že zbytková voda může vniknout do konektorů pokud otevřeme gumový kryt. Reproduktory s IPX5 a IPX4 doporučujeme nechat vyschnout. Reproduktory bez voděodolnosti po čištění vlhkým hadříkem sušíme bezpodmínečně.

JBL PartyBox

7.) Jak vyčistit svůj PartyBox?

Prach z pod mřížky víme účinně odstranit pomocí vysavače z kartáčovým nástavcem. Tělo repráku můžeme očistit pomocí vlhkého hadříku stejně jako u ostatních modelů bez voděodolnosti. Obzvláště je třeba dávat pozor na vrchní straně PartyBoxu, kde se nachází ovládací panel a hned pod krytem jsou ovládací desky, ke kterým by se v žádném případě voda neměla dostat. Rovněž je třeba dávat pozor na zadní straně na všechny konektory.

Pokud máte další otázky ohledně péče o vaše reproduktory, kontaktujte nás buď na našich sociálních sítích nebo na této mailové adrese.

Pošlete článek známému