Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Najkrajší prenosný reproduktor na trhu: JBL Pulse 4

Na trhu je množství přenosných reproduktorů, ale jen JBL  v tomot davu vždy vyniká. A bude vyčnívat ještě více. Už JBL Pulse 3 byl velmi pěkný reproduktor, ale jeho následovník, JBL Pulse 4 v evoluci pokračuje ještě dále.
JBL Pulse 4


Konečně se JBL Pulse 4 objevil na Slovensku a načasování je přímo vynikající. Rozhodli jsme se otestovat zvuk a krásu reproduktoru na akci Bílá noc. Co může být lepší?

Balení
Reproduktor je dodáván pro JBL v již typickém balení.Papírová krabice s magnetickým uzávěrem schovává pečlivě chráněný tento skvost. Žádná zbytečnost navíc. Pouze manuál a kabel pro nabíjení. Nic víc, což je trochu škoda. JBL Pulse 4 by si zasloužil nějaké ochranné pouzdro.

JBL Pulse 4

Technické parametry
Reproduktor JBL Pulse 4 je evolucí svého předchůdce a jde ve šlépějích nově uvedené série. Doplňuje nově uvedený reproduktor JBL Flip 5. Oba jmenované reproduktory totiž disponují technologií JBL PartyBoost pro bezdrátové spárování mezi sebou. Ostatní parametry uvádíme v přehledné tabulce i s porovnáním s předchůdcem.

Pulse 4 Pulse 3
verze Bluetooth 4.2 4.2
Výkon 20W 20W
Frekvenční rozsah 70Hz - 20kHz 65Hz - 20kHz
Kapacita baterie 7260mAh 6000mAh
Čas nabíjení 3.5h 4.5h
Rozměry 207x96x96nn 223x92x92mm
Hmotnost 1260g 960g
USB konektor USB-C microUSB
Mikrofon ne ano
Výkon Bluetooth vysílače 0-10dBm 0-9dBm
Dostupné barvy 2 farby
2 farby

Porovnáním parametrů se může JBL Pulse 4 zdát téměř identický s předchůdcem. Možná si někdo řekne, že ve zvukovém rozsahu o něco horší. K tomu se ještě dostaneme, ale už teď můžeme říci, že JBL Pulse 4 hraje podstatně lépe než jeho předchůdce. Novinka je o pár milimetrů menší, ale silnější v průměru. Dokonce i na hmotnosti přibral a přehoupl se přes hranici 1kg. Potěší větší baterie a USB-C konektor, který zvládá rychlejší nabíjení.

Provedení reproduktoru
Jednou ze dvou hlavních deviz JBL Pulse 4 je jeho barevná hudba. A té dostanete vrchovatě. LED diody pokrývají ještě více povrchu v 360°. Pokud technologie dostatečně pokročí, za pár let se určitě objeví jen barevný válec bez jakéhokoliv konektoru s bezdrátovým nabíjením. Už nyní indikátor stavu baterie s konektorem dokázali nádherně zapracovat do těla reproduktoru.

JBL Pulse 4

Umístění vykřičníku typického z loga JBL je o úroveň níže. Je to díky tzv. dvojitému povrchu. Ty můžete znát z borosilikátových sklenic s tzv. dvěma stěnami. Z čeho je povrch reproduktoru vyroben neumíme s jistotou určit. Sklo to není a ani levný plast. Něco mezi tím. Vydrží to drsnější zacházení, ale to jsme nechtěli moc testovat. Přece jen se jedná o úplně první kus na Slovensku. Jediným neduhem tohoto povrchu je, že při vypnutém stavu vidíte na reproduktoru otisky vašich prstů.

Základní ovládací prvky jsou umístěny po obvodu vrchní části reproduktoru. Najdete zde tři skupiny ovládacích prvků. První a nejdůležitější je zapínací/vypínací tlačítko a BT pro párování. O nic méně důležitá skupina je tlačítko PartyBoost s přepínáním světelných režimů. A asi nejvíce bude využívána třetí skupina tlačítek pro ovládání hlasitosti spolu s play/pause.

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

Změnou prošlo i umístění reproduktorů. Basový měnič je schovaný ve spodní části reproduktoru a je to jediné pohyblivé místo. Pokud se podíváte z vrchu, vypadá to také jako basový měnič, ale není. Je to pevná část pod kterou je ukrytý širokopásmový měnič. JBL Pulse 3 měl umístěn reproduktor po obvodu těla. Nyní se přesunul na horní část reproduktoru a stále je zachován 360° zvuk, který se šíří zpod tohoto ochranného prvku.

JBL Pulse 4

Zvuk
Díky umístění měničů na konce reproduktoru je dosaženo ještě lepšího zvuku, než znáte z jiných modelů. Zvuk se opravdu šíří v 360°. Toho je dosaženo i tím, že širokopásmový měnič je trochu vsazen do těla reproduktoru. Už se nemusíte starat o to, jak umístit správně reproduktor, aby hrál co nejlépe. Netřeba přemýšlet, zda ho postavit, nebo nechat ležet, protože má k dispozici pouze jednu polohu. Stačí reproduktor postavit kamkoliv do prostoru v místnosti a zvuk bude ze všech stran stejný. Měli jsme vedle sebe JBL Pulse 3 a Pulse 4 a umístění měničů v novince byl vynikající krok. Možná papírově je Pulse 4 v nevýhodě, ale hraje nesrovnatelně lépe.

Nezapomeňte na aplikaci
K reproduktoru nezbytně patří aplikace JBL Connect určená pro telefony s iOS a Android. U ostatních reproduktorů slouží k párování reproduktorů mezi sebou, ale pro Pulse 4 i na ovládání světelných efektů. S touto aplikací si nastavíte nejen schéma barevných přechodů, ale i intenzitu podsvícení a výběr barvy. Barvu nemusíte vybírat jen z dostupné RGB palety. Pro výběr barvy vám určitě pomůže i fotoaparát telefonu. Nasnímejte s ním barvu z okolního prostředí.


JBL Pulse 4

Hodnocení
Na reproduktorech z rodiny Pulse je nejvíce vidět vývoj. Takto má vypadat nádherný reproduktor. Pokud si potrpíte nejen na zvuk, ale také na design, je JBL Pulse 4 určen právě pro vás. Ačkoliv má certifikaci voděodolnosti IPX7 (30 minut ve vodě v hloubce 1m), tak s ním budete zacházet s patřičnou úctou. Více než jako reproduktor vypadá jako nějaký šperk. A šperkem je v každém ohledu. Přivítejte nový nejkrásnější reproduktor na trhu. K dispozici bude již v druhé polovině října.

+ USB-C
+ Umístění měničů
+ Vidteľnost podsvícení i na přímém slunci
+ Možné použít i jako stolní lampu
+ Aplikace JBL Connect

- chybí pouzdro
- nezobrazuje stav baterie na telefonu

JBL Pulse 4

Pošlete článek známému